Заради дитячих посмішок

Вища школа, спецпроект
ВС 17 мая 2012 в 16:38
21-річна студентка IV курсу слов’янського відділення Інституту філології СумДПУ ім. А.С.Макаренка Ольга Бескорса зараз є успішним філологом, що не лише вивчає теорію, але й реалізує свої знання на практиці.

Вона навчалася у сумській школі №17, де вчитель української мови та літератури Віра Григорівна Павленко запалила в дівчині любов до мовознавства, хоча до цього Ольга успішно брала участь в олімпіадах з технічних дисциплін. Таким чином, вибір вишу був очевидним – СумДПУ ім. А.С.Макаренка, що має найкращу школу мовознавства. Ще в школі дівчина зайнялася науковою роботою по створенню альтернативної імунологічної служби на Сумщині (вертикально інтегрована медична служба, що здійснює імунологічний контроль). Тоді робота Ольги посіла перше місце в Україні і юна науковець отримала першу премію від фонду "Україна 3000". На жаль, державні мужі не допомогли в реалізації важливої ідеї.

Ще на першому курсі в СумДПУ вона очолила студентське наукове товариство, а потім стала студентським проректором з науково-педагогічної роботи. У 2009 р. розпочалася робота по об’єднанню студентів-науковців у потужну організацію. Нещодавно був зроблений наступний крок – підписання угоди про співпрацю з Медичним інститутом СумДУ. Налагоджується робота з університетом МВС та УАБС.

Зараз Ольга працює над Всеукраїнським проектом "Безпека дитини в мережі", розробляючи параметри для контролю культури спілкування в Інтернеті. "Ми пропонуємо перелік фраз, які є неприйнятними для спілкування. Наші фізматівці працюють над тестовою програмою, яка відсікає користувача від повідомлень, що містять ненормативну лексику. Таким чином батьки можуть забезпечити культурне спілкування в мережі для своїх дітей. Інша програма не дозволяє користувачу використовувати нецензурні вирази – комп’ютер блокує такі спроби та пропонує літературну заміну", - розповідає Ольга Бескорса. Ще одна ідея успішно реалізується в Південній Кореї – курс етикету віртуального спілкування, розроблений для шкіл. Дівчина хоче реалізувати цей проект на базі сумської школи №12, де паралельно з навчанням у виші вона працює вчителем світової літератури у 5, 6, 8 та 9 класах. Вона навчає близько 180 дітей. "У майбутньому хочу поєднати наукову діяльність з роботою в школі. Робота навчила мене ефективно використовувати свій час. Працюючи з дітьми, отримуєш гарний заряд бадьорості, особливо, почуте вранці: "Доброго ранку, Ольго Андріївно!" Коли повертаюся додому, стільки енергії, що готова працювати навіть вночі", - каже Ольга Бескорса. Не дивно, що у 2010 р. Вона стала стипендіатом Фонду ім. П.Куліша, а наступного року – Президента України.

0
Комментариев
0
Просмотров
2396
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.