Вспоминая историю

Василий Кучеренко
Василий Кучеренко 18 июля 2011 в 17:32
Для того что бы понимать настоящее – нужно помнить прошлое. Тут я приведу заметки с новостей сайта мэрии за 2004 год. Давайте вспомним, как развивались события 2004 -2005 годов в нашем городе

1) 28 червня студенти Державного та Педагогічного університетів розпочали акцію протесту проти створення Сумського національного університету та призначення виконуючим обов’язки ректора народного депутата України Олександра Царенка
Заступник міського голови Володимир Михайловський, коментуючи подію, зазначив, що 25 червня до міськвиконкому від обласної організації Спілки української молоді надійшло повідомлення про проведення акції протесту студентів 28 червня о 9 год. на площі Незалежності. Міськвиконком подав позивну заяву до Зарічного районного суду, де вказано, що 28 червня на площі Незалежності протягом дня пройдуть загальноміські заходи.
26 червня Зарічний районний суд виніс рішення, у якому, зокрема, зазначено: „Рішенням Зарічного райсуду встановлені обмеження Спілці української молоді щодо реалізації права на проведення мітингу 28 червня на площі Незалежності.”
28 червня без офіційного про це повідомлення міськвиконкому, організатори акції протесту перенесли її проведення у сквер Т.Шевченка по вул.Соборній. З 9 год. до 10.30 тут провели мітинг, а потім почали встановлювати наметове містечко.
29 червня до міськвиконкому надійшло офіційне повідомлення обласної організації Спілки молоді України щодо проведення безстрокової акції протесту у сквері Т.Шевченка.
Акція протесту триває. Встановлення наметового містечка, постійне скупчення людей на газонах скверу стало причиною їх руйнації. Потрібні значні кошти на відновлення газонів, прокоментував ситуацію керівник „Зеленбуду” Сергій Прокопенко. Сквер знаходиться у центрі міста, є однією з його прикрас, а що залишиться після „стояння” студентів, і хто має відновлювати газони?

Это после революции студенты стали героями, и теми благодаря кому и состоялась она по крайней мере в Сумах. Именно благодаря их акциям нынешний мер и обрел то по сути свою популярность и свою нынешнею должность.

Ряд депутатів підписали Звернення до сумчан, громадських, політичних організацій міста щодо соціально-політичної ситуації
ЗВЕРНЕННЯ ДЕПУТАТІВ
Сумської міської ради до сумчан, громадських, політичних організацій міста
Ми, депутати Сумської міської ради, обурені діями окремих місцевих політиків, які намагаються дестабілізувати ситуацію в місті задля задоволення своїх амбіцій. Вони, чиї обличчя ми бачимо на мітингах з 1990 року, використали об’єктивні труднощі процесу створення Сумського національного університету для підбурення частини студентів і мешканців міста. Під гаслами студентського протесту, використовуючи недостовірну інформацію, вони загубили прогресивну ідею створення вузу європейського зразка в нашому місті. Чи думали вони про майбутнє наших дітей, про майбутнє нашого міста? Ні! Вони думають лише про майбутні президентські вибори. Не виражаючи законних інтересів громади міста, вони перебрали на себе право вирішувати як нам жити!
Вже кілька місяців наше місто лихоманить. І це не дивно. Адже їх принципи - не в тому, щоб робити конкретну справу, а в тому, щоб мітингувати та критикувати. Цілі їх неприкриті - розхитати стабільність, підбурити народ до масових акцій непокори, спровокувати конфлікти та звинуватити в цьому владу. Ми знаємо ціну їхнім словам про свободу та справедливість. І якщо раніше їхні виступи на мітингах викликали лише подив, то тепер ми заявляємо рішучий протест проти дій цих, так званих, політиків.
Сумська міська рада звертається до здорового глузду представників політичних сил міста із закликом припинити будь-які політичні ігрища, направлені на дестабілізацію ситуації. Тільки конструктивна співпраця всіх, хто зацікавлений у мирному розвитку та процвітанні рідного міста, буде запорукою подальшого покращання добробуту його громадян, миру та злагоди в суспільстві.
О.О.Серпенінов, О.В.Атаман, В.П.Опара, О.П.Жданов, В.В.Кононенко, Ю.В.Дяченко, М.Д.Галаєв, І.Г.Горяєв, В.Г. Дульський, О.В. Тарасенко, В.І.Лаврик, І.Ю.Зенченко, І.А.Гоман, А.А.Хорольський, І.М.Войтенко, В.В.Кулішенко, А.І.Малкін, А.Д.Акуленко, О.О.Коновалов, В.П.Скрипка, А.О.Приходько, С.М.Аветикян, А.Г.Торяник, М.Л.Борц, В.О.Добрецька, П.І.Чугай, Б.В.Афанасьєв, А.Є. Галінський, Б.М.Родельс, П.П.Шапошников, І.П.Сороченко, К.О.Казарян, Є.А.Лавров, М.Г.Хоменко, Н.О.Торяник, Л.М.Авраменко, О.М.Ємець, Ю.О.Недбайло, О.В. Горун, В.В.Горох, О.О. Стоволос, О.А.Соколов, В.М.Олейніков, П.М.Дяченко, К.В.Єфименко, Н.І.Хованська, І.П.Лоза, О.В.Крутушкіна.

