«Актуальні питання методики викладання суспільних дисциплін в умовах розбудови сучасної школи».

Юлия Левковская
Юлия Левковская 23 ноября 2011 в 13:56
18 листопада 2012 на базі СумДПУ ім. А. С. Макаренка відбулася значна для науково-педагогічної громади нашого міста подія, а саме Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні питання методики викладання суспільних дисциплін в умовах розбудови сучасної школи».
Питання, що були винесені на порядок денний, важливі не тільки для педагогів, методистів чи науковців. Вони безпосередньо торкаються ситуації що склалася у сучасній школі, а значить майже кожного жителя міста і не тільки. Бо, як було сказано в одному фільмі, помилка лікаря вбиває одну людину, помилка вчителя має більш катастрофічні наслідки.
Голова конференції Пшенічна Л.В., кандидат наук з управління, начальник управління освіти і науки Сумської обласної держадміністрації і співголова, кандидат педагогічних наук, професор, ректор Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка Кудренка А.І. – відкрили конференцію своїми короткими, але дуже місткими промовами, далі ж слово було надано гостям.
Гупан Нестор Миколайович – доктор педагогічних наук, професор, науковий співробітник лабораторії історії педагогіки НАПН України, підготував гарну доповідь на тему: «Сучасні підходи до відбору змісту навчання учнів історії України ХХ століття». Головним чином пан Нестор Миколайович концетрував свою увагу на тому, яким має бути сучасний підручник для вивчення історії в Україні. Досить інноваційно прозвучала думка, про те, що ми маємо відійти від тотальної діпрессії в викладенні Історії України, тому що наразі основний акцент робиться на таких трагічних подіях, як Голодомор. Підручник має презентувати інтереси всіх верств суспільства, дуже важливо, щоб він дійсно був актуальним і висвітлював ту точку зору, яка панує в суспільстві на цей момент. Загальновідомий факт, що вимоги для висвітлення тих чи інших фактів у різних регіонах країни різні, то ж як компроміс: стисле і цікаве викладення головних подій Історії України, про все інше діти будуть мати змогу дізнатися на уроці історії власного краю.
Нестор Миколайович зазначив, що методика викладання і підручники мають відповідати одне одному. Зараз змінилася начальна парадигма, замість колективного напрямку на індивідуальний, і це важливо враховувати. А взагалі, Україна рухається до всесвітніх стандартів: тільки 1/3 авторського тексту, а все інше документи, цитування першоджерел і т.д.
Взагалі на конференції працювали за наступними тематичними напрямками: 1. ЗАГАЛЬНІ ПИТАННЯ МЕТОДИКИ НАВЧАННЯ СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНИХ ТА ГУМАНІТАРНИХ ДИСЦИПЛІН У ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ТА ВИЩІЙ ШКОЛІ; 2. ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ НАВЧАННЯ ІСТОРІЇ ТА ПРАВОЗНАВСТВА; 3. ІСТОРИЧНЕ КРАЄЗНАВСТВО ТА ПИТАННЯ ВИВЧЕННЯ ІСТОРІЇ РІДНОГО КРАЮ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ, 4. АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ІСТОРИЧНОГО МУЗЕЄЗНАВСТВА ТА МУЗЕЙНОЇ ПЕДАГОГІКИ.
Ось перелік доповідей, що були зачитані під час конференції:
Євтух Микола Борисович – дійсний член Національної Академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор, академік-секретар відділення вищої школи НАПН України.
Перспективи розвитку вищої педагогічної освіти та суспільно-політичної підготовки майбутніх учителів.
Пометун Олена Іванівна – член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор, завідувачка лабораторії суспільствознавчої освіти Інституту педагогіки НАПН України.
Актуальні питання розвитку шкільної історичної освіти.
Гупан Нестор Миколайович – доктор педагогічних наук, професор, науковий співробітник лабораторії історії педагогіки НАПН України.
Сучасні підходи до відбору змісту навчання учнів історії України ХХ століття.
Ладиченко Тетяна В’ячеславівна – професор, завідувачка кафедри методики навчання суспільних дисциплін та гендерної освіти Інституту історичної освіти НПУ імені М. П. Драгоманова.
Методика використання інформаційних технологій при викладанні історії у старшій школі.
Сбруєва Аліна Анатоліївна – доктор педагогічних наук, професор, завідувачка кафедри педагогіки, проректор з наукової роботи.
Інновації у вищій освіті: глобальний та регіональний контексти.
Левченко Людмила Степанівна – кандидат педагогічних наук, доцент, директор Інституту педагогіки і практичної психології Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка.
Технологічні аспекти формування готовності керівників ЗНЗ до управління інноваційною діяльністю.
Михайличенко Олег Володимирович – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри методики викладання суспільних дисциплін Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка.
Класифікація наук та визначення поняття суспільно-політичних дисциплін.
Мозговий Іван Павлович – професор, завідувач кафедри суспільних дисциплін Української академії банківської справи НБ України.
Проблеми та перспективи викладання дисциплін духовно-морального спрямування у загальноосвітніх навчальних закладах.
Козлова Олена Григорівна – професор кафедри педагогіки вищої школи Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка.
Формування технологічної культури майбутніх педагогів у процесі магістерської підготовки.
Лазарев Микола Остапович – професор, завідувач кафедри педагогічної творчості та освітніх технологій Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка.
Особливості впровадження еврестичної технології навчання при вивченні гуманітарних дисциплін у загальноосвітній школі.
Тимченко Ольга Миколаївна – методист з історії інформаційно – методичного центру управління освіти Сумської міської ради.
Вплив інноваційних технологій навчання на розвиток творчих здібностей дітей у системі вивчення предметів суспільної галузі.
Ніколаєнко Світлана Петрівна – старший викладач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
Використання можливостей технологій WIKI у дослідженні історії рідного краю.
Відбулося також засідання круглого столу під головуванням Михайличенко Олега Володимировича, доктора педагогічних наук, професор, завідувача кафедри методики викладання суспільних дисциплін Сумського державного педагогічного університету ім.А.С.Макаренка.
Конференція спричинила справжній резонанс в науковій спільноті. Великою її перевагою стало те, що на ній були присутніми одні з найкращіх науковців України, на яких не тільки рівень організації, але й рівень розвитку науково-методичної роботи в місті справили позитивне враження.
То ж подібний захід відбувся аж ніяк не в останнє. З найкращими побажаннями.
Юлія Петрусенко





 
5
Комментариев
0
Просмотров
5336
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.