Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Якою має бути справжня Церква

Блоги, Артем Турчин
24 апреля 2019 в 12:42
З отриманням ПЦУ автокефалії й Томоса інтернет-простір рясніє ствердженнями "В України має бути українська Церква!" На противагу їм звучать звинувачення - "раскольники, заблудшие овцы", і т.д. У кого як, а у мене виникають сумніви, чи розбираються обидві сторони у цьому питанні. Так, один із коментуючих якось відповів "так, я не ходжу до храму, але українська Церква має бути". Як вона має з'явитися за церковними законами - ніхто, мабуть не хоче думати.

Отже, що має бути в Істинної Церкви Христової? Для початку, та сама автокефалія, котру недавно отримала ПЦУ. Як правило, її видає Вселенський патріарх. Після цього Церква заноситься у диптих, тобто список визнаних Церков. Щоправда, свого часу РПЦ дала автокефалію Американській Православній Церкві, яка не була визнана. А сама РПЦ не визнала ПЦУ. Тому існує два варіанта диптихів, які майже ідентичні, за винятком цих двох Церков.

Ще одне питання - хіротонії, тобто рукопоставлення у певний сан (ієрея, єпископа і т.д.). По суті - це як присвоєння звання у військових. Справа в тому що до визнання ні таїнства, ні хіротонії не визнаються дійсними. Але, як правило, перерукопоставлення після отримання автокефалії не відбувається. Зараз же кілька Церков вимагають у Вселенського патріарха саме цього обряду для кожного священика ПЦУ. Він же, в свою чергу, пояснює, що прийняття священиків у сущому сані - далеко не нове рішення у церковній історії, тому воно є правильним.

Цікаво, що перед тим, як прийняти рішення дати автокефалію, Вселенський патріарх питав думки у РПЦ. Там відповіли, що, на їхню думку, в Україні уже є визнана Церква, і в ще одній немає потреби. І лише тоді, коли Варфоломей вирішив вчинити по-іншому, РПЦ тут же змінила думку. Так, вони вирішили, що ПЦУ є розкольничою, а патріарх, який дасть їй Томос, також стане розкольником. Чому така позиція не була висловлена з самого початку - загадка.

Щодо самої РПЦ, в її адресу також звучать різні звинувачення. Так, дехто вважає, що це - "секта", яка невизнана і т.д. Те ж саме звучить і в адресу УПЦ МП (або РПЦ в Україні, якщо прийняли відповідний закон). За усіма церковними законами, це не відповідає дійсності. РПЦ визнана православним світом, вона також зазначена у диптиху. Зовсім дивним видається той факт, коли ставиться під сумнів святість російських святих. Докази щодо цього (наприклад, нетлінність) - такі ж як і в інших святих. А щодо проросійської позиції духовенства, мільйонних машин, резиденцій-замків, яхт і т.д., то слід згадати, що Церква переживала різних священослужителів - у тому числі, й керівництва. І Христос, будучи на землі, не раз сварив юдейське духовенство (а фарисеї входили до їхнього числа). Крім того, Біблія попереджає, що так буде завжди. Тож Україні варто просто набратися терпіння і чекати визнання новоствореної Церкви православним світом.
0
Комментариев
0
Просмотров
3855
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.