Ну  не верят данные граждане что студенты если их разозлить , лучше всяких политиков борются за свои права. Интересно, а как господин Минаев сейчас сотрудничает с теми людьми, которые держали тех, кто и привел его к власти за элементарное тупое быдло – что видно по сути этого письма. Кстати слово «стабильность « еще не было настолько заезжено

3)IV СКЛИКАННЯ позачергова СЕСІЯ
РІШЕННЯ
від 25 листопада 2004 р. № 972 – МР
м. Суми


Про політичну ситуацію в місті Суми

Беручи до уваги різке загострення соціально-політичної обстановки в місті у зв’язку з виборами Президента України, на підставі статті 25 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні, Сумська міська рада


ВИРІШИЛА:

1. Прийняти Звернення Сумської міської ради (додається).
2. Опублікувати його в газеті „Суми і сумчани”.
3. Зобов’язати начальника Сумського міського Управління внутрішніх справ України в Сумській області забезпечити громадський порядок в місті Суми.
4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на секретаря Сумської міської ради Атамана О.В.
 
 

Міський голова
В.П. Омельченко
 
 

 
Додаток
до рішення Сумської міської ради
„Про політичну ситуацію в місті Суми”
від 25 листопада 2004 року № 972-МР
 


ЗВЕРНЕННЯ СУМСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

21 листопада 2004 року громадяни України відповідно до Конституції та закону України „Про вибори Президента України” на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування обрали Президента України, ім’я якого – Янукович Віктор Федорович – оголосила 24 листопада 2004 року Центральна виборча комісія.
Сумська міська рада виступає проти намагань розв’язувати питання підсумків виборів поза правовим полем - усупереч Конституції і законам України. Тільки Центральній виборчій комісії, як того вимагає закон, надано право підводити підсумки волевиявлення Українського народу, і всі - незалежно від уподобань - мають прийняти вибір більшості громадян країни – адже цього вимагають закони демократії.
Вибори, які відбулися в Сумах, засвідчили, що всі сумчани мали змогу в повній мірі реалізувати своє конституційне право на вільне волевиявлення і віддати свій голос за свого кандидата. Результати цих виборів показали, що вибір більшості сумчан не збігся з вибором більшості громадян України.
Міська рада вважає, що ця обставина жодним чином не може бути приводом для протиправних дій, порушення прав і свобод співвітчизників, які зробили інший вибір.
Міська рада вважає антигуманним залучення до масових політичних акцій школярів, учнів профтехучилищ, студентів, які ще не набули за віком ґарантованих Конституцією виборчих прав і не можуть, у зв’язку з цим усвідомлювати наслідки своїх вчинків.
Звертаємося до батьків із закликом зрозуміти, що участь у таких акціях неповнолітньої молоді може завдати великої шкоди фізичному і моральному здоров’ю їхніх дітей. Вимагаємо від педагогів міста належним чином здійснювати повноцінний навчальний процес, створити всі необхідні умови для безпечного перебування наших дітей у своїх навчальних закладах.
Ми вимагаємо від міського голови і виконавчих органів міської ради забезпечити виконання на території міста Конституції, законів України і Статуту територіальної громади, підтримувати на належному рівні правопорядок і життєдіяльність міста, безперебійну роботу комунальних підприємств, закладів охорони здоров’я і освіти.
Ми закликаємо чинного Президента України як ґаранта Конституції вжити всіх необхідних законних заходів, щоб зберегти конституційний лад, єдність України, забезпечити правопорядок, відновити громадський спокій в державі.
Закликаємо всіх мешканців міста до виваженості і спокою заради миру і злагоди в суспільстві, заради збереження вільної, незалежної, соборної України.
Переконані, що розум, праця і здоровий глузд, а не емоції є запорукою розвитку нашої держави, побудови в ній справжнього громадянського суспільства.
 
