Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Местные выборы-2010: студентов Кролевца возили голосовать в Глухов за 130 грн.

Дмитрий Литовченко 31 октября 2010 в 21:08
Весь избирательный процесс на Сумщине

22.00

Голосование закончилось.

21.58

Вечером в Шостке на ул. Ленина, неподалеку Центра культуры и досуга, где находится один из избирательных участков, а также здания горисполкома, в котором размещается Шосткинская городская избирательная комиссия, можно было услышать звуки сопилки. Это играл сумской музыкант Георгий Чернацкий (кстати, уроженец Шостки). В последние несколько лет он периодически приезжает в Шостку и дает концерты под открытым небом.
По словам Георгия, сегодняшнее выступление никоем образом не связано с выборами. Его репертуар был разноплановым: от кельтской до современной музыки.
 

Информация с сайта http://shostka.info/

 

21.36

Інформація координатору мережі “Опора” в Сумській області Оксани Хоруженко.

Спостерігач від ГМ "Опора" повідомив, що сьгодні директор Кролевецької філії Глухівського національного педагогічного університету ім.Довженка Цукало Людмила Євгенієвна організовано відвозила студентів Кролевецької філії для голосування до Глухова на ДВК 04007, розташовану, в приміщенні гуртожитку Глухівського НПУ.Студенти стверджують, що їм заплатили по 130грн. Бюлетні у них не перевіряли.
Нагадую, що раніше, студентам, що прописані в м.Кролевець та інших населених пунктах- не в гуртожитку, пропонували за винагороду виписатись за місцем проживання і происатися в гуртожитку Глухівського НПУ для голосування за ректора,який балотується по відповідному мажоритарному округу до обласної ради від ПР.

21.25

Как сообщила корреспондент Наталья Медникова, на участке №76 (общежитие СНАУ) девушка сфотографировала бюллетень. Когда ее поймали на горячем, фотографию стерла. Объяснять, с какой целью она это делала, девушка отказалась.

21.08

Сайт проекту «За чесні вибори» повідомляє, що За даними Сумської міської виборчої комісії станом на 20:00 явка по дільницях становить від 44% до 53% в залежності від дільниць.

21.05

Мережа “Опора”, яку в Сумській області очолює Оксана Хоруженко, оприлюднила звіт про події, що передували дню голосування, та про порушення виборчого процесу 31 жовтня.

Інформація щодо зникнення бюлетенів у  Краснопільскому районі

Інформація про зникнення 200 бюлетенів на виборах до райради по багатомандатному округу  повністю підтвердилися. Бюлетенів не дорахувалися  на дільниці №08022, що розташована у селищі Миропілля. За списками, за  цією дільницею закріплено 1239 виборців.  Зникнення бюлетенів виявлено 29 жовтня. Голова районної ТВК Надія Радіонова повідомила, що комісія прийняла рішення завірити  бюлетені, що залишилися на дільниці № 08022 і дільниці №08021 (також розташована у Миропіллі) своїм підписом і печаткою районної ТВК. Це було зроблено вдень 30 жовтня.  З огляду на  передбачений резерв бюлетенів та ймовірну невисоку явку було прийнято рішення нові бюлетені не додруковувати. Н. Родіонова також заявила, що керівники обох ДВК Миропілля 29 жовтня одночасно отримували   бюлетені у  районній ТВК. Їм була видана необхідна кількість бюлетенів і з урахуванням резерву 0,5%. Відсутність бюлетенів виявили тільки у ДВК №08022  при їх перерахунку. Про зникнення бюлетенів  повідомлено районне управління МВС, однак офіційна заява не подавалася. Замовлення з виготовлення бюлетенів виконувала Краснопільська райдрукарня.

21.00

Перед днем виборів. Інформація "Опори"

По всій області повним ходом діє «піраміда Чмиря» людям платять 40% зараз і 60% після голосування, за умови отримання позитивного результату ПР.

