Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Мрії здійснюються

Вища школа, спецпроект
ВС 11 апреля 2012 в 11:10
Скільки разів Ви хотіли хоча б на мить повернутися в дитинство? Недосяжна мрія? Проте це реальність для студентів Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка! Своє студентське літо, як і в шкільні роки, вони проводять у дитячих таборах…  

З чим у студента-педагога найчастіше асоціюються яскраве літо, загадковий шепіт морських хвиль, сонце й табори? З відпочинком, скажете ви і майже вгадаєте, бо та діяльність, про яку піде мова, і корисна праця, й цікаве дозвілля, і навіть значна привілегія, оскільки не в кожного сумського студента є можливість із гордістю назвати себе Вожатим. А ось молодь СумДПУ влітку поринає в море цікавих завдань, незабутніх вражень та безцінних знайомств, яке зветься літньою табірною практикою.

Шансом відчути себе душею гомінкого дитячого загону майбутні вчителі зобов’язані досвідченій наставниці Вірі Григорівні Бабич, старшому викладачу кафедри педагогіки й голові лабораторії педкадрів, що  вже понад 20 років готує фахівців для дитячих оздоровчих закладів. Щороку не менше тисячі наших студентів працюють у "Молодій гвардії", "Артеці", ДОЦ "Арт-Квест", скаутських і регіональних таборах Німеччини, Австрії, Великобританії, Канади і США тощо.

Завдяки належній репутації та схвальним відгукам про роботу вихованців Сумського педуніверситету зарубіжні табори зацікавлені в постійній і плідній співпраці з ними. Наприклад, цього року реалізовується цікавий проект ССUSA LODOS UKRAINE, в якому беруть участь 60 країн світу. У його межах наше студентство вирушить на літню педпрактику до США, а молоді американці приїдуть в Україну та стануть вожатими українських дитячих таборах. Адже полікультурність і обмін досвідом надзвичайно важливі для сучасного молодого й перспективного педагога та суспільства, що так стрімко розвивається.

Чимало наших студентів використовують набуті знання для організації дозвілля українських дітей і доволі непогано з цим завданням справляються. Щорічна конференція "Табірне літо" жодного разу не обходилася без вручення численних грамот, подяк, запрошень знову і знову приїздити  наступного літа. 1 березня 2012 р. на круглий стіл "ДОЦ "Арт-Квест": реалії та перспективи", який відбувся у стінах СумДПУ, завітала президент Всеукраїнської благодійної організації "Лелека", директор "Арт-Квесту" С.І. Вагнер. Світлана Іванівна висловила велику вдячність керівництву університету за відмінну роботу його студентів: Таїсії Шевченко, Сергія Діденка, Олега Москаленка, Михайла Барбіна, Ірини Зюзько, Ольги Шевченко. А грамотами всесвітньо відомого МДЦ "Артек" були нагороджені Юлія Шевцова, Віталій Нюкін, Марина Ячменик та багато інших макаренківців, успіхи яких радують серця небайдужих до майбутнього української освіти.

А майбутнє, як сказав великий Василь Сухомлинський, у долонях учителя. І як добре, що студенти СумДПУ доводять: їхні руки дбайливі та надійні.

0
Комментариев
0
Просмотров
2089
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.