Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Вперед, у минуле

Блоги, Євген Положій
22 мая 2020 в 12:51
Сині Бороди Сум / Мудрий Нарід Втомився / Подяка БФ «Бізнес – Місту» / Усик, Ломаченко Та Інші Гордони
Якось хотілося б якщо не зрозуміти, то хоча побачити відблиски логіки у діях влади. Бо незрозуміло: коли в країні виявили кілька інфікованих на короновірус, то оголосили жорсткий карантин; коли зараз щоденно фіксується до півтисячі випадків, то карантин пом’якшують. Зрозуміло, що людям набридло ходити в масках. Не будемо вже про вулицю, але навіть продавчині в деяких магазинах носять маски на підборідді, наче Сині бороди. І не лякає нікого, що нещодавно в сумському супермаркеті їх колега захворіла, та й не тільки вона одна.

Втомилися люди. Люди у нас завжди швидко втомлюються. Від змін, від війни, один від одного. Така от психологічна особливість мудрого українського народу – швидко втомитись і «забити» на все. Бо ми ж – мудрий нарід, який от уже тридцять років вибирає собі не менш мудру владу. Тільки у тих, хто при владі, зрозуміло, можливостей «мудрувати» значно більше, тому народові весь час дістаються ріжки та ніжки замість омріяних ошийків. І таку сталість і такий порядок мудрий нарід розуміє і розділяє зі своїми правителями в повній мірі, тому, хто би не проривався до влади, починає мудрувати з подвійною енергією. Бо де ще заробити на пенсії онукам, як не при владі? Так воно у нас і працює.

Але до карантину. Його наразі в реальному житті не існує, лише в уяві можновладців. Зберігаються дуже незначні формальні обмеження – та й усе, навіть блокпости на в’їздах до міста прибрали. Ну, в тому режимі, в якому вони останнім часом працювали, блокпости дійсно тільки наражали люде на додаткову небезпеку. Щоправда, не працюють розважальні центри, кінотеатри, школи та дитячі садочки. Чому — незрозуміло. Бо дитячи майданчики забиті дітьми, і всі ті зусилля, що докладалися до ізоляції дітей, зараз знищені вщент. А дорослі збираються компаніями за столиками в кафе, посадках, та де завгодно – і «відпочивають». Тут же ходить поліція з масками на підборідді і робить вигляд, що правопорядок в країні існує. Люди радо підтримують поліцію і також роблять такий вигляд. Така от ідилічна картина.

Напевне, найкраще, що сталося під час двох місяців пандемії та карантину, – це робота в Сумах благодійного фонду «Бізнес – місту». Не буду тут хвалити і називати прізвища людей, які стали ініціаторами створення фонду, бо вони цього не люблять і завжди намагаються залишатися не названими.

Але робота фондом зроблена, без сумніву, колосальна. Варто лише проглянути список обладнання і суми, що були зібрані та витрачені протягом цих двох місяців. Стане це обладнання на пригоді зараз чажливо. Важливо те, що міські лікарні наразі забезпечені першими необхідними засобами захисту, обладнанням для надання допомоги та лікування. І це – чудово. Не чудово прозвучить лише одне запитання: чому за довгі роки міська влада (вся) не змогла зробити того, що ініціативні люди бізнесу зробили лише за два місяці? І це не якісь там космічні гроші для бюджету міста і не якісь суперекслюзивні роботи та обладнання – тільки найнеобхідніше. Зважуючи і порівнюючи стан речей у охороні здоров’я, ми можемо зараз чітко і ясно зрозуміти, в якому стані знаходиться ця галузь.

Але знаєте, яким спостереженням поділилася зі мною людина, яка стала одним із ініціаторів створення фонду? «Ти би бачив, на яких машинах приїхали на засідання Штабу деякі головні лікарі! Я, успішний бізнесмен, далеко не бідна людина, не можу собі дозволити таких автомобілей!» А ось думка одного з волонтерів, який з перших днів карантину займався допомогою медикам, у тому числі підвозив їх на роботу: «Я, коли став звертатися до друзів-волонтерів на початку, то отримав багато відмов через те, що люди мали дуже негативний досвід спілкування з медичними закладами. Тобто їх родичі потрапляли до лікарень, і вони стикалися з відповідним ставленням і необхідністю нелегально платити великі гроші…».

Тому, коли ми говоримо про медицину, при всій повазі до лікарів і медичних працівників ми не повинні уникати ґрунтовної розмови про систему охорони здоров’я, що потребує докорінного реформування. І який же висновок зробив президент Зеленський з цього приводу? О, він, як обранець мудрого народу, мудро вирішив, що другий етап медреформи треба зупинити, бо всі проблеми в охороні здоров’я виникли виключно через медреформу та Уляну Супрун. Бо поки «Доктор смерть» не взялася за знищення українського народу, все тут працювало відмінно: влада їздила лікуватися за кордон та знімала грошенята з тендерів, нарід товпився в поліклініках та доходив у лікарнях, а система знай збирала «добровільні пожертви». Красотєнь же! І тут реформа…

Останній тиждень взагалі став таким собі показовим у сенсі відкату країни та суспільства у пострадянське проросійське недалеке минуле.

Очолив пелетон інформаційних рейдерів Дмитро Гордон, який своїм інтерв’ю «красиво» вивів в український інформаційний простір депутатку Державної думи РФ, екс-прокурорку Криму Поклонську – одну з найвідоміших зрадниць України в 2014 р. Сам по собі факт інтерв’ю нічого, звісно, не значить, але те, як Гордон презентував і «облизав» Поклонську, є, безумовно, спробою інформаційного зламу, намаганням привчити українців до облич зрадників, зробити їх звичайною інформаційною «картинкою». Ну а там і до визнання «Кримського референдуму» законним та всього іншого недалеко. Одні з провідних ролей в інформаційній проросійській експансії відіграють, на жаль, відомі спортсмени, чиїми досягненнями захоплюються мільйони українців, в тому числі діти та підліткі. Боксери Усик та Ломаченко – без сумніву, «зірки» світового масштабу, і те, що вони зараз транслюють антиукраїнські лозунги, дуже схожі на чорнетки з ФСБ, – тривожний дзвінок. Свою велику аудиторію в соціальній мережі має також екс-телеведуча Сніжана Єгорова, яка майстерно жонглює і міксує правильні меседжі про рівність жінок, виховання дітей і т.п. із явно антиукраїнськими.

І це тільки головні хедлайнери нової проросійської інформаційної політики, що вивалюється бурхливим потоком на голови дуже втомленого війною, карантином, безгрошів’ям та іншими нещастями мудрого українського народу. Навіть із наших провінційних Сум добре проглядаються контури гарно розробленої і адаптованої під нову реальність системи, що має змінити повістку дня в Україні з прозахідної на мінімум нейтральну, розколоти суспільство і зробити неможливим подальші реформи. Будьте пильними.

Життя прекрасне. До нових захоплюючих зустрічей. Ну й так, ми бачимо, як мудрий Кормчий впевнено веде свій нарід у заданому напрямку.
55
Комментариев
1
Просмотров
23292
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

Комментарии

вже корона не цікава нікому,тут війна і люди мруть від ракет(