Кандидати-мажоритарщики до обласної ради від ПР Линник Анатолій Іванович і Криштоп Володимир Миколайович(директор Сумської філії ВАТ «Укртелеком») разом з головою РДА Товстуха Олександром Павловичем проводять у робочий час агітацію за ПР по підприємствах і державних установах району. Ці ж кандидати передали в Успенську ЗОШ (для фізкабінету ноутбук, проектор, екран і 1000,00 грн. на придбання цифрового фотоапарату), та Пісківську ЗОШ оргтехніку, а в Буринську ЗОШ №1 передали 1000,00 грн.

В ДВК району розміщена тільки інформація про кандидатів в облраду від ПР, про інших відсутня.

У Буринському районі 22 жовтня відмовились від участі у виборах 2 кандидати в депутати обласної ради з списку партії ФЗ і 2 кандидати в депутати обласної ради з списку КПУ.

В Кролевецькому районі 27.10.10р. голова РДА Шприндель Олег Олександрович разом з кандидатом від ПР на посаду міського голови м. Кролевець Ковтуном Володимиром проводили агітацію за ПР на заводі «АрмаПром». Місцевий ансамбль «Мальва» з районного будинку культури їздить по району з концертами на підтримку ПР.

 

У Кролевецькій філії Глухівського національного педагогічного університету ім. О.Довженко студентам за певну плату (орієнтовно 170 грн.) пропонують виписатися зі свого місця проживання і віддати паспорти для прописки в м. Глухів. Це дасть можливість збільшити кількість голосів за кандидата в Сумську облраду від ПР ректора ГНПУ Курка Олександра Івановича.

 

Сумська обласна організація політичної партії «За Україну!» заявила про тиск і незаконну спробу зняти з реєстрації кандидата до Сумської обласної ради у виборчому окрузі №28 Анатолія Троня.

Сумська обласна ТВК винесла Анатолію Троню попередження за виготовлення агітаційних матеріалів, які були оплачені з виборчого фонду обласної партійної організації «За Україну!». На думку ТВК, матеріали повинні були оплачуватися з особистого виборчого фонду кандидата. Аргументи партії «За Україна!» про те, що Анатолій Тронь є 16-м номером у списку партії до обласної ради, почуті не були. Наразі рішення комісії оскаржене в суді.

 

Кандидат на посаду міського голови Тростянця Юрій Бова повідомив, що нібито при друкуванні виборчих бюлетенів на вибори до райради по партійних списках , по мажоритарних округах на посади сільських голів сталася помилка. У кожному бюлетені з вищеназваних виборів замість слів у заголовку «Виборчий бюлетень» були надруковані слова «Контрольний талон». Помилку при друку допустила Роменська районна друкарня. Вона була виявлена тільки після отримання бюлетенів ДВК району. Через це бюлетені виявилися непридатними для використання на виборах. На даний момент непридатні бюлетені з члени ДВК повернули у районну ТВК. Триває виготовлення нових бюлетенів. Голова районної ТВК Оксана Тертична (УСДП) непрямо підтвердила цю інформацію, визнавши що проблема з бюлетенями таки існує. Але у подробицях коментувати її відмовилася, пославшись на зайнятість і попросила це зробити заступника голови Олену Кулініч (ПР) Однак та будь-яку інформацію по телефону надавати відмовилася.

 

У Роменській ТВК повідомили, що за останній тиждень з виборів знялося 5 кандидатів по мажоритарним округам від різних партій за власною заявою.. Представник партії «За Україну!» Олексій Біловол заявляє про використання адмінресурсу : кандидат від ПР по мажоритарному округу до облради , начальник управління освіти і науки Сумської облдержадміністрації Любов ПШЕНИЧНА (зараз знаходиться у відпустці на час виборів) проводить зустрічі у школах району у робочий час і агітує вчителів голосувати за себе і за Партію регіонів, обіцяючи різні преференції.

Кандидат у депутати райради від «ЗУ!» по мажоритарному округу Дібрівської сільради Любов Олефір через тиск на неї голови відділу охорони здоров’я Роменської РДА Леоніда Косолапа була змушена відмовитися від участі у виборах. Також зняли свої кандидатури два кандидата: Швидько Георгій(Європейська партія) та Жарий Андрій (Наша Україна). З виборів по мажоритарним округам знялися 4 кандидати за власними заявами.

