Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

У Сумах відкрилася виставка «Фестиваль фотоклубів України – 2018»

ВС 13 марта 2019 в 16:59
5 березня у Сумській обласній універсальній бібліотеці відбулося відкриття унікальної фотовиставки тринадцятого фестивалю фотоклубів України-2018. Вона об’єднала в собі роботи 11 клубів з 9 міст України. Серед них: Вінниця, Дніпро, Київ, Маріуполь, Одеса, Рівне, Енергодар, Суми та інші. Фестиваль охоплює різні жанри і теми, а  кожна фотографія – це певна цікава історія. Вони розміщені в підвісних фотопідрамниках у чорно-білій і кольоровій гамах, середніх розмірів. Серед різноманіття представлених фото кожен відвідувач може знайти своє улюблене, оскільки увазі глядачів представлені: пейзажі, портрети, натюрморти, філософська, урбаністична, іронічна та патріотична тематика. Так, своєю красою вражають неймовірні гірські пейзажі у роботах Дмитра Гілітухи (м. Київ) «На полонині» та іншого автора «Карпатія», а Поліна Нечипорук (м. Рівне) зачарувала портретом  молодої дівчини у національному вбранні з віночком на голові у композиції «Мавка». Ольга Богомоленко (м. Одеса) свою роботою «Роздвоєння» представила у вигляді облич і їх віддзеркалення, з чого глядачі  можуть зробити висновок про  двоякість людської  душі та наявність у кожному з нас, як добра, так і зла. Перегукується з нею і композиція Тетяни Бережок, на якій зображено молоду сучасну жінку на фоні відтвореної на зупинці репродукції портрету дівчини у вбранні минулих століть. Таким чином, об’єктив фотохудожниці на мить зупинив час та зробив зупинку, закарбувавши у фото постаті з двох різних епох. Цю ж філософську тематику підтримала у своїй роботі «Відтінок душі» Катерина Мисенгевич (м. Суми), яка змалювала її в очах і обличчі молодої жінки. Долучився до них і Сергій Чепульський (м. Суми), показавши «Становлення» у образі юної панянки у капелюсі. Цікавим фактом є те, що велика кількість фотографій представлені у іронічній формі. Серед них робота Наталії Ковальової (м. Суми) «Відношення», яка також є подарунком жінкам до свята весни 8 березня, оскільки розповідає про романтичні взаємовідносини між зрілими чоловіком і жінкою, а також композиція «Перетнулися» і фото «Кощей», яку представив на виставці Адаменко Євгеній (м. Маріуполь). Око милує та вражає своєю величчю і красою «Білий ведмідь» Ольги Усової ( м. Енергодар), якого об’єктив впіймав під час, коли він виринає з води. Змушує кожного замислитися і робота Володимира Хорошикова (м. Київ) «Люди і манекени», на якій манекени, які завмерли у вітринах протипоставлені живій людині, яка стоїть у отворі дверей магазину.Серед великої кількості робіт слід виділити ті, які стали призерами у номінації «Кращий фотограф фестивалю». Серед них: Юрій Філін
(м. Маріуполь) з роботою «Самотність», Синельников Олександр
(м.  Одеса) і його композиція «Гардеробник»  та  Роїк Ірина (м. Одеса) з фото «…». Всі вони передають різні стани людини — під  час зайняття улюбленою справою; на одинці з собою, аналізуючи прожиті роки;  на злеті життя, який автор передала у метафоричній формі. Кожна  з фотографій, представлених в експозиції, яскрава, дивовижна, індивідуальна, відволікає від буденності та дарує  приємні  емоції і  позитивний заряд. Представлені роботи — це кращі клубні фотоколекції. Вони пройшли вимогливий професійний відбір, а переможців визначено шляхом голосування на Порталі фотоклубів. За підсумками цього голосування одинадцять клубів отримали статус “лауреата” та право представляти свої експозиції в щорічному каталозі й на підсумковій виставці фестивалю.

Відкриття вернісажу пройшло у теплій, творчій атмосфері і зібрало поціновувачів цього мистецтва. Виставка триватиме до 1 квітня. Вхід вільний.Наталія Ковальова, фотохудожник, керівник фотоклубу «Імпульс»:
«У минулому 2018  році  проходив  конкурс між фотоклубами всієї України   і ми вирішили прийняти в ньому участь. За його результатами були обрані роботи, представлені на даній виставці, яка їздить по містам України і радує людей. Вона уже пройшла у Одесі і Маріуполі, більш того у Маріуполі люди просили залишити її ще на місяць. Крім того, виставка буде представлена у Вінниці, Енергодарі та Києві. У ній приймають участь автори з 11 фотоклубів 9 міст України. Теми дуже різні, оскільки кожний автор знімає у тому жанрі до якого звик. На даній виставці представлено дуже багато жанрових фотографій, портретів, а також концептуальна фотографія, автор якої отримав перше місце у номінації «Кращий фотограф фестивалю». Роботи на цю виставку відбиралися шляхом голосування фотоклубів, під час якого кожен з них голосував за інший клуб, за виключенням свого. На підставі отриманих балів було сформовано рейтинг і кращі роботи цих фотоклубів представлені у даній експозиції. Сумський фотоклуб «Імпульс», який я очолюю, був створений у 2006 році, зараз до нього входить біля 20 людей, які активно займаються фотографією. Крім того, ми вивчаємо діяльність інших клубів та різні  актуальні  теми, а також, якщо у когось з учасників клубу  виникають теми для розробки, радимося, ділимося досвідом і враженнями.Катерина Мисенгевич, фотохудожник:
«На цій виставці представлена одна моя робота «Відтінок душі», яка відображає її темну складову. Вона була зроблена мною три роки тому назад. Фотомистецтво для мене більше, ніж просто мистецтво, це моє життя. При створенні кожної із своїх робіт я обираю ракурс за власним відчуттям, а також для цього необхідно натхнення. Найскладнішим у фотомистецтві є прийняття твоєї творчості людьми.  Я є членом фотоклубу «Імпульс», тому ця моя фотографія разом з композиціями інших учасників, крім Сум вже була представлена у інших містах України».Сергій Чепульскій, фотохудожник: 
«Коли ти береш участь у колективних виставках, індивідуальна творчість відходить на другий план. Фестиваль фотоклубів – демонстрація фотографічного рівня від певного фотоклубу, де головне  показати колекцію, кращі роботи за останні декілька років. Коли мене запитують, що таке фотографія, моя відповідь – відображення самого автора, настрою, переживань та побаченого. Головна відмінність між фотографом та фотохудожником, те що останній робить маленькі «фотоісторії», які оформлені за певними візуальними правилами. Ці історії читаються та наповнені сенсом, несуть емоційний та духовний посил автора. Ще на плечі фотохудожника лягає відповідальність, він не має права на промах, всі очікують від нього суперробіт.»

Підготувала: Анастасія Літвіненко

3
Комментариев
0
Просмотров
1111
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.