Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

У Сумах відкрилася виставка «Магія акварелі»

Анастасія Літвіненко 15 мая 2019 в 15:08
12 травня у відділі мистецтв Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулося відкриття виставки «Магія акварелі» талановитих художниць-аматорів, учасниць художньої студії «Фонтан» під керівництвом Тетяни Дудки. Серед них: Крамаренко Юліана, Ухіна Маргарита, Златник Ольга Байбарацька Тетяна та інші. Загалом на виставці представлено 28 робіт 7 учасниць. В експозиції можна побачити натюрморти, пейзажі, портрети. Всі роботи – середніх і мініатюрних розмірів, у різнобарвних підрамниках. На деяких із них є монограма автора. Кожна з картин – цікава, чітка і зрозуміла, має яскравий фон, дарує відчуття весни і тепла та дає можливість відволіктись від буденності і відпочити. Крім того, у кожній з картин можна побачити світосприйняття автора.

Так, Тетяна Дудка представила увазі глядачів міські пейзажі. Дивлячись на них, виникає непереборне бажання поблукати вузенькими вуличками міста, а також опинитися серед квітучих садочків біля білосніжної церкви, купол якої виглядає з-під крони дерев. Буяння кольорів представлено й у її натюрмортах. На них відвідувачі можуть помилуватись вазонами з рожевими трояндами, різнокольоровими тюльпанами, а також білосніжними ліліями. До цієї ж  тематики долучилися Байбарацька Тетяна, Златник Ольга, а також інші студійці. Вони, кожна у свій спосіб і своїй манері, намалювали прекрасну квітку кохання – троянду. До того ж Байбарацька Тетяна представила увазі глядачів тендітні нарциси. А Златник Ольга на одній з своїх картин намалювала троянди у східній манері, які розташовані на персидському килимі поряд з кубком вина. Несподіваним акцентом виставки є також її робота, на якій вона передає дивовижну природність і красу морської затоки та з великою любов’ю промальовує кожну деталь і навіть невеличких чайок над нею. При цьому деякі з авторів долучилися до портретної тематики. Серед них: Крамаренко Юліана і Златник Ольга, які представили увазі глядачів образи молодої дівчини. Крім того, досить цікавою і незвичною є робота Ухіної Катерини, на якій у яскравих, багряних тонах, у дні Пасхальних свят вона змальовує пляшку з рубіновими краплями вина, які символізують самопожертву Ісуса Христа, яка  спокутає  гріхи людства і дає можливість кожному отримати прощення.

Неповторною складовою вернісажу стали білосніжні живі конвалії, розташовані у вазоні безпосередньо біля картин, які доповнили відчуття радості і тепла від їх перегляду та подарували кожному гармонію. А приємним сюрпризом для авторів став символічний подарунок від відділу мистецтв – жива кімнатна квітка, яка буде надихати їх на створення нових робіт. Наприкінці керівниця студії «Фонтан» Тетяна Дудка наголосила на тому, що їх студія є аматорською і в ній художнім мистецтвом займаються непрофесійні автори, для яких художнє мистецтво є улюбленим хобі, яке дарує їм радість. Крім того, вона подякувала художнику, члену Національної спілки художників України Ігорю Василевському, який ділиться з ними досвідом, дає поради і професійну допомогу у їх творчості, а також опікується ними та допомагає організовувати виставки
Відкриття вернісажу пройшло у теплій атмосфері та зібрало поціновувачів творчості студійців, а також їх знайомих і родичів. Загалом виставка триватиме до 31 травня. Вхід вільний.

Тетяна Дудка, керівник художньої студії «Фонтан»:
«Студія «Фонтан» створювалася на базі і за принципом художньої студії Данченка. В ній вже протягом двох років поспіль дорослі, на базі Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки опановують курс художнього мистецтва. В студії зараз займається близько 10 учасників. В цій експозиції представлені картини, створені ними за цей і минулий рік. В більшості, це  постановочні роботи, натюрморти. Найближчим часом ми плануємо створювати картини на відкритому повітрі та малювати те, що відбувається навкруги. На творчість нас надихає саме життя. Ця виставка має назву «Магія акварелі», тому що на ній представлена лише одна робота у техніці пастелі, а всі інші – це акварель, яку ми зараз опановуємо і розбираємо всі її примхи, оскільки вона доволі кропітка і норовлива, як кішка. Звичайно при створенні картин виникають складності і головна з них – проблема кольорів. В теперішній час ми співпрацюємо з досвідченим художником, членом НСХУ Ігорем Василевським і він допомагає нам розібратися в цьому, ділиться своїм досвідом та майстерністю, розповідає про палітру кольорів, який колір з яким змішати, щоб отримати, теплі або холодні відтінки, як вони змінюються при різному освітленні, і як воно вносить корективи в натюрморт. Звичайно ми хочемо вдосконалювати свою техніку, навчаємося та відвідуємо виставки інших митців. Нещодавно були на вернісажі відомого художника, члена НСХУ Віктора Михайличенка, де ознайомились з його акварельними роботами. До речі, у арсеналі студійців також вже декілька виставок, у тому числі і спільних. Вважаю, що і дана експозиція буде цікава для всіх бажаючих її переглянути».

2
Комментариев
0
Просмотров
2111
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.