Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Студентам СумДПУ дорога за кордон

Вища школа, спецпроект
ВС 11 апреля 2012 в 12:34
Студентки слов'янського відділення Інституту філології залюбки ходять у вишиванках, навіть за кордоном
Що спонукає молодих і перспективних підкорювати нові вершини не лише на теренах Вітчизни, а й за кордоном? Напевне, є різні причини. Комусь просто хочеться заробляти більше, аніж дозволяють реалії неньки-Батьківщини, хтось таким чином успішно самореалізується, а когось вабить неповторна культура тієї країни, чию мову він вивчав в університеті. Але, попри розмаїтість мотивів і переконань, усі без винятку стверджують, що це безцінний життєвий досвід, який знадобиться скрізь.

Не раз побували в країнах Європи й Америки і студенти Сумського державного педагогічного університету ім. А.С.Макаренка, особливо ті, що навчаються в Інституті філології. Адже володіння англійською, німецькою, французькою й іспанською мовами, міцні знання, подаровані викладачами рідних кафедр, дозволяють їм вільно спілкуватися з населенням багатьох країн світу. Допомагають і міжнародні зв’язки alma-mater: СумДПУ плідно співпрацює з такими відомими установами й організаціями, як Фонд ім. Роберта Боша (Німеччина), Німецька служба академічних обмінів (ДААД), Центр мовного й культурного співробітництва "Альянс Франсез" (Франція), Представництво ради міжнародних наукових досліджень та обмінів у м. Києві (IREX), Корпус Миру (США), громадська організація "Коло підтримки "Суми-Допомога" (Німеччина) та ін. Завдяки цьому студентство педуніверситету бере активну участь у міжнародних конференціях, лекціях та науково-практичних семінарах, які організовують лектори й керівники цих фондів і організацій як на території України, так і за її межами.

Молоді педагоги працюють над проектами міжнародного спрямування, здійснюють короткотривалі візити до Німеччини й Польщі з метою ознайомлення з місцевими особливостями вищої освіти, проходять тестування й перемагають у численних конкурсах, стипендійних програмах, результатом участі в яких є стажування й навчання у ВНЗ зарубіжних країн.

Зокрема, участь у стипендійній програмі "Graduate Student Program" від офісу імені Фулбрайта передбачає надання студентам ґранту на навчання в американських університетах від одного до двох років та здобуття ступеня магістра наук або мистецтв. Програми "Scholarprogram", "Forschungsstipendien", "Studienstipendien", що фінансуються Німецькою академічною службою міжнародних академічних обмінів (ДААД), надають можливість іноземним випускникам навчатися в німецькому державному або державно визнаному вищому навчальному закладі на післядипломному курсі чи в магістратурі (Aufbaustudium, Masterprogramm) й отримати ступінь "Diplom" або "Master".

Ті, хто не захоплюється наукою, можуть звернути увагу на програми культурного обміну. Серед таких найпопулярнішими є "Au-Pair" (Німеччина, Австрія, Франція, Бельгія, Нідерланди, Швеція, США), "Work&Travel", "Camp America" (США), "Graduate Student Program" (США), "Scholarprogram", "Forschungsstipendien", "Studienstipendien" (Німеччина). Наприклад, програма Au-Pair дає можливість прожити один рік у сім'ях за кордоном, проводячи час із дітьми, вдосконалюючи  мовлення та знайомлячись із самобутністю країни. За програмами "Work&Travel" й "Camp America" можна пройти чудову мовну практику з англійської  й "відточити" свій педагогічний хист за міжнародними стандартами.
Чи варто говорити, наскільки згадка про таке стажування прикрашає резюме будь-якого молодого вчителя?

Вікторія Матвєєва, відповідальний редактор газети "Гаудеамус"

0
Комментариев
0
Просмотров
3636
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.