Мотивовані студенти-аграрії

Вища школа, спецпроект
ВС 11 апреля 2012 в 13:13
Ректор СНАУ Володимир Ладика
Юні фермери Сумщини формуватимуть майбутнє України.

У Сумському національному аграрному університеті запровадили інноваційну практику збільшення мотивації абітурієнтів, які вступають до вишу. Так, навесні минулого року в СНАУ був вперше проведений Форум сільської молоді для випускників сільських шкіл. Цьогорічна вступна кампанія довела дієвість і результативність цього заходу, адже майже 20% учасників Форуму наразі є студентами-першокурсниками СНАУ.

У 2012 р. Форум сільської молоді проводиться вже вдруге. Старшокласники шкіл усіх районів Сумщини пройшли тестування та анкетування у рамках першого заочного етапу. Під час наступного етапу були відібрані 500 найкращих школярів, які 21 квітня, коли буде святкуватися 35-річчя заснування СНАУ, приїдуть до Сум для участі у третьому етапі відбору. Переможці отримають нетбуки та інші призи. Таким чином, мотивована сільська молодь отримає цільове направлення при вступі до вишу.

Сумщина традиційно є аграрним регіоном, і, так само, як і по всій Україні, в нашій області впродовж останніх років активно розвивається і зміцнює позиції фермерський рух: зареєстровано і активно працює 730 фермерських господарств. Більшість з них зосереджена у Буринському, Сумському, Лебединському, Конотопському та Роменському районах.

Фермери Сумщини обробляють понад 100 тис. га ріллі, що становить 8% загальної площі. Вони утримують 3% великої рогатої худоби від загально поголів’я в області. До постійної роботи у фермерських господарствах долучається понад 2,2 тис. осіб.

Фермери області вирощують зернових культур понад 8% загальнообласного виробництва, соняшнику – 10%, цукрових буряків – 13%, молока – 2%, м’яса – 1%, вовни – 11%. Діти, що зростають у фермерських сім’ях, долучаються до ведення господарства: доглядають за тваринами, заготовляють корми.

Проте сучасні технології не стоять на місці: з’являється нова техніка і обладнання, сорти та гібриди насіння, різні види концентрованих кормів, нові породи тварин та птиці. Тому вкрай необхідно вивчати нові технології. За кордоном вже давно створені та успішно діють клуби, які об’єднують сільську молодь з фермерських родин, такі, як Молодіжна організація "4-Н" (США), Спілка молодих фермерів Австрії Bauernbund Jugend, обєднання молодих фермерів Баварії Bayerische Jungbauernschaft тощо. Членами цих організацій можуть бути громадяни від 7 років і старше, більшість з них  - це молоді фермери та представники сільської молоді. Постало питання: а чому б Україні не запозичити світовий досвід?

Осередком аграрної науки в нашому регіоні по праву вважається СНАУ, який готує висококваліфікованих фахівців для аграрного сектору України з багатьох спеціальностей. І цілком логічно, що саме в СНАУ й виникла думка про створення клубу, який об’єднав би дітей з фермерських родин усієї області.

24 лютого на урочистому засіданні було оголошено про початок діяльності клубу "Юні фермери Сумщини". Головою ради ЮФС обраний Володимир Ільченко, співголовою – Андрій Моргун (Сумський район), секретарем стала Каріна Авдєєва з Білопільського району. Також були обрані голови Північного відділу ради ЮФС (Володимир Куштименко, Путивльський район), Південного (Олександр Педан, Великописарівський район), Західного (Роман Удод, Конотопський район) та Східного відділу (Тетяна Івченко, Краснопільський район).

Студенти СНАУ провели для учнів цікаві екскурсії територією студмістечка, а також інтелект-ігри "Що? Де? Коли?" Родзинкою дня стала пізнавальна лекція "А ви знаєте, що…", яку прочитав дітям студент факультету ветеринарної медицини Ілля Зон.

Клубу "Юні фермери Сумщини" створений для надання дітям найсучасніших теоретичних та практичних знань у різних галузях сільського господарства. Але найголовніша задача - щоб змалечку виховувати майбутню українську еліту. Вперше в Україні ми створили та запроваджуємо цю систему з тим, аби, починаючи зі шкільних років, діти з сільської місцевості не тільки отримували найсучасніші знання в усіх галузях ведення аграрного господарства, а й відчували свою потрібність державі та впевненість у своїх силах. Наш девіз: "Без селянина немає держави, а без фермера – майбутнього!"

Для учасників клубу запланований якийсь захід на кожен місяць. На засіданнях клубу проводяться різні пізнавальні заходи, як то Дні поля, Дні ферми, конференції, інтелектуальні ігри, скайп-конференції, відвідання сільськогосподарських виставок.

Сумський національний аграрний університет має сталі партнерські зв’язки з німецькими колегами, тому у вересні 2012 р. буде організована поїздка членів клубу на Світовий конгрес з розведення симентальської худоби, який буде проведений у Німеччині, а також до університету Вайєнштефан (Німеччина).

0
Комментариев
0
Просмотров
2748
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.