29 жовтня представники ПР і голова РДА (керівник районної організації ПР) урочисто відкрили газопровід до с. Сміле .При цьому було заявлено, що газопровід побудовано завдяки зусиллям ПР. Однак на його будівництво виділялися державні кошти і кошти громади.

 

У той же час представники БЮТ заявляють, що кандидат від ПР на міського голову, нинішній міський голова Павло Помаран використовує админресурс, зустрічаючись із колективами бюджетних установ у робочий час і агітуючи за себе.

У Липоводолинській районній ТВК повідомили, що за власною заявою знялися 6 кандидатів по мажоритарних округах до райради. Чотири з них - представники Аграрної партії. Районна ТВК зняла з реєстрації двох кандидатів від Аграрної партії, які виявилася членами двох партій одночасно. Триває судовий процес по одному із кандидатів в списках ПР до райради,ініційований самим кандидатом через намагання виключити його із списку.

 

Тростянці напередодні , 30 жовтня  на одній із найбільших дільниць міста(2560 виборців) зафіксована спроба  представників Партії регіонів ввести в склад ДВК представника своєї партії  по фальшивому рішенню  районної ТВК. Як з’ясувалося,  засідання з цього приводу не було, цього рішення районна ТВК не приймала. Окремим рішенням районна ТВК це підтвердила і представник ПР не був введений до складу комісії. Складений відповідний акт, подана заява до МВС.

У Роменському районі  тільки о 14. 00 виявлено факт  використання  бюлетенів із помилкою  на мажоритарних виборах до районної ради у всіх ДВК району.  У заголовку бюлетеня замість слів «Вибори  по багатоманадатному округу до районної ради» стоять слова «Вибори  по багатоманадатному округу до сільської ….. ради» із зазначенням кожної сільради, хоча у бюлетені знаходиться список до райради.  Про це повідомив спостерігач «Опори»в Районній ТВК. У районній ТВК підтвердили  цю інформацію, хоча заявили, що ще досі не у всіх ДВК району помітили цю помилку За словами члена районної ТВК Сергія Матяша, о 15 00 відбулося засідання районної комісії, на якому прийнято рішення продовжувати використання бюлетенів із помилкою в процесі виборів. Це рішення доведено до ДВК. Голова і заступник районної ТВК знаходяться поза межами приміщення комісії  і на дзвінки не відповідають.

 

20.59

Пресс-секретарь городской организации партии “Фронт Змін” Елена Герман сообщила, что на избирательном участке № 20027 кандидат в депутаты по этому мажоритарному округу от «Батьківщини» прямо в зале для голосования проводила «беседы» с избирателями непосредственно перед тем, как люди голосовали. Наблюдатели от «Фронта Змін» составили акт по факту нарушения избирательного законодательства, этот документ подписала также глава УИК данного участка.

20.58

Пресс-служба обласной организации партии «Батьківщина” сообщила следующее.

За інформацією кандидата в депутати до Роменської районної ради Малика Василя Миколайовича на території району спостерігається бездіяльність виборчих комісій всіх рівнів, зокрема територіальної виборчої комісії, яка надала до друку інформацію з помилками, а потім бюлетені були передані до всіх ДВК району.

Виборчі бюлетені для голосування за кандидатів по одномандатному мажоритарному виборчому округу до Роменської районної ради містять помилкові відомості про назву ради до якої балотуються депутати. Тобто замість Роменської районної надруковано «Довгополівська сільська рада».

За даним фактом представники партії «ВО «Батьківщина» склали акт (акт додається) про порушення, але рішення з цього питання буде прийматися після завершення підрахунку голосів виборців.

Теги:
выборы
69
Комментариев
3
Просмотров
15021
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

Комментарии

г.Лебедин кандидат в депутаты Шелегеда И. на протяжении дня 31.10.2010г. агитировал за себя, заходил в каждый дом по ул.Горячева на своем избирательном участке

Неужели нельзя фотографировать свой бюллетень?

это не первое нарушение в глуховском нпу.летом когда в жару студенты чтобы не отрабатывать платили деньги...но не через кассу а просто комендатнт нпу брала деньги а потом...куда они ушли знают многие но надо доучиться.