Лише один день до закриття в Сумах виставки вартістю в 90 000 гривень (Фото)

Наташа Акулова 22 февраля 2017 в 18:20
Мультимедійна платформа «ART-platform» за участі Сумського Державного Університету та Конгрес-центру СумДУ (вул. Покровська, 9/1) уже завтра закривают експозицію під назвою "Міжкультурна взаємодія мистецтва між Україною, Вірменією та Францією".

На виставці "Міжкультурна взаємодія мистецтва між Україною, Вірменією та Францією", відвідувачі могли побачити роботи українського художника Еріка Саркісовича Айрапетяна та репродукції відомих представників епохи модернізма - Вінсента Ван Гога, портрети Поля Гогена, а також унікальну репродукцію італійського художника. Загалом експонувалося 14 картин.Організатори виставки ART-platform говорять: «Наші музеї – це соціальні пастки негативних вражень. Музей повинен орієнтуватися на глядача, навіювати та відкривати дещо сакральне у відвідувача. Розробивши "ART-platform", ми плануємо долучити до неї як найбільше ширшу аудиторію, втілюючи проекти різних рівнів та жанрів, що знайомлять нас з проблемами соціально-реабілітаційного характеру. В межах міста започаткували платформу, і спробували розібратися, як живуть українські музеї і на скільки широко відкриті їхні двері для відвідувачів.

Більшість з них існує в умовах обмежених ресурсів та коштів, але справа навіть не завжди в цьому – часто обмеженість ресурсів стимулює розвиток не гірше, ніж наявність великих бюджетів. До того ж доводиться стикатися з перепонами у законодавстві. Справді складно думати про глобалізацію, в умовах обмежених ресурсів, проте треба продовжувати просування культурного товару. Настає час, коли треба робити важливий крок для розвитку й осучасненню. Музеї мають стати першим місцем у списку для регулярного відвідування та відпочинку на ряду з театром та оперою. Та ситуація на ринку показує нам, що саме музеї не прагнуть більшого, а тому і переживають занепад . Міжкультурної взаємодія мистецтва між Україною, Вірменією та Францією — це тур у світ мистецтва кінця XIX., коли культура та мистецтво переживали справжню революцію. Кожен рік нові досягнення – грамофони, кінотеатри, літаки, телефони, рентген.

Одночасно з промисловою революцією світ потрясають політичні перевороти та війни. Мистецтво одразу реагувало на все, що відбувалося. Саме коли з’явилися мистецькі течії, пізніше об’єднані терміном «модернізм» - експресіонізм, абстракціонізм, сюрреалізм, супрематизм та інші.У цей момент починають рватися зв’язки між реальністю та зображенням на полотнах – від копіювання навколишнього середовища художники переходять у створення власних світів. Так, повні таємниць, переважають яскраві життєрадісні полотна Поля Гогена не являються зображеннями справжнього життя тропічного острову – відображення внутрішнього переживання художника, його мрії переплітаючись з мріями народів Океанії. Можна побачити паралель між Сумською буденністю та світобаченням художника у його власних картинах, мазками схожими на направлення цієї течії. Рухаючись від експонату до експонату «оживають» картини геніїв епохи модерна, глядач ніби то потравляє у світ, котрий створив кожен із них. А потім назад, у наше місто, що відображається на полотнах Еріка Саркісовича Айрапетяна.

Картини модерністів не рідко зберігають загадки від глядача, примушуючи його блукати по лабіринту і відкривати джерело сенсу там, де традиції вбачають лише хаос та нісенітницю. Полотна з легкістю отримують нове життя — бо як і зараз , саме творчість є першим проблиском технічного майбутнього.

Аби побачити виставку, у сумчан є час до завтра до 18.00
55
Комментариев
0
Просмотров
3077
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.