Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Тринадцята порада діда Гната: коли подешевшають яйця і якими вони будуть

ВС 02 февраля 2023 в 19:39
Одним лютневим днем сумський дід Гнат пішов пройтися – старі кістки розім'яти та подихати морозним повітрям, що зміцнює здоров'я та бадьорить дух. Щойно дід вийшов з під'їзду свого будинку, як зіткнувся ніс до носа з сусідкою Марією Петрівною. Вона несла перед собою чотири лотки яєць і, бідолаха, пихкала від напруги, як паровоз.

- Тітка Маша, що це з тобою? – оторопіл від несподіванки дід. – Навіщо тобі стільки яєць? Дай вгадаю. Ти хочеш зробити найбільший у світі гоголь-моголь і потрапити до Книги рекордів Гіннеса, га?

- Дуже смішно, Гнате, – сердито пирхнула на нього сусідка. – Краще б допоміг літній жінці.

- Із задоволенням!

Дід Гнат узяв у Марії Петрівни два лотки яєць, але не зрушив з місця.

- Ти чого, Гнате?

- Доки не розповіси, що спричинило цей яйцевий ажіотаж, кроку не зроблю.

- А то ти не знаєш, Гнате, що не за горами Великдень – 16 квітня. І якщо зараз яйця коштують майже 70 грн. за десяток, то до Великодня ціни на них злетять до астрономічних висот.

- Не факт, що подорожчають, – серйозно заперечив дід Гнат. – Та й скоро яйця продаватимуться за новими правилами.

- Не зрозуміла, – прийшла черга дивуватися Марії Петрівні.

- Зараз розповім, – сказав дід і з усмішкою подивився на жінку. – Зізнайся, пані Маша, тобі які яйця більше до душі – XL або S?

- Ох! Ти на що це натякаєш, старий Казанова?! – розгнівалася сусідка. – Я ось твоїй дружині все розповім, як ти до мене на вулиці чіплявся.

- А ти про що подумала, тьотя Маша? – засміявся дід. – Я запитав про курячі яйця, а в тебе он як фантазія розігралася.

- Про курячі яйця, кажеш? – вмить знітилася жінка.

- Так. Незабаром яйця зважуватимуть і фасуватимуть відповідно до їх розміру, ваги, якості шкаралупи та жовтка та інших споживчих властивостей. Великі та якісні яйця поєднають у клас "А". У свою чергу, цей клас залежно від розміру яєць буде розбитий на чотири підкласи. Найбільші яйця позначатимуться символом "XL", дрібні – "S". Ну а ті курячі яйця, які не відповідатимуть вимогам до розміру, ваги та якості, будуть включені групу "В".

- Хм, ніколи б не подумала про таке! – здивовано похитала головою Марія Петрівна. А потім підозріло витріщилась на діда Гната. – Але ти, сусіде, так і не сказав, чому курячі яйця дешевшатимуть.

- Тому що згідно з інформацією, яку я прочитав в інтернеті, поголів'я курей-несучок, які постраждали в перші місяці війни, поступово відновлюється і скоро досягне кількості, за якої кури нас просто завалять яйцями. Ну а після Великодня, коли попит на яйця різко спаде, вони коштуватимуть набагато дешевше.

- І що, можна буде купити XL? – єхидно підморгнула діду Гнатові Марія Петрівна.

- А ось це як кому пощастить, – нітрохи не зніяковівши, відповів дід.

15
Комментариев
0
Просмотров
983
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.