Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

У Сумах відкрилася виставка Артура Гармідера «Перехід»

Анастасія Літвіненко 24 мая 2019 в 13:02
15 травня у  незвичайному духовному місці – художній  галереї «Наша» на  Псільській» римо-католицької громади  Благовіщеня Пресвятої Діви Марії відбулося відкриття першої персональної виставки львівського скульптора Артура Гармідера. Вона має філософську назву «Перехід», яка безпосередньо пов’язана з назвою однієї з представлених в експозиції робіт.  “Виставка називається “Перехід” тому, що тут зібрані першочергові перехідні форми: від простих архаїчних, з яких починало людство, до складніших, як оці гіпсові моделі, які відображають суть приближену до нашого часу”, – говорить Артур Гармідер.

На вернісажі представлено 11 робіт, як мініатюрних розмірів, так і масштабних сферичних композицій, у стилі оп-арт. Основною їхньою темою є людська природа та модель поведінки людини. Він розкриває її за допомогою ліній і розмірів, які передають певний настрій. За рахунок різного освітлення образ сприймається кожного разу по-новому, його візуальне сприйняття стає більш самодостатнім та прямим.Зокрема, на виставці представлена робота “Крізь горизонт”. За словами автора, вона відображає самотність, та закутість людини у певній призмі. «Представлені на виставці портрети можуть здаватися ідентичними, але вони не є такими. Вони відображають різне мислення та свідомості”, – поділився автор. Крім того, його роботи дещо нагадують образи стародавніх єгипетських фараонів. Є в них і щось загадкове, космічне. Особливо таке враження виникає, коли споглядаєш на білосніжні гіпсові образи. Приємно вражає і чіткість кожної лінії в них.  Обриси жіночого тіла є зверненням до людської природи і її суті, нашим зв’язком з космосом та Всесвітом. А невеличкі металеві і керамічні скульптури переносять глядача у часи архаїки та прадавніх ремесел.

Загалом всі представлені на виставці скульптури індивідуальні, цікаві, зрозумілі, дають змогу зупинитися  та поміркувати над їх змістом. Відкриття виставки пройшло у творчій, цікавій атмосфері та зібрало однодумців, друзів, колег та поціновувачів творчості скульптора. Виставка триватиме до 5 червня, вхід за попереднім записом.

Досьє Артур Гармідер  навчання художній освіті  почав у СВУМіК у 2007 році, потім вступив до ЛНАМ  і у 2018р закінчив за спеціальністю МДС. З 2008 року почав приймати участь у колективних виставках. Наразі пропонує свою першу персональну виставку. Живе і працює у Львові.

Артур Гармідер, скульптор:
«Назва даної виставки символізує першочергові, перехідні форми до  більш сучасного їх формотворення. Власне сама велика з представлених в експозиції робіт так і називається «Перехід». Візуальний ефект моїх скульптур змушує задуматися та дарує емоції. Загалом мої роботи присвячені людській природі. Над їх створенням я працював біля 3 місяців. Дві, з розміщених на даній виставці скульптур, вже були представлені в Музеї сучасного українського живопису.  Найбільша складність при створенні робіт - це знайти саме образ, тобто все розпочинається з пошуку ескізу. Моя творчість почалася з випадкових експериментів, які я потім  реалізовував, а до цього я навчався у Львівській академії мистецтв.  Працюю я переважно зі скульптурами.  На їх створення мене надихають різні пережиті події.  У мене дуже багато улюблених скульпторів. В даній експозиції зібрані різні, доступні і зрозумілі роботи, які будуть цікаві для перегляду всім».

1
Комментариев
0
Просмотров
4162
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.