Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Местные выборы-2010: в общежитии СумГУ проголосовал супермен с бутылкой пива

Дмитрий Литовченко 31 октября 2010 в 19:11
Фото - Андрей Поляков
Весь ход избирательного процесса на Сумщине

20.57

Продай свій голос за 50 грн

Саме таку пропозицію отримав перед входом до своєї виборчої дільниці представник штабу ВО "Батьківщина" Володимир Шульга. Це сталось біля 25 школи (35 та 36 дільниці 12 округу). На даний час Володимир Шульга дає пояснення міліції з цього приводу.
Информация с сайта http://www.vybory.sumy.ua/

20.50

Відмова у ефірах невмотивована

Проекту "За чесні вибори" відмовлено в участі у программі, присвяченій перебігу виборчого процесу в Сумах, що зараз триває на телеканалі "Академ-ТВ".
Керівник проекту Олександр Такул отримав відмову безпосередньо перед виходом програми в ефір. Між тим, попередньо він був запрошений на програму.
Керівництво телеканалу ніяк не прокоментувало цю відмову.
Додамо, що вчора проект "За чесні вибори" отримав аналогічну відмову від редакції обласного радіо, де ми планували розповісти про особливості контролю за виборчим процесом та про місію нашого проекту.

Информация с сайта http://www.vybory.sumy.ua/

20.20

Явка станом на 18:00

За даними штабу партії "Рідне місто" станом на 18:00 проголосувало орієнтовно 37,97% виборців. Цю інформацію було зібрано з дільниць від спостерігачів, тому вона може різнитись з офіційною.
Сумська міська виборча комісія не збирала дані щодо кількості проголосувавших, офіційна інформація щодо стану голосування очікується після 22 години.

Информация с сайта http://www.vybory.sumy.ua/

 

20.10

По сообщению журналиста "r" Татьяны Тороповой, на избирательных участках №№11 и 12 по состоянию на 20.00 проголосовало 50% избирателей. Небольшие проблемы возникли с голосованием на дому. Сначала долго ждали машину для поездки по домам, уже ближе к 17.00 один из членов комиссии предложил поехать на голосование на его личной машине. Всего в списке для голосование на дому по учаску №11  было зарегистрировано 26 избирателей, из них проголосовали лишь 15. 11 человек не проголосовали по разным причинам: один мужчина отказался это делать, к нескольким избирателям выездная комиссия не смогла попасть, т. к.  подъезды закрыты на ключ и попасть в них не удалось.В таких случаях комиссия ждала 10-15 минут и уезжала.

20.06

Дневной ажиотаж на голосование спал и очереди к избирательным урнам уже существенно сократились. По всем избирательным участкам наблюдатели проекта "За честные выборы" фиксируют стабилизацию процесса голосования. Нет нервотрепок и ненужной спешки, бюллетени выдаются без нарушений. Для многих сумчан время с 20-00 до 22-00 станет идеальным временем для спокойного голосования.

19.36

На участке №107 в общежитии Сумского государственного университета появился студент Евгений Середа, одетый в костюм супермена. Милиция заставила оригинального избирателя снять красный плащ — атрибут киногероя — перед участком, посчитав это агитацией за коммунистов. Еще одним любопытным элементом одежды избирателя был галстук с изображением бутылки пива. Оригинал прголосовал, объяснив свой костюм тем, что сегодня отмечается Хеллоуин, когда многие наряжаются в смешные костюмы. Об этом сообщил корреспондент Сергей Онищенко.

19.21

На второй родине губернатора Сумщины Юрия Чмыря наблюдатеся высокая явка.

По информации сайта shostka.info, без нарушений проходят выборы на участке №23004 в спорткомплексе «Свема». Наибольшая активность избирателей здесь наблюдалась с самого утра, что повлекло за собой небольшие очереди.

По мнению наблюдателей, на участке установлено слишком маленькое количество кабинок для голосования, в остальном выборы проходят без каких-либо нарушений.
«Сегодня посещаемость больше, даже чем на выборах Президента. Очень много пришло молодых людей, - признается председатель избирательной комиссии №23004 Анна Веретенникова. – Конечно, некоторые граждане не могут полностью разобраться в бюллетенях, но и мы не имеем права нарушать закон, поэтому за разъяснениями избиратели обращаются друг к другу».
Сами шосткинцы, которых мы опросили на этом участке верят в то, что их голос может стать решающим.

