Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Сумському НАУ 35 років!

Вища школа, спецпроект
ВС 17 мая 2012 в 17:18
25 квітня Сумський національний аграрний університет відсвяткував ювілей – 35 років. Багато це чи мало?

Якщо порівнювати, наприклад, з більш ніж 300-річною історією Києво-Могилянської академії, то нібито й небагато. А в масштабах одного людського життя 35 років – це суттєво: до цього часу зазвичай людина встигає стати на ноги, визначитися у житті, народити дітей, розставити пріоритети. Отже й наш 35-річний університет, зберігаючи властиві молодості піднесений настрій, амбітність та прагнення до нового, впевнено йде в майбутнє, водночас мудро й виважено прораховуючи кожен крок.

1 вересня далекого 1977 року два факультети (агрономічний та економічний) Сумського філіалу Харківського сільськогосподарського інституту ім. В.В. Докучаєва відкрили двері для 150 перших студентів. Чи мріяло тодішнє керівництво на чолі з директором філіалу Іваном Миколайовичем Брюховецьким про десятки спеціальностей, тисячі студентів і студмістечко європейського зразка?

Минуло лише 35 років - і сьогодні, пройшовши шлях від філіалу до національного університету, СНАУ гідно несе звання флагмана аграрної науки та освіти регіону. За цей час утворилися цілі династії, коли батьки – колишні студенти СНАУ - приводять на навчання своїх дітей. Наші випускники успішно трудяться у багатьох регіонах і країнах, мають заслужений авторитет і пошану.

Сьогоднішній СНАУ – це потужний університетський комплекс, до складу якого, крім самого університету, входить 6 аграрних коледжів Сумської області: Сумський, Глухівський, Маловисторопський, Роменський, Путивльський та Охтирський.

Вже 16 років ми співпрацюємо з німецьким університетом Вайєнштефан: наші випускники мають можливість пройти курс Master of Business Administration in Agriculture (MBA-agri). Університет є офіційним партнером проекту ДААД “Експорт навчальних курсів”. Навчання проводиться в СНАУ німецькою та українською мовами, із залученням іноземних викладачів.

Про високе визнання Сумського НАУ у світі свідчить також те, що до нас на навчання приїздять іноземці з 18 країн світу - Туркменістану, Туреччини, Іраку, Азербайджану, Тунісу, Лівану, Гвінеї, Росії, Білорусі, Нідерландів, Нігерії та інших, і з кожним роком їх стає все більше.

Тож 25 квітня у молодіжно-розважальному центрі СНАУ було вельми людно: цього дня зібралися випускники різних років, колишні співробітники, численні гості з України та зарубіжжя, щоб разом відсвяткувати ювілейну дату. Зі сцени звучали слова пошани й вдячності засновникам та першим співробітникам СНАУ, привітання від випускників та колег. Їх тисячі – тих, кому університет дав путівку в життя, подарував міцну дружбу, кохання, а декому – й сім’ю.

Серед випускників СНАУ – відомі на Сумщині люди: керівники та провідні фахівці аграрних підприємств, представники обласної влади. Як зазначив Олександр Цупро, випускник економічного факультету, а наразі заступник голови Сумської обласної державної адміністрації – керівник апарату облдержадміністрації, ювілей СНАУ для нього особливе свято, перш за все – як для випускника, і по-друге – як для ровесника університету.

Як водиться, не обійшлося без подарунків. Так, Єпископ Сумський і Охтирський Євлогій вручив ректору університету Володимир Ладиці Грамоту Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Володимира та ікону Христа Спасителя, підкресливши при цьому вагомий внесок університету в духовно-моральне виховання молоді.

А зі сцени лунали історичні спогади очевидців, слова вдячності людям, завдяки яким, власне, й був заснований університет: Івану Григоровичу Грінцову – колишньому першому секретарю Сумського обкому КПУ, Івану Миколайовичу Брюховецькому – першому ректору та всім тим, хто стояв у витоків СНАУ.

Університету є чим пишатися – і в минулому, і в сьогоденні. Високопрофесійний колектив СНАУ постійно прагне до нового, удосконалюючи навчальний процес та наукову діяльність. Тож нехай наступні 35 будуть такими ж продуктивними і вся діяльність СНАУ сприятиме розвитку Сумщини та України.

0
Комментариев
0
Просмотров
2749
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.