Сімнадцята порада діда Гната: як самому засолити червону рибу

ВС 12 февраля 2023 в 15:56
Через прокляту війну з хворою на голову державою-сусідом сумський дід Гнат змушений жити один (не рахуючи двох кішок). Щоб не тужити, дід Гнат вічно щось робить у домі, вчиться новому та із задоволенням знайомить своїх читачів із господарськими "відкриттями Америки".

У цій статті дід Гнат поділиться своїм досвідом засолювання червоної риби в домашніх умовах.

Червона риба: горбуша, лосось, сьомга, форель – невипадково вважається делікатесом. Адже ця риба здатна прикрасити будь-який стіл та свято. Крім того, у червоній рибі міститься комплекс жирних кислот Омега 3, який необхідний для здорової, повноцінної діяльності головного мозку.

Ось дід Гнат і вирішив купити у магазині свіжоморожену червону рибу та засолити її на своїй кухні. Чому дід вибрав такий варіант, а не купив, приміром, пресерви червоної риби? Тому що:

  • Велика ймовірність, що морожена риба свіжіша, ніж пресерви;
  • Ціна рибної "сировини" дещо нижча в порівнянні з готовою продукцією;
  • З голови та хвоста червоної риби можна зварити відмінну юшку;
  • Є простір для кулінарних фантазій (детальніше про це нижче).

Вибір діда Гната впав на свіжоморожену сьомгу (озерний лосось).

Послідовність засолювання сьомги така:


1. Після того як рибина розморозиться, потрібно відрізати їй голову і очистити тушку від шкірки, плавців, нутрощів, кісток та хребта. Метод очищення сьомги та іншої червоної риби той самий, що і при очищенні оселедця (докладно описаний у статті "Шістнадцята порада діда Гната: готуємо просту та смачну їжу"). Можна замаринувати і один-два стейки сьомги чи лосося: вони обійдуться дешевше, ніж купівля всієї рибини;

2. Отримане філе сьомги слід замаринувати та залишити під пресом на кілька годин. Для маринаду дід Гнат використав сіль, цукор, чорний перець (можна й інші спеції на свій смак), лавровий лист. Для засолювання півкілограма сьомги достатньо двох столових ложок солі та однієї цукру. Дід Гнат поклав філе червоної риби у широку миску, натер сьомгу сумішшю солі, цукру та спецій, а для надання рибі благородного смаку додав до маринаду 15-20 г коньяку (можна горілки). Потім дід накрив миску тарілкою, а зверху поставив банку з водою для того, щоб риба пустила сік. За три години дід зняв банку з водою, а миску з сьомгою прибрав на добу в холодильник.

Наступного разу дід Гнат купив свіжоморожену форель і приготував її в олії (варіант – оливкова олія). Процес засолювання той же, що описаний вище, з тією різницею, що, крім маринаду, до риби потрібно додати масло, а потім обернути плівкою філе і прибрати в холодильник. І тут можна обійтися без преса.

Фінський суп


З голови червоної риби дід Гнат зварив фінський суп. Це, по суті, рибний суп, до якого наприкінці варіння додаються молочні вершки. Вони надають супу особливої м'якості та оригінального смаку.

49
Комментариев
0
Просмотров
1077
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.