Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

СумДПУ ім. Макаренко: літературно-мистецька студія «Орфей»

Вища школа, спецпроект
ВС 29 ноября 2011 в 18:30
Автор - Олена Дейкун, студентка Інституту філології СумДПУ

Cтудії «Орфей» як громадській організації офіційно виповнилося лише 10 років, але її паростки проросли ще в далекому 1953 році, коли в літстудії при Сумському педінституті почали збиратися «поетично стурбовані» особи різного віку. Першим керівником цього літературного зібрання став Микола МІНАКОВ, а вихованцями – відомі письменники й поети Володимир ЗАТУЛИВІТЕР, Юрій ЦАРИК, Анатолій ГРИЗУН, Олександр ПЕДЯШ, Василь ЧУБУР, Олександр ВЕРТІЛЬ та багато інших.
Нині «Орфей» опинився у дбайливих руках кандидата філологічних наук, доцента Сумського державного педагогічного університету ім. А.С.Макаренка, заслуженого працівника освіти України, поета, автора трьох віршових збірок Сергія П’ЯТАЧЕНКА. Під його керівництвом було видано 10 літературних альманахів «Орфея», де спочатку були лише нові імена (щороку по 12), а потім формат дещо змінився, проте і зараз половина авторів кожного випуску – це дебютанти.
На диво, в Сумах, де вже давно існує низка цікавих фестивалів, довго не було жодного поетичного. Тому «Орфей» разом зі своїм керівником спробував виправити цю несправедливість. На участь у ньому зголосились не лише сумські автори, а й молодь із районів, з Білопілля та Конотопа, де теж активно розвивається поезія, працюють літстудії «Вир» і «Джерело». Приїжджали й гості та учасники з Києва.
Цей фестиваль став знаковою подією. Він – головний результат, який відтепер слід враховувати при розгляді мистецьких тенденцій в Сумах та в Україні в цілому.
Завдяки фестивалю, зокрема, готується до друку збірка віршів із відповідною назвою: «Ми – Суми». Вона вийде найближчим часом. Окрім фестивальних віршів, до неї планується включити й позаконкурсні твори молодих сумчан про рідне місто. Щоб ця книжка стала своєрідним презентаційним виданням, щоб про славне місто Суми було сказано ще й поетичним словом...
У студії «Орфей» зустрічаються не лише поети-початківці, а й колишні вихованці, чиї імена зараз на слуху. Це Олег РОМАНЕНКО, Юлія БУРКОВСЬКА, Аркадій ПОВАЖНИЙ, Оля БЄЛЯЄВА, Максим МОШИК, Андрій ПОЛЯКОВ, яким сьогодні є чим похвалитись. З’являються й нові перспективні постаті: Анастасія КОТЛЯР, Анна КИРИЛЕНКО, Максим ЕДЕЛЬ. Це – паростки нової сучасної поезії, яка сьогодні бурхливо розвивається. Вихованці студії зростають, творчо вдосконалюють себе, відточують своє слово, сягають нових висот, у них з’являються нові, свіжі та відверті образи й ідеї. Так студія формує поетичне обличчя сумської літератури.
0
Комментариев
0
Просмотров
3696
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.