Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

У Сумах відкрилася виставка фотохудожників під назвою «3/1»

Анастасія Літвіненко 12 августа 2019 в 17:00
31 липня у Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці відкрилася виставка харківських фотохудожників, яка має назву 3/1. Вона представляє собою три різні погляди на різні теми. Це їх перша спільна виставка у Сумах. На фотовиставці представлено 50 фоторобіт у чорно-білій та кольоровій гамі, середніх розмірів у підвісних фото підрамниках. Це  своєрідний мистецький подарунок сумчанам від нових членів Сумського відділення Спілки фотохудожників України.

Зокрема, Сергій Степаненко представив увазі глядачів неймовірної краси  пейзажі та природні явища, від яких просто перехоплює дихання. В експозиції можна побачити милуючи око водопади на фоні сонця, що сходить і дарує йому свої відтінки;  водну дорогу, що дивовижним чином петляє між гір,  ізумрудні небеса у світі Полярного сяйва, а також поєднання гір на фоні моря. При цьому деякими назвами автор іронізує над змістом робіт. Зокрема фотографія «З добрим ранком» представляє увазі глядачів поле на фоні морозного осіннього ранку. Слід наголосити, що об’єктив цього фотографа передає навколишній світ у найменших його деталях, роблячи його роботи такими, що відчуваєш себе присутнім серед всієї неймовірної краси природи. Фотохудожник Олена Долженко познайомила глядачів з самобутньою Грузією представивши її в обличчях людей та їх побуті. Це - і мудрість очей старців-аксакалів і те, як люди намагаються виживати в умовах, у яких опинилися, а також діточок, які доглядають за худобою та рано стали дорослими. Фотограф Лідія Цапко презентувала присутнім цілу палітру психологічних портретів, передавши у них риси людей різного віку і професій, а також різної долі, які мешкають у селах Волинської та Харківської областей. Зокрема, в експозиції глядач може побачити фотопортрет молодого сільського батюшки Андрія на фоні церкви, в якій він проводить богослужіння, а також образ більш зрілого церковного старця. При цьому у їх рисах фотограф відтворює розуміння цінностей життя. Мовби порівняння безтурботності дитинства і сивочолої мудрості авторка представила поряд портрети бабусі, що має п’ятеро правнуків та маленької дівчинки у хустинці з дорослим поглядом очей. Занурює глядача у атмосферу безтурботного дитинства і портрет сільського хлопчини Дані, дівчинка з поцілунком сонця у вигляді веснянок на обличчі та весела хуліганка, яка тримає у руках двох котів.

Загалом роботи цих фотохудожників індивідуальні, цікаві, яскраві та зрозумілі кожному. Це - їхній особистий і неймовірний погляд на життя, це - вернісаж емоцій і приємних почуттів, які відволікають від буденності та дарують відвідувачам виставки душевне тепло і радість. 

Працюватиме виставка до початку вересня. Вхід вільний.

Володимир Оглоблін, керівник фотошколи (м. Харків):
«На харківському фотографічному небосхилі на протязі 3-4 років засвітилося  три зірочки і ми вирішили запропонувати прийняти їх у цьому році у спілку фотохудожників України через її Сумське відділення, з метою обміну досвідом, так би мовити дружити домами і оживити фотографічне життя, вони успішно пройшли відбір і вступили у спілку, а ми на знак подяки вирішили зробити у Сумах цю фотовиставку. На ній починає проглядатися почерк кожного з фотографів. У цій експозиції ми представили трьох людей в одній виставці, тому вона має назву три в одному. Олена Долженко є випускницею моєї авторської фотошколи, де я вже п’ять років викладаю дорослим фотографію і я помітив, що вона гарно відчуває сюжет, коли починає фотографувати, інші ж учасники виставки навчалися фотомистецтву у свій спосіб. В арсеналі цих трьох фотографів є декілька персональних фотовиставок, а також колективні у Харкові і не тільки. Суть і складність цього мистецтва у можливості бачити  і виразити почуття захвату, а також передати його іншим людям на духовному рівні – це велике надбання і тут немає ніяких законів, а є особисті почуття. Цей вернісаж  сподобається сумчанам тим, що він дуже демократичний, на ньому представлені дуже гарні портрети і пейзажі».

Олена Долженко, фотохудожник:
«На цій виставці представлено три автори, але один знаходиться у відрядженні, тому приїхати не зміг. Ми вирішили для знайомства показати кожний свій тематичний блок. Так, Лідія Цапко представляє портрети з сільської глибинки, я – тему, яка близька мені. Це – Грузія, а Сергій Степаненко свої пейзажі, у більшості північні, які він знімав мандруючи по Норвегії та Ісландії. Бути фотохудожником для мене – це образ життя. При цьому кожний з нас є яркою індивідуальністю, а фотомистецтво – це те, що приносить нам задоволення. Складності при створенні робіт  у  мене відсутні, але іноді трапляються дні, коли я шукаю натхнення, а іноді воно буквально само приходить. Зокрема, бувають дні, коли я займаюсь вільною зйомкою, або коли є якісь завдання. Наприклад, репортажна зйомка, коли сам займаєшся пошуком теми. Це - цікаво, а не складно, оскільки дарує радість буття. Загалом я працюю у жанрі тревел фотографії. А ще ми всі прагнемо і вчимося завжди, оскільки для фотографа перестати це робити означає його кінець, як фахівця. Ця виставка буде цікава всім: і дорослим, і дітям, і внукам, оскільки кожний з фотографів представив на ній різні, захоплюючі теми».  

Лідія Цапко, фотохудожник:
«Я не можу сказати, що у мене відразу почалась творчість, оскільки спочатку були фотоапарати «Зміна 8» і « Зеніт», потім  дзеркалка і це було моїм хобі, я фотографувала знайомих, дітей, а справжня творчість почалося з придбання професійного фотоапарата. Бути фотохудожником – це моє життя, це спілкування. Роботи, представлені на цій виставці були створені на протязі 2016-2017 років, у стилі жанровий портрет. Я дуже люблю фотографувати дітей і взагалі людей і не займаюсь постановочною фотографією, мені подобається вуличне, природнє освітлення, щирі емоції, які я ловлю в об’єктив свого фотоапарата,  а потім  це все закарбовую у своїх фотороботах.

Я у захваті від того, що мене помітили і прийняли у Спілку фотохудожників України. Це дуже важливий етап мого життя, підтвердження мого зростання, як фахівця. А ще сподіваюсь, що ця виставка буде цікава всім».


36
Комментариев
0
Просмотров
9816
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.