 

Секретар Сумської міської ради
О.В.Атаман

Ты смотри как засуетились , и Януковичу подхалимаж сделали , будто не видя то что происходило в Киеве , и тут очень хорошо видно что и сами уже не знали что делать и так наделись на вертикаль которая прейдет беднягам на помощь.
Кстати как меняется тональность. Чувствуется неуверенность и страх что придется ,то объяснятся с народом, ибо могут остаться без поддержки «гаранта» и губернатора Щербаня, если события пойдут не по намеченному ранее ими всеми руслу


4)Депутати, що знаходяться у адмінбудівлі, оточеній натовпом, звертаються до сумчан:
„С 12 часов 25 ноября 2004 года, после заседания внеочередной сессии горсовета, были блокированы все выходы из здания городского совета и областной администрации. В заложниках оказалось 100 работников областного совета, 15 участников курсов повышения квалификации, 79 работников горсовета, из них 28 депутатов.
На 12.00 26 ноября, в горсовете осталось 54 человека, из них 23 депутата, в т. ч. и 19 женщин.
Почему нас не выпускают из здания – никаких официальных требований, объяснений представлено не было. Наша жизнедеятельность ограничена, нам не оказывается медицинская помощь. В три часа ночи пикетчики не пропустили машину «скорой помощи» к депутату-женщине с сердечным приступом. Еле добились ее госпитализации.
Преподносится недостоверная информация о нас и о принятых нами решениях. Мы считаем, что тем самым нарушены статьи 21, 23, 24, 27, 28, 29, 33, 34, 35 Конституции Украины, а также статьи 146, 147 и 351 Уголовного кодекса Украины.
 
Мы, депутаты городского совета, объявляем голодовку и требуем:
- восстановления наших гражданских прав;
- возможность возобновить работу;
- дать в прессе достоверную информацию о происходящем;
- правоохранительным органам дать правовую оценку происходящему и тем лицам, кто является организаторами данных нарушений”.

О чудо! – власть вспомнила про гражданские права – жаль только про свои , когда запахло жареным. Естественно, что вся пресса, которая берет информацию не от господ  Омельченко и компании пишет «не достоверную информацию». Все таки надеются на правоохранительные органы , которые так доблестно перед этим гоняли всех кто посмел протестовать.

5) Міський голова Володимир Омельченко під час прес-конференції для представників всеукраїнських та регіональних ЗМІ 30 грудня прокоментував політичну ситуацію у державі та місті
- Я говорю це вже не в перше: важливий сам факт обрання Президента України, хто б він не був, - сказав Володимир Омельченко. – Президент – необхідний атрибут влади у державі.
Він підкреслив, що міський голова – не політична фігура, мер має підтримувати лад у місті. Тому Володимир Омельченко наголосив, що має надію на співпрацю з головою облдержадміністрації:
- Між губернатором та мером має бути взаємо порозуміння. Вони обидва несуть повну відповідальність за соціально-економічну ситуацію на підпорядкованій території, тому вони мають співпрацювати. До того ж, Суми – столиця області, і повинна мати гідне столиці обличчя, - наголосив він.
На запитання журналістів про свою можливу відставку, міський голова заявив, що цього не робитиме, тому що крім опозиції, є сумчани, які його підтримують. Він нагадав, що законодавством України передбачені чітко виписані дії та процедури у такій ситуації. Проведення референдуму про недовіру йому міський голова вважає незаконним, але йому буде цікаво взнати його результати.
- Я – за будь-яке вирішення питання виключно у рамках правового поля, - підкреслив він. І додав: - А до референдуму я готовий.
Володимир Омельченко відзначив, що праця міського голови дуже важка, потребує повної віддачі. До того ж, вважає він, будь-яку владу всюди люди не люблять, і це треба враховувати. Власну діяльність на цій посаді він оцінив позитивно, нагадавши, що у місті зараз існують найнижчі тарифи на комунальні послуги, зокрема, опалення, без катаклізмів місто увійшло у опалювальний період:
- Вулиці прибираються від снігу, в квартирах тепло, немає відключень, немає соціальних проблем, - сказав він.
Володимир Омельченко нагадав про запровадження діяльності міської лікарняної каси, як нової форми забезпечення лікування сумчан.
Міський голова також прокоментував відставку секретаря міської ради Олександра Атамана, за що проголосувала опозиційна більшість на сесії 29 грудня. Мер підкреслив, що він – відомий науковець, високоосвічена людина, яка багато зробила для громади та депутатського корпусу. Рішення про його відставку міський голова вважає суто політичним. Він запевнив, що на вакантну посаду висуватиме нову кандидатуру після тривалого обмірковування

Президент уже не Янукович а –  Хто б Він не Був. Заметьте тенденцию – как у мера проблемы , так он сразу перестает быть политической фигурой  . Крысы начинают усиленно бежать с корабля.Мер все еще надеется на губернатора. Жаль про «глубину компромисса» ничего не сказал.

