Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

У Сумах відбулася творча зустріч з Сергієм Батуриним

Анастасія Літвіненко 04 июня 2019 в 13:59
24 травня у Агенції  промоції «Суми» відбувся творчий вечір відомого київського письменника Сергія Батурина, на якому він презентував нову книгу з фантастичною назвою «Мінливі обійми місяця»

Це – гостросюжетний роман, з елементами екшену, про те, що відбувалося на Майдані п’ять років тому. Особливістю автора є те, що прототипами всіх його персонажів стали справжні люди та висвітлення реальних подій того часу.  Найбільше хобі Сергія Батурина — історія. Можливо тому в своїх романах він подекуди передбачає події, які відбуваються у майбутньому. Не став винятком і цей роман.Під час презентації письменник поділився своєї творчістю, розповів про його книги, які вийшли роками раніше, а також про те, як почав писати гостросюжетні романи та зачитав уривки з них. Зокрема з  історичного роману «Охоронець», який  отримав третю премію «Коронації слова». Крім того, присутнім було цікаво почути про його публіцистичну хроніку «Українські невільники Третього Рейху», у співавторстві з Аллою Кравченко.Поділився автор і своїми віршами,  а також особистими фотографіями та сторінками з власного життя, які відтворювалися на екрані за допомогою проектору. Атмосферу творчого вечора доповнив своїм виступом і грою на гітарі сумчанин Олег  Бондаренко.  По його закінченню відбулася автограф-сесія письменника. Творчий вечір зібрав  колег, друзів та близьких автора та небайдужих людей  і пройшов у формі діалогу з присутніми. Під час нього  кожний  міг поставити письменнику своє запитання та отримати змістовну відповідь.

Сергій Батурин, письменник:
«У Сумах живуть мої друзі, яким подобається читати мої книжки, тому саме сюди я приїхав презентувати свій новий роман «Мінливі обійми місяця». Він був написаний мною у 2015 році.  Вийшов у світ в 2018 році у видавництві «Фенікс», невеликим тиражем 300 примірників за програмою Київської міської державної адміністрації для розповсюдження по київським бібліотекам і певну кількість примірників надали мені для її презентації.  Його художнім оформленням займалось видавництво у співпраці зі мною. У вільному продажі цього роману немає, але сумські читачі сьогодні зможуть її отримати. Презентація роману  відбувається вперше саме у Сумах, у Києві пройде через два тижні, а у інших містах її ще не було. У всіх моїх книжок  лейтмотивом є поведінка порядної людини в складних ситуаціях. Роман, який я презентую  пригодницький, гостросюжетний.  Його тематика – це події 5 річної давнини, які відбувалися на Майдані у Києві. Головний герой – видатний  спортсмен, який  випадково опиняється у їх вирі. Виявляється, що багато людей, які задіяні в цих подіях, у певний період, в минулому брали безпосередню участь у його житті. Образ головного героя є зібраним, оскільки його прототипом стало двоє різних чоловіків. Мені, як кожному киянину, запам’яталися події, які відбувалися на Майдані п’ять років тому у мене на очах, і хоча я не був їх безпосереднім учасником, але активно підтримував наших патріотів. Ця книга буде цікава всім тим, хто любить гострий сюжет, незалежно від віку і професії. На творчість мене надихають друзі, життя і, можливо, навіть якісь потрясіння, тобто кожного разу по-різному. У Сумах я вже вдруге, вперше був у грудні минулого року, виступав у Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці на запрошення сумських митців.  Мені сподобалось у Вашому місті і  захотілося приїхати ще раз. У мене багато улюблених письменників. Серед сумських -  це Микола Гриценко, Ольга Бражник і Антонія Цвид, з якими мені поталанило бути знайомими й навіть дружити. У планах на майбутнє вихід через місяць моєї нової книги у видавництві «Фабула», яку я хочу презентувати на Львівському форумі видавців».

Досье
Сергій Батурин — прозаїк, перекладач з російської. Закінчив філологічний факультет Київського державного педагогічного інституту ім. О. М. Горького у 1981 році,  працював учителем. З 2007  по 2012 року — відповідальний секретар Київської організації Національної спілки письменників України, член Національної спілки письменників України. Член Асоціації українських письменників. З 2011 по 2017 року — член Координаційної ради АУП. Його дебютний історичний роман “Охоронець” отримав третю премію конкурсу “Коронація слова». Творчий доробок автора налічує 13 романів і повістей, поезій та публіцистичної хроніки. Він є лауреатом конкурсу “Коронація слова”, переможцем творчого конкурсу літературного часопису “Дніпро”(2009) фестивалю “Просто так” в номінації «Проза» (2010), Всеукраїнського конкурсу «Найкраща книга України» у номінації «Проза» (2014)  і  лауреатом премії їм. В.Короленка (2014). Роман «Вакансія для диктатора» (2015) було названо книгою дня Інтернет - видання «Літакцент», книгою тижня національного тижневика «День», вона увійшла до ТОП 10 книг львівського форуму від газети «Дзеркало тижня», ТОП-10 книжкових новинок від українських письменників видання depo.ua і ТОП-10 головних книг зими від українських авторів проекту Styler (РБК Україна). У 2016 році роман Сергія Батурина "Шизґара" посів ІІІ місце в номінації "Романи" Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова». У 2018 році Сергій Батурин став переможцем Всеукраїнського літературного конкурсу прозових україномовних видань "DNIPRO-BOOK-FEST" у номінації "прозові твори (романи/повісті) " (роман "Вакансія для диктатора"). За свою літературну творчість він також отримав відзнаку міжнародного академічного рейтингу «Золота Фортуна» (2009) та почесну відзнаку Національної Спілки письменників України (2010).

 
1
Комментариев
0
Просмотров
5108
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.