19.14

Одна из партий заранее готовится к поражению на выборах. По информации одной из студенток сумского вуза, начиня с прошлой недели, одна из партий формирует  группы студентов для митингов против фальсификации выборов. Группы должны быть мобильными: по первой команде собраться и выехать в назначенное место. Каждому участнику обещано материальное вознаграждение в размере от 80 до 100 грн., а старшему в группе, т. е. ее организатору и координтору, 500 грн. за один митинг.

 

19.08

Начальник СЗГ УМВС в Сумській області майор міліції Е.М. Біганова

За роз’ясненням до співробітників міліції звернулись місцеві журналісти з проханням прокоментувати інформацію, яка з’явилась на шпальтах окремих Інтернет  –видань обласного центру про бійку, яку , начебто, вчинив один з виборців. За цією інформацією хуліган-виборець накинувся на члена комісії і зірвав з його одягу бейджик. Причиною такого вчинку журналісти називали той факт, що хуліган намагався винести бюлетені для голосування за межі дільниці.

Міліція з’ясувала обставини пригоди і дає  офіційний коментар. До приміщення виборчої дільниці зайшов чоловік. Він помітно хвилювався, адже залишив на дворі велосипед з малолітньою дитиною і  тому як найшвидше хотів проголосувати.  Взявши бюлетені для голосування попрямував до кабінок. Проте одразу увійти  хоча б  до однієї з них, не вдалося. Вишикувалась велика черга переважно з людей похилого віку. Минуло 10 хвилин очікування. Хвилюючись за дитину, чоловік пішов подивитися чим вона займається. На те, що в руках були бюлетені, він, навіть, і не звернув уваги. У дверях його зупинив один з членів виборчої комісії і заборонив полишати дільницю.  Зі словами « Коли така справа голосуйте самі!», виборець кинув бюлетені на стіл, відштовхнув  члена комісії, вийшов з приміщення, посадив дитину на велосипед і поїхав звідти. Міліція з’ясувала особу чоловіка, проте сам член комісії з яким відбулася сутичка не має до нього жодних претензій і заперечує як напад  так і саму бійку. Тож на запитання « А чи була бійка?» є коротка відповідь «ні».

Проте одне з порушень станом 14 годину міліція таки виявила . На одній з дільниць в обласному центрі  молодий чоловік знімав на камеру мобільного телефону своє власне голосування. Навіщо це потрібно було робити, наразі з’ясовують правоохоронці.

 

Начальник СЗГ УМВС в Сумській області майор міліції Е.М. Біганова

« Як сам не можу проголосувати, так ніхто не зможе!» - з такими словами 73-річний пенсіонер порвав 10 чистих бюлетенів, які видали йому та дружині.

Подія трапилась на одній з виборчих дільниць в обласному центрі, куди 73-річний чоловік прийшов зі своєю дружиною. Члени комісії видали кожному з них по п’ять бюлетенів. Першою в кабінку для голосування увійшла жінка. Але за мить почала гукати діда на допомогу, мовляв, вона погано бачить і не може прочитати призвіща кандидатів, щоб зробити свій вибір. Чоловік направився до дружини. Зі словами « Не можна!»  його зупинили спостерігачі. « А що мені робити, як я не бачу», - непокоїлась бабуся. Та чоловіка до неї не пускали пильні спостерігачі. Пенсіонер розсердився і порвав білетні. Як свої так і дружини. Співробітникам міліції, які розбирались в цій ситуації пояснив, що зробив це з пересердя. «  « Як сам не можу проголосувати, так ніхто не зможе! Ось і знищив, що ніхто не скористався», - нервував він. Правоохоронці запротоколювали факт знищення виборчих бюлетенів, проте вживати заходів адміністративного впливу до літнього чоловіка не стали, поважаючи його вік. 


