Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

На світовому рівні

Вища школа, спецпроект
ВС 11 апреля 2012 в 13:06
СНАУ успішно співпрацює із провідними вишами Німеччини, Польщі та інших країн.

Розвиток міжнародних зв’язків, освітніх та наукових проектів є пріоритетним завданням Сумського НАУ. Студенти та викладачі університету постійно беруть участь в міжнародних конференціях та семінарах, які проводяться у різних країнах. СНАУ реалізовує спільні освітні програми разом із провідними вишами світу. Активно проходить співробітництво із міжнародними науковими та освітніми організаціями.

На даний момент укладено більше 60 договорів про співробітництво із закордонними партнерами з 15 країн. До числа закордонних партнерів СНАУ належать університети прикладних наук Нюртінген та Вайєнштефан (Німеччина), центр практичної підготовки спеціалістів АПК Дойла-Нінбург, екологічне об’єднання “Лого”, спілка фермерів Німеччини, Аграрно-технічна академія в Бидгощі (Польща), Варшавський аграрний університет (Польща), Вармінсько-Мазурський університет в Ольштині, університет землеробства у Відні, чисельні міжнародні організації, які реалізують програми виробничого стажування на кращих підприємтсвах розвинених країн світу.

Надбанням цього року, безперечно, є підписання договору про співробітництво в рамках Вишеградської четвірки з 24 провідними природничими університетами Європи та отримання міжнародного гранту щодо фінансування співпраці зі Словацьким університетом сільського господарства в Нітрі. Першими результатами цієї співпраці стала участь університету у заснуванні міжнародного наукового журналу “Біоекономіка та сталий розвиток”, де ректор СНАУ Володимир Ладика є членом редакційної колегії, що надає можливість публікувати праці наших провідних вчених на міжнародному рівні.

СНАУ є членом міжнародного професійного об’єднання з аграрного менеджменту та розвитку сільських територій, світової наукової організації птаховиробництва (WPSA-World Poultry Science Association), світової організації ветеринарів (World Veterinarian Association), Європейського об’єднання аграрних факультетів (ESAF-European Society of Agricultural Faculties), спілки деканів економічних спеціальностей європейських вишів (україно-польсько-словацький форум), Міжнародної мережі природничих університетів Центральної та Південно-Східної Європи CASEE. В рамках членства в CASEE сумський виш отримав грант на проведення міжнародної літньої школи з питань євроінтеграції. Міжнародна літня школа у липні 2011 р. успішно приймала студентів Болгарії і Польщі.

Серед досягнень у сфері міжнародної діяльності слід зазначити отримання гранту Світової продовольчої організації ФАО на виконання проекту “Підвищення якості молока у особистих підсобних господарствах населення”. Метою проекту є підвищення рівня доходів населення, яке проживає у сільській місцевості, та отримання якісної сировини для молокопереробних підприємств регіону.

У СНАУ успішно розвивається міжнародний магістерський курс “Адміністративний менеджмент” у рамках співпраці з університетом прикладних наук Вайєнштефан-Тріздорф (німеччина), спільно з яким сумський університет реалізує проект Німецької служби академічного обміну ДААД “Підтримка німецькомовних навчальних курсів”. У 2011 р. за даним проектом пройшли виробниче стажування у Німеччині 10 студентів СНАУ, навчаються в університеті Вайєнштефан 12 студентів та на спільному міжнародному магістерському курсі “Адміністративний менеджмент” в СНАУ 50 студентів. За кошти проекту ДААД для університету було закуплено оргтехніку та фахову німецькомовну літературу для бібліотечного фонду СНАУ. Також було організовано ділову поїздку деканів СНАУ до Німеччини, щоб ознайомитися з університетом Вайєнштефан та відвідати міжнародну виставку “Агротехніка-2011”. За результатами роботи в даному проекті СНАУ отримав позитивне рішення з боку ДААД щодо фінансування проекту у 2012 р.

З метою покращення рівня забезпечення аграрної освіти України фаховою літературою СНАУ розпочав у співпраці із університетом Вайєнштефан-Тріздорф проект з перекладу та наукової адаптації двотомника “Сільське господарство”, розробленого колективом відомих німецьких вчених. На даний момент перекладено та готується до друку перший том.

У 2011 р. активно розпочато діяльність по залученню до навчання у СНАУ іноземних студентів із дальнього та ближнього зарубіжжя. Університет отримав ліцензію на підготовку іноземних студентів за всіма акредитованими напрямками за рівнями бакалавр та магістр та ліцензію по підготовці іноземних студентів до навчання у сумському виші. У 2011 навчальному році до СНАУ прибули на навчання 162 студенти із таких країн, як Ірак, Нігерія, Турменістан, Сенегал, Конго, Камерун, Сірія, Гана, Туніс, Ліван, Туреччина, Азербайджан, Гвінея, Великобританія, Нідерланди, Латвія. Відкрито підготовче відділення для іноземних студентів СНАУ.

В системі міжнародних зв’язків важливе місце займає організація виробничого та наукового стажування за кордоном. Протягом 2011 р. 283 студенти СНАУ пройшли виробниче стажування у сільськогосподарських підприємствах Данії, Голандії, Німеччини, Польщі, Австрії, Швейцарії, Швеції, Фінляндії, США, Австралії, Нової Зеландії. Крім того, 44 науково-педагогічних працівника взяли участь у науково-практичних стажуваннях. Інтернаціоналізація навчального процесу спонукає більше 100 викладачів СНАУ вивчати англійську мову, щоб вести навчання іноземців та приймати іноземних лекторів, які викладатимуть англомовним групам студентів. Вже підготовлено більше 30 навчальних курсів на англійській мові.

0
Комментариев
0
Просмотров
2724
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.