Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Українсько-китайська дружба СНАУ

Сумской национальный аграрный университет
27 июня 2018 в 09:38
Для Сумського національного аграрного університету 2018 рік став роком активної українсько-китайської співпраці.
Один зі світових лідерів - Китай – нове досягнення і нове відкриття на карті міжнародної співпраці сумського вишу. Тепер не тільки українські студенти та викладачі зможуть познайомитися з досягненнями Піднебесної в аграрній сфері, а й представники Китаю приїдуть до Сум  для того, щоб поділитися досвідом і пройти навчання в українському виші.

Студентський десант

Студенти Сумського національного аграрного університету повернулися з Китаю, де вони протягом місяця проходили стажування в інституті Цзі Ян Чжецзянського університету землеробства та лісового господарства.Унікальна програма стажування викладачів та студентів СНАУ в Китайській Народній Республіці стала можливою завдяки підписанню  минулого року Меморандуму про розвиток відносин і дружніх комунікацій між інститутом Цзі Ян Чжецзянського університету землеробства та лісового господарства, китайсько-українським науково-дослідним інститутом Life Sciences та Сумським національним аграрним університетом.
«Я з упевненістю можу сказати, що наші студенти максимально ефективно використали час, проведений у Китаї, та виконали всі завдання, які були перед ними поставлені. Наші навчальні заклади мають багато спільного в організації навчання, напрямків підготовки та переліку спеціальностей», - поділився враженнями доцент кафедри правового забезпечення АПК СНАУ Юрій Ладика.

Делегація СНАУ складалася з 14 осіб: двох викладачів та 12 студентів. Потрапити до Китаю студентам було непросто — кращих з кращих відбирали на конкурсній основі, враховуючи успішність у навчанні та рівень володіння англійською мовою. Впродовж місяця студенти мали можливість ознайомитися з методами викладання в КНР. Вони відвідували лекції, практичні заняття в коледжі, взяли участь у дослідах та лабораторних заняттях.«Я навчаюся на факультеті харчових технологій. Тому мені дуже сподобалися заняття по виготовленню соєвого молока та сиру тофу. Це було незвичайно і цікаво, тому що у нас такого не готують, і для нас це було вперше. Ми отримали дипломи про проходження навчання у КНР і дуже задоволені нашою поїздкою, бо ще отримали багато нових знань, вражень і планів на майбутнє», - говорить студентка Любов Канівець.

Навчання сумської делегації відбувалося у найсучасніших та новітніх лабораторіях. Одним із важливих напрямків роботи нашої молоді в Китаї стало знайомство з його культурою, вивчення мови та каліграфії. У програмі, яку підготувала зустрічаюча сторона , вдало поєдналися навчання та культурні заходи. Сумчани взяли участь у показі мод, познайомилися з древніми техніками письма та малювання, вивчали народні пісні.
Викладачі, у свою чергу, ознайомилися зі структурними підрозділами інституту Піднебесної, отримали досвід щодо особливостей проведення лекційних та практичних занять у Китаї та підготовки кваліфікованих фахівців за напрямками лісове господарство, садово-паркове господарство та правознавство.

«Досить плідною була співпраця. Я особисто мав можливість познайомитися із фахівцями ландшафтного дизайну, що особливо важливо, враховуючи особливості їхнього стилю ландшафтного дизайну. Ми ознайомилися з лабораторіями, мали можливість на практиці бачити їх відношення до природи, особливості збереження аборигенних видів, і паралельно з викладачами в цьому всьому участь брали і наші студенти», - говорить доцент кафедри садово-паркового та лісового господарства Роман Ярощук.

Представники Сумського національного аграрного університету переконані, що цей візит стане початком плідної українсько-китайської співпраці. І вже у липні 2018 року сумський вуз очікує на китайську делегацію по програмі обміну. У подальшому СНАУ готовий прийняти студентів Піднебесної навчатися за освітніми рівнями бакалавр, магістр та на навчання в аспірантурі.

Важлива делегація

За ще однією Угодою, яку Китайська Народна Республіка уклала з Сумським національним аграрним університетом, до Піднебесної було делеговано очільників сумського вишу для відбору на навчання в Сумах аспірантів та магістрантів із Китаю.
Візит відбувся в рамках виконання Угоди про спільну післядипломну підготовку між СНАУ та Хенанським інститутом науки та технологій. До складу делегації увійшли проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Валерій ЖМАЙЛОВ, проректор з міжнародної діяльності Микола СОКОЛОВ та координатор міжнародних проектів Кароліна ТКАЧЕНКО. Вони презентували сумський університет китайським колегам, а головне – відібрали для навчання  у Сумах магістрантів та аспірантів.

Майже 100 китайців виявили бажання навчатися в Сумському національному аграрному університеті. Про свої наміри заявили уже 49 майбутніх магістрантів та 43 аспіранти. Водночас, для сумських магістрантів свої двері гостинно відкриває і Хенанський інститут науки та технологій, який готовий прийняти їх на навчання.Якщо говорити про гостей із Піднебесної, які бажають здобути у Сумах ступінь магістра, то вони будуть навчатися перший рік на базі СНАУ, наступні півроку проводитимуть досліди у Китаї, а піврічну підготовку до захисту і власне захист магістерських робіт також проведуть у Сумах. Навчання аспірантів проходитиме впродовж чотирьох років. Перший рік – це навчання в Україні, наступні два – це практичні дослідження в Китаї, та ще один рік – навчання та захист кандидатських дисертацій в Україні.

Важливо, що сумські студенти, які виявлять бажання вступити до китайського вишу, потім зможуть продовжити своє навчання в СНАУ, але за дистанційною формою. Тож у результаті - отримають дипломи обох університетів.

Викладачі Хенанського інституту науки та технологій ще минулого року під час робочих зустрічей  мали можливість ознайомитися з матеріально-технічною базою та рівнем підготовки студентів в Україні. Вдале поєднання кращих здобутків обох країн дозволить підготувати фахівців високого рівня.Цей досвід роботи з Китаєм дозволить студентам-магістрам та аспірантам отримати доступ до новітніх лабораторій, якими володіє Хенаньський інститут науки та технології, а також підвищити їхній фаховий рівень — так вважає Валерій Жмайлов.

Для забезпечення якісної підготовки кожному студенту буде призначено двох керівників: з боку сумського університету викладачі забезпечуватимуть теоретичну підготовку, а китайські колеги супроводжуватимуть студентів під час перебування в Китаї та керуватимуть практичними дослідженнями. Для цього при університеті створено Китайсько-українську міжнародну школу післядипломної освіти ХІНТ та СНАУ. А, за словами Миколи Соколова, уже досягнуто домовленості про спільне заснування Сумського міжнародного коледжу ХІНТ.

0
Комментариев
0
Просмотров
966
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.