Начальник СЗГ УМВС в Сумській області майор міліції Е.М. Біганова
На Сумщині, як і по всій території України, відкрились виборчі дільниці на виборах в органи місцевого самоврядування. Голосування почалось вчасно і без порушень громадського порядку.
Головне завдання міліції під час виборів – це забезпечення громадського порядку, охорона  приміщень виборчих комісій, приміщень для голосування, виборчих бюлетенів та іншої виборчої документації. В області 1018 виборчих дільниць, охороняти які заступили понад 1500 співробітників міліції.
Під час проведення інструктажів добових та інших нарядів особовому складу вказано  на суворе дотримання чинного законодавства України, ужиття виважених і рішучих заходів з метою припинення протиправних дій, витримку, уникнення провокацій, ввічливе ставлення до громадян.
Забезпечення нормального перебігу виборчого процесу міліціонерами ґрунтується на чіткому дотриманні Конституції України, Законів України “Про міліцію” , Кримінального кодексу, Кодексу про адміністративні правопорушення тощо.
Управління міліції в Сумській області вживає ряд організаційних та практичних заходів , спрямованих на забезпечення охорони громадського порядку та безпеки громадян під час виборчого процесу.
З метою оперативного реагування на всі правопорушення , пов’язані з виборчим процесом органами внутрішніх справ проводиться постійний моніторинг ситуації в місті Суми  та по всій області. В УМВС для координування дій служб та підрозділів створений оперативний штаб, якій в щодобовому режимі аналізує оперативну обстановку і визначає конкретні заходи, спрямовані на недопущення її  загострення. У кожному районі створено групи документування порушень виборчого законодавства.
«Хочу зазначити, що міліція діє тільки в рамках своєї компетенції , - зазначив заступник начальника УМВС області Михайло Палькін, - працівники органів внутрішніх справ не  втручаються в процес виборів, не мають право  виконувати будь-які доручення членів виборчої комісії, не пов’язані із забезпеченням охорони прав виборців та громадського порядку. Міліціонерам також заборонено давати консультації та пропагувати свої погляди щодо кандидатів на виборні посади, надавати будь-яку допомогу виборцям у заповненні виборчих бюлетенів, відволікатися та самовільно покидати місце несення служби на виборчій дільниці. Крім того, ми забезпечили роботу посилених слідчо-оперативних груп. Тобто, крім забезпечення охорони громадського порядку під час виборчого процесу, міліція працює на виявлення, розкриття і розслідування злочинів та правопорушень.»
З метою сприяння громадянам у реалізації конституційного права    паспортні служби  УМВС в Сумській області працюють в посиленому режимі несення служби. В день виборів забезпечено  чергування керівного складу ВГІРФО та відповідно, присутність керівників територіальних підрозділів цієї служби, на робочих місцях  з 8.00 до 22.00.
Станом на 10 годину ранку повідомлень про порушення виборчого законодавства від спостерігачів, кандидатів і депутати, голів виборчих комісій не надходило.
 

Теги:
выборы
68
Комментариев
4
Просмотров
4231
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

Комментарии

г.Лебедин кандидат в депутаты Шелегеда И. на протяжении дня 31.10.2010г. агитировал за себя, заходил в каждый дом по ул.Горячева на своем избирательном участке

а у нас в школе №26 г.Сумы, в кабинке были по 2 человека - муж и жена - и никто им замечания не делал...)

Мне и еще трем членам моей семьи так же по той же причине проголосовать не удалось.
На явную ошибку в списках никто даже не обращает внимания. Моей квартиры просто нет.
Кроме того, знаю случаи когда в списках отсутствовали чуть ли не целые подъезды.
Причем, мы прописаны в адресе уже 6 лет, а родственники 14 и всегда при голосованиях были одни и те же проблемы.

мне не дали проголосовать. В Списках отсутствовал, паспорт из ОВИРА получил только в пятницу, а последний срок подачи заявления в суд был лишь в четверг. На участке и в суда мне вежливо объяснили, что я ничего не добьюсь, и могу ехать домой отдыхать. Вот такая у нас демократия. Прошу обратить внимание, что во времена Ющенко, комиссия сама могла внести избирателя в списки по прописке, при отсутствии оного в списках.