Віктор КУЛЕМЗА: "Сумський ТЮГ - унікальний!". Ексклюзивне інтерв'ю

Алена Касаткина 27 марта 2017 в 16:00
Директор Театру юного глядача Віктор Кулемза розповів "r" про здобутки, досягнення, плани і проблеми театру

r: У Сумського ТЮГу в березні одразу два свята: 21 березня - Міжнародний день лялькаря, а 27 березня - Міжнародний день театру. До першого свята ви підготували для маленьких сумчан чудовий подарунок - повернули до репертуару виставу "Сембо". Чому було прийняте таке рішення?
В. К.:
Лялькова драматична поема за п'єсою Юрія Єлісєєва "Сембо" народилася в нашому театрі 25 років тому. На повчальній історії про оленя Сембо виросло не одне покоління сумчан, але з часом реквізит прийшов у негідність, артисти постарішали... Спектакль зняли, але глядачі постійно згадували про нього, зверталися з проханням повернути "Сембо". Художник-постановник вистави Дмитро КОБУЗАН повністю відновив кукол і декорації, режисер - заслужений артист України Валерій МИКИТЕНКО - відновив спектакль в режисерському плані, запросив молодих акторів, і тепер оленя Сембо збирає повні зали малечі.

r: Днями у театрі відбулася прем'єра драми "Собаки", яку глядачі сприйняли "на ура!". Знаємо, що це не остання прем'єра цієї весни. Розкажіть детальніше...
В. К.:
Так, уже у квітні ми покажемо виставу "Таїна буття" за п'єсою нашої сучасниці Тетяни Іващенко. Це буде авторський погляд на особисте життя поета Івана Франка, його страждання і радості, любов до жінок і ставлення до життя. Режисером виступив Сергій СИДОРЕНКО, художником-постановником - Едуард ЛЕДНЬОВ. Головну роль виконає Вадим ШЕРСТЮК, а його дружину - Наталія ШУЛЬЖЕНКО. Я впевнений, що ми не розчаруємо сумчан і вони з нетерпінням очікуватимуть на наступний театральний сезон, до якого ми вже активно готуємось...

r: Відкрийте завісу... Хоча б трішечки...
В. К.:
Наша "молода нова кров" режисер Анна КОБЕЦЬ скоро починає роботу над п'єсою американського драматурга Рея Куні "Тато в павутинні". Цю комедію положень глядачі зможуть побачити вже восени. А відкривати театральний сезон ми плануємо бенефісом з нагоди 50-річчя на сцені народної артисти України Олександри СОКІЛ. Вони в тандемі з режисером Наталією ЧЕРКАСЕНКО починають працю над комедією Миколи Коляди "Стара зайчиха".

r: Досягнень і успіхів у театру достатньо, а чи є труднощі?
В. К.:
Наш театр - унікальне явище в Україні - він єдиний, де в репертуарі є лялькові вистави, дитячі та "дорослі" постановки - це наше найголовніше досягнення. А труднощі... Скоріше, це відголоски нашого минулого: дуже мало сучасного україномовного репертуару. Але поступово ситуація у цьому плані починає налагоджуватись. Сподіваємось, уже за рік ми повністю перейдемо на українську мову.

r: Знаю, що у театрі для дітей проходять не лише спектаклі...
В. К.:
Так. Кожної останньої неділі місяця перед ранковим спектаклем проводили інтерактивну екскурсію-гру "Пізнай театральний світ". Такі екскурсії-ігри проводять педагог театру та актори. Діти знайомляться з внутрішнім боком театру, спілкуються з героями улюблених вистав і освічуються в процесі гри.

r: Що Вас особисто сьогодні радує у театрі?
В. К.:
Те, що ми повернули до нього нашу малечу. І те, з якою радістю і гордістю вони несуть на сцену квіти акторам. Це означає, що театр живий і буде жити.
 
52
Комментариев
0
Просмотров
4264
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.