Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

У Сумах пройшла виставка, присвячена святим преподобним Петру і Февронії

Анастасія Літвіненко 17 июля 2019 в 15:54
З 7 липня у виставковій залі Сумського єпархіального управління Української православної церкви пройшла святкова виставка під назвою «Жінки за духовні цінності, за мир і злагоду в країні та родині». Вона була  приурочена до свята чудотворців, благовірного і преподобного подружжя  Петра і Февронії. В її експозиції представлено більше двохсот творів декоративного мистецтва, а також  художня  та народна вишивка.

Серед усієї серії робіт слід виділити цикл, присвячений духовній тематиці. Зокрема, цілий іконостас святих, вишитих руками священика і його дружини. Серед них - образи Святого Миколая, різні ікони Пресвятої Богородиці, святого Сергія Радонежського, Іісуса Христа, янгола Господнього, Святої Трійці. А вишита робота Спаса Нерукотворного виконана настільки досконало, що він виглядає, наче живий. Крім того, привертає увагу майстерно виконаний бісером образ Агапіта Печерського. До того ж у вишивці та маслом зобразили  різні автори  і  преподобних  Петра і Февронію. А ще є на виставці робота, назва якої «У руках Божих» (автор Івахова О.), повністю відтворює зміст людського буття. На ній, на яскраво вишитому бісером блакитно-білому фоні зображено долоні, які тримають маленьких діточок.  Вражають також своєю витонченістю і красою роботи, присвячені Пасхальним святам, що минули. Це і святкові рушники, і яскраві писанки. При цьому кожним з  авторів майстерно підібрано колір ниток, і фарб, які посилюють зміст їх робіт. А ще на виставці можна побачити багато ляльок-мотанок і навіть авторських ляльок, а також різноманітні глечики, намиста, а також невеличкі панно. При цьому автори робіт, як аматори, так і майстрині клубу вишивальниць, витончено і з любов’ю передають неймовірної краси морські та первозданні пейзажі, а також натюрморти з квітів, на яких  буяють півонії, квітнуть іриси, бузок, хризантеми і фуксії. Вони зображені, як у вишивках, так і малюнках та створені у вигляді панно. На виставці також представлено безліч робіт на дитячу тематику, а також вишивки,  які відтворюють витвори мистецтв видатних художників різних епох. Серед них - майстерно вишита Зінаїдою Яцун  робота, на якій увазі глядачів представлена маленька принцеса Марія Франческа, яка спить з лагідною посмішкою на вустах. А ще в  експозиції можна побачити граційні постаті коней, закарбовані у вишитих роботах.  При цьому матеріалом для них слугує тополиний і навіть котячий пух, а також різні природні матеріали. Так, саме за допомогою нього Лариса Шаклеїна створила роботу «Мій рідний край» і портрет Тараса Шевченка, майстерно і детально передавши усі його риси.

Загалом всі представлені в експозиції роботи яскраві, колоритні і незвичайні, дарують тепло, гармонію в серці та душевний затишок. На них можна  споглядати  годинами. А ще на відкритті виставки у виконанні   музикантів для відвідувачів прозвучали відомі класичні твори. 

36
Комментариев
0
Просмотров
9847
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.