16 травня: що відбувалось у Сумах і Сумській області у четвер

ВС 16 мая 2024 в 18:21

Війна з росією


Вночі та вранці ворог 36 разів обстріляв з артилерії та мінометів Білопільську, Есманську, Миропільську та Середино-Будську громади. Напередодні, 15 травня, внаслідок обстрілу було пошкоджено адміністративну будівлю, багатоквартирний будинок і господарську будову. Упродовж дня війська противника 166 разів піддали обстрілу з артилерії, БпЛА, гранатометів, мінометів, РСЗВ і FPV-дронів десять громад: Білопільську, Великописарівську, Глухівську, Дружбовську, Есманську, Зноб-Новгородську, Краснопільську, Новослобідську, Середино-Будську та Шалигинську.

Проблеми з електропостачанням


Через військові дії сьогодні позбавлені електрики 8,5 тисяч жителів 94 населених пунктів Сумської області.

16 травня з 00:00 до 09:00 і з 16:00 до 24:00 у Сумській області почали діяти графіки погодинних відключень світла.

Урочистості


16 травня Сумщина разом з усією Україною відзначила Всесвітній день вишиванки. Відомо, що малюнки та орнаменти, якими прикрашають вишиті українські сорочки, дісталися нашим сучасникам від давніх пращурів, які жили ще в епоху поклоніння язичницьким богам і стихіям природи. Кожен елемент, візерунок, малюнок на вишиванці невипадковий: він має сакральний, захисний характер. Як і в незапам'ятні часи, вишиванки не тільки прикрашають тих, хто їх одягає, а й захищають від вільних і мимовільних негод.

Шкільний спорт


У Сумах відбувся обласний етап Всеукраїнського фізкультурно-патріотичного фестивалю учнів України "Козацький гарт", що містив у собі два види змагань: проходження естафет з перешкодами та конкурс "Знавців історії спортивних досягнень за часів незалежної України". Команда школи №17 м. Суми посіла III місце в цьому змаганні. Суми посіла III місце в цьому спортивному змаганні.

Джерела: Сумська обласна військова адміністрація, Сумська міська військова адміністрація, ОК Північ, Національна поліція

48
Комментариев
0
Просмотров
1010
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.