Здоров’я без ліків

Вища школа, спецпроект
ВС 17 мая 2012 в 16:42
Приголомшливе наукове дослідження провела в Сумах 27-річна викладач кафедри здоров’я людини та фізичної реабілітації СумДПУ ім. А.С.Макаренко Юлія Арєшина. Темою її аспірантського дослідження біла реабілітація дітей під час рецидивуючого бронхіту. Досліджувалося як за допомогою лікувальної фізичної культури, рефлекторного масажу, дієтотерапії зменшити кількість рецидивів та їх тяжкість у дітей дошкільного віку. Результати показали, що це дійсно можливо!

"Обрала цей напрямок, бо хочу допомагати людям за допомогою натуральних, а не медикаментозних методів. Розроблена програма реалізувалася в дитячому садку "Посмішка" №20 та в Сумській обласній дитячій лікарні", - розповідає Юлія.

Що ж має робити дитина, щоб побороти проблеми від бронхіту. По-перше, необхідні обов’язкові та регулярні заняття фізкультурою – 15-20 хвилин аеробно-циклічних вправ (ходьба та біг по колу у формі гри). Краще це робити не вранці, коли усі поспішають до дитсадка чи на роботу, а у вільний час – ввечері чи хоча б на вихідних (достатньо 2-3 рази на тиждень). Також Юлія Арєшина рекомендує проводити вправи для дихання по системі йога-терапії. Мета цих вправ – відновлення носового дихання у дітей, адже більшість із них дихають через рот, що сприяє розвитку інфекцій дихальних шляхів. Використовуються також вправи хатха-йоги для збільшення рухливості грудної клітини, що дуже важливо при дитячих бронхітах. Важливе місце займає лікувальний масаж – щодо цього варто звертатися до професіоналів-реабілітологів. Важливий момент – дієтотерапія. "Як показали опитування та анкетування, багато дітей вживають у їжу солодощі, копчену ковбасу чи сосиски, газовані напої. Виявилось, що багато хто з батьків просто не розуміє, що це шкідливо для дитячого організму", - каже дослідник.

У її дослідженні приймали участь близько ста дітей у лікарні та дитячому садку. У подальшому ще більше ста дітей скористалися перевагами оздоровчої програми. Результати чудові!

Зараз вже розроблені домашні програми для самостійних занять, якими дуже зацікавилися батьки. Надалі Юлія Арєшина планує організувати спільні заняття дітей із батьками, можливо залучити фітнес-клуби. Зараз дівчина активно працює над завершенням кандидатської дисертації та викладає студентам СумДПУ дисципліну "Оздоровчо-реабілітаційні системи", у якій розбирає цю програму. Можна безумовно стверджувати, що її робота несе велику користь та допомагає багатьом дітям!

0
Комментариев
0
Просмотров
2580
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.