Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Що таке інфекційний мононуклеоз?

Сехмет, медицинская лаборатория
09 октября 2017 в 10:21
МЦ “Сехмет”
Консультує головний лікар МЦ “Сехмет” Сміянова Марина Володимирівна.

Осіннє різке похолодання розпочало сезон  респіраторних інфекцій. Слабкість, кашель, головний біль, підвищення температури, нежить… Перше, що спадає на думку – застуда. Але не можна робити поспішних висновків! Під такими симптомами можуть приховуватися зовсім інші захворювання, що потребують своєчасної діагностики та специфічного лікування. Одним з них є інфекційний мононуклеоз.

Найчастіше мононуклеоз викликається герпес вірусом 4-uj типу – вірусом Епштейн-Барр. Ця інфекція зазвичай вражає дітей та підлітків і передається повітряно-крапельним шляхом, тому можливі спалахи в дитячих садочках, школах, гуртожитках, тощо. Інкубаційний період може тривати до 21 дня, але всередньому близько 1 тижня. Після контакту з хворими слід уважно стежити за здоров'ям наступні 1-2 місяці. При перших симптомах хвороби (біль у горлі, температура, збільшення лімфатичних вузлів, печінки та селезінки) слід відразу звернутися до лікаря.

Як правило, при мононуклеозі відбуваються зміни у клінічному аналізі крові. Найважливішим показником є поява уражених хворобою лімфоцитів-атипічних мононуклеарів (АТМ). АТМ виявляють при підрахунку лейкоцитарної формули клінічного аналізу крові. Близько 10% і більше АТМ в результаті крові вказують на наявність мононуклеозу (поодинокі АТМ можуть зустрічатися при інших вірусних інфекціях). Для уточнення та підтвердження діагнозу призначають також і додаткові обстеження. Своєчасна діагностика та правильне лікування допоможуть уникнути небезпечних ускладнень.

Будьте уважними до свого здоров'я та здоров'я своїх дітей!

МЦ “Сехмет”, м.Суми, вул. Ковпака, 22
(0542) 79-09-07, (099) 409 47 49.


Ліц. №639 від 30.06.16 р. МОЗ Укр.

R
 
1
Комментариев
0
Просмотров
1379
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.