6) Міський голова Володимир Омельченко 12 січня на четвертому пленарному засіданні сесії міської ради зачитав звернення 18 депутатів фракції Ліберальної партії „За Майбутнє. Економіку. Розвиток” про їх вихід з фракції
Згідно із оприлюдненою заявою, з фракції вийшли депутати Авраменко, Акуленко, Афанасьєв, Галаєв, Галінський, Гоман, Горох, Горяєв, Дульський, Ємець, Єфименко, Кулішенко, Віра Лаврик, Малкін, Приходько, Скрипка, Алла Торяник, Хоменко.
28 квітня ц. р., на момент її створення, фракція налічувала 46 депутатів

Депутаты решили быстренько переметнуться в другой лагерь. Ничего личного – всего лишь бизнес. Интересно если вдруг случится неприятность с нынешним мэром, сколько перебежит ? Как вы думаете?)

7) 12 січня на четвертому пленарному засіданні 24 сесії міської ради за ініціативи депутатів опозиційної більшості повторно було поставлено на розгляд питання про дострокове припинення повноважень міського голови Володимир Омельченка
За пропозицією депутата Миколи Резніка депутати повторно внесли до порядку денного питання про дострокове припинення повноважень міського голови. Цього разу було роздано проект рішення з цього питання, де, зокрема, вказано: „припинити повноваження міського голови у зв’язку з неналежним виконанням ним свої службових обов’язків та порушенням Конституції України у частині забезпечення прав та свобод громадян та виборчого законодавства”.
Згідно з регламентом роботи міської ради, на час розгляду персональної справи Володимир Омельченко залишив залу. Депутати обрали тимчасовим головуючим Степана Пака.
Протягом години у залі тривало обговорення проекту рішення. З власною точкою зору виступили депутати опозиційної більшості Микола Резнік, Борис Коган, Світлана Дронік, Ігор Шапошник, Валентин Рохманов, Майя Хоменко, Сергій Клочко, Любов Пшенична, Галина Гречаніченко. Вони звинуватили міського голову у розколі депутатського корпусу, використанні службового становища у інтересах своєї команди, порушеннях під час виборчого процесу, коли мер і апарат міськради працювали на підтримку кандидата Віктора Януковича, „розбазарюванні” комунальної власності тощо. На переконання депутатів Сєди Аветікян, Людмили Чайкіної, Юрія Дяченка, Бориса Родельса, розгляд цього питання – несвоєчасний, а доводити звинувачення потрібно у суді. Вони закликали депутатський корпус до виваженості і мудрості.
Депутати розпочали процедуру таємного голосування. Лічильна комісія провела необхідну підготовчу роботу. Секретар комісії Ганна Валюх ознайомила з процедурою голосування. Цього разу було вирішено, що голосуватимуть депутати у холі усі разом, а не як минулого разу, коли із зали викликали по одному. На час проведення голосування на 30 хвилин оголосили перерву. Але вона затягнулася на майже чотири години. Протягом нетривалого часу проголосували понад 40 депутатів. Для прийняття рішення потрібно 50 голосів, тому кілька годин представники депутатської більшості розшукували по місту відсутніх депутатів, щоб вони взяли участь у голосуванні. „Золотим” став голос депутата Євгена Лаврова, який з’явився близько 17-ї години.
Після цього лічильна комісія оголосила про завершення процедури голосування і приступила до підрахунку голосів. До нагляду за цим підрахунком депутати більшості не допустили своїх колег, які підтримували міського голову. Через кілька хвилин лічильна комісія завершила роботу, і секретар Ганна Валюх у сесійній залі оголосила результати голосування.
З 60 присутніх депутатів участь у голосуванні взяли 50. „За” проголосували 50 депутатів. Звістка про це викликала оплески депутатської більшості та присутніх у залі сумчан.
Після цього до залу запросили Володимира Омельченка. Він подякував за дану оцінку своєї роботи та поклав відповідальність за життєзабезпечення міста на більшість. Також він повідомив, що має право оскаржити це рішення, але ще не впевнений, що буде це робити. У випадку приходу до влади нової команди, Володимир Омельченко готовий надати інформацію про проблемні місця у господарстві міста. Він поінформував присутніх у залі, що з 11 січня знаходиться у відпустці. Побажавши усім щастя та здоров’я, після цього покинув залу.
Головуючий Степан Пак підписав рішення про припинення повноважень міського голови. З цього моменту воно вступило у силу.

Ну, вот и все – козел отпущения был выбран! Бывшие соратники резко переметнулись в стан еще недавно презираемых противников. А ведь 46 депутатов , которые были у Омельченко, это большинство , которое даже после революции могло бы дать ему необходимые рычаги , хотя бы для того что бы попробовать  сторговаться с новым Президентом и не провести определенное время за решеткой. Но, как известно – своя шкура каждому дороже.
Кстати говорят ,вузы снова объединять собрались, Царенко уже приехал…







 
14
Комментариев
1
Просмотров
2954
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

Комментарии

Автору - респект!