Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Суми почули справжню поезію!

Анастасія Літвіненко 18 апреля 2019 в 14:08
12 квітня у Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці відбулася творча зустріч з відомою київською поетесою і журналістом Юлією Бережко-Камінською.

Юлія – автор шести поетичних збірок, остання з яких – «Пошепки і вголос» – номінувалася на здобуття Шевченківської премії, найвищої мистецької нагороди країни, причому авторка була наймолодшою номінанткою за всю історію існування премії. Позаминулого року Юлія Бережко-Камінська стала переможницею Всеукраїнського літературного конкурсу імені Григора Тютюнника. Вона – неодноразовий переможець всеукраїнських і міжнародних літературних конкурсів і фестивалів, майстерно виконує власні твори, має великий і успішний досвід виступів на теренах України (Київ, Львів, Одеса, Чернівці, Івано-Франківськ, Ужгород, Рівне, Луцьк, Житомир, Чернігів, Миколаєв, Хмельницький, Дніпро, Херсон…).

Наразі готується до друку нова велика збірка нових та вибраних віршів Юлії – «Невідворотне».

Сумчан неабияк вразила краса й непересічність творчості молодої поетеси. Її вірші – досконалі, класичної форми, багаті несподіваними, небанальними образами й римами, глибоким філософським та ліричним змістом. Це – лірика й поезія найвищого ґатунку! Недарма відомий поет-класик Василь Герасим’юк, про якого Іван Дзюба сказав: «…гордий поет, аристократ української поезії», під час телепрограми «Діалоги» на телеканалі «Культура», присвяченої творчості Юлії Бережко-Камінської, сказав: «Судячи з вашої творчості – ви закінчили школу Ліни Костенко із золотою медаллю, а потім – ще й університет Ліни Костенко із дипломом з відзнакою»…

«Серед багатьох сучасних молодих поетів виокремлюється творчість Юлії Бережко-Камінської. Вона пише стисло, глибоко, осмислено, сконцентровано, незаангажовано, у неї прекрасна органічна мова, свіжі образи, відсутність штучності і надуманості. Їй є що сказати. І вона це робить достойно!», – це ще одна висока оцінка творчості Юлії, висловлена класиком української поезії Іваном Драчем.
Під час зустрічі із сумчанами Юлія Бережко-Камніська розповіла присутнім про цікаві проекти, які вона започаткувала й здійснює. Серед них – всеукраїнський проект «Сад зримий і незримий», у рамках якого – і висадка нового плодового саду на території Будинку творчості письменників у Ірпені (сад зримий), і підготовка великої колективної збірки поезій про сад (сад незримий). Проект задуманий і реалізується спільно зі знаним садівником, академіком Петром Вольвачем.

Під час зустрічі прозвучало близько сорока поезій талановитої поетки. Неможливо не сказати, що й виконує власні вірші Юлія талановито, натхненно, буквально заворожуючи слухачів.
Філософська, інтимна, громадянська, пейзажна лірика… Кохання, розлука, туга за втраченим, радість і сум душі – все це є у віршах Юлії Бережко-Камінської.
До того ж присутні  почули вірші із карпатського циклу, відчули, що наскрізною темою творчості поета є сад як потужний образ краси, відродження, невтраченого раю… А інтимна лірика поетеси знайшла відгук у душах кожного із тих, кому пощастило побувати на творчому вечорі.

Авторка привідкрила «дверцята» своєї поетичної майстерні, дуже цікаво розповіла про життєві історії й ситуації, які давали поштовх тим чи іншим віршам.

Зустріч, яка зібрала поціновувачів поезії, промайнула швидко. Атмосфера була неймовірно піднесеною, зворушливою, по-справжньому теплою. По закінченню творчого вечора кожний міг придбати збірник віршів з автографом автора. Крім того, в цей день Юлія Бережко-Камінська зустрілася із студентами Сумського державного університету.
Сподіваємося, ця зустріч – то тільки початок знайомства сумчан із творчістю неймовірно талановитої Юлії!Юлія Бережко-Камінська, поетеса, журналіст:
«У Сумах я вже бувала, але саме як поет – вперше. Моя творчість почалася коли я ще навчалася у першому класі. Я прочитала вірші, надруковані на останніх сторінках «Букваря». Вони сколихнули і вразили мене, дуже сподобалися. Я вперше відчула силу римованого слова! З того часу я й почала римувати, читати вірші. Теми, образи моєї поезії – це життя як диво, кохання, пізнання себе і світу. Дуже багато в мене віршів про сад, про сум, розлуки й зустрічі. Поштовхом для створення віршів стає все те, що я бачу, відчуваю і переживаю. Інколи це може бути якась несподівана деталь, спогад, почута від когось історія, яка мене зачепила, і навіть сни.

Наразі вийшли в світ шість збірок моєї поезії, готується до друку сьома – «Невідворотне». Ця нова збірка буде перш за все про кохання, через яке можна осягнути весь світ – і той, що довкола нас, і той, що в нас. Тому у ній є місце для всього, чим живе душа.  У мене багато улюблених поетів. Серед них: Ліна Костенко, Василь Герасим’юк, Ірина Іванченко, Дмитро Лазуткін, Іванна Стеф’юк, Наталія Фурса, також мені подобається читати Мар’яну Савку і взагалі багатьох сучасників. Гадаю, моя творчість найбільш цікава інтелігентним, культурним, освіченим людям, які живуть, пускаючи своє коріння вглиб та разом із тим піднімаючись над буденністю, замислюючись, для чого ми живемо».


1
Комментариев
0
Просмотров
3215
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.