Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

У Сумах відбулася презентація книги Євгенії Сенік «Будинок із сірників»

Анастасія Літвіненко 02 июля 2019 в 12:48
20 червня у Книгарні «Є» відбулася презентація книги відомої талановитої письменниці Євгенії Сенік під досить незвичною назвою «Будинок із сирників, узятих з різних коробок». Це вже четверта книга письменниці і друга, що виходить у «Видавництві 21». У  2016 році  тут побачив світ її роман «Країна У, або казка чужим дітям», присвячений  темі еміграції,  заробітчанства. Роман «Будинок із сирників», створювався на протязі 2012 – 2017 років. Перша поїздка письменниці до цього притулку відбулася ще у 2012 році. Герої книги, як і їх життєві історії, є цілком реальними. Їх прототипами є безпритульні, які мешкають у спільноті «Емаус» у Швейцарії. Письменниця перебувала там досить тривалий час та мала безпосередню змогу споглядати за їх життям і навіть допомагала їм у повсякденних справах. Проте, презентована  книга  не тільки розкриває тему безпритульності, але і порушує проблеми сучасності: екології та сортування сміття, переробки матеріалу, інклюзії. Головна героїня книги через війну втратила домівку і також стала безпритульною.

Під час презентації, відповідаючи на запитання модератора заходу Владислава Івченка та присутніх, авторка розповіла про мешканців спільноти «Емаус». Серед них: Оділь – жінка досить поважного віку, яка стала  своєрідною наставницею і доброю подругою письменниці та, яка спільно з чоловіком опікується справами безпритульних. Досить цікавим було також почути зворушливий уривок з представленої книги про історію одного з мешканців  спільноти – Крістофа.  В зачитаному уривку йшлося про те, як героїня надала йому допомогу під час нападу хвороби та опікувалась пошуком учнів, яких він навчав грі на  гітарі. Характерною  рисою авторки є те, що вона не тільки розповідає життєві історії своїх героїв, а й змальовує їх психологічні портрети, передаючи притаманні їм риси характеру. При цьому презентована книга – це її особистий погляд зсередини, тобто у безпосередньому спілкуванні з її героями та контакті з темою, кожної з описаних в ній історій. Підтвердженням цьому є і її персонаж Анна, яка є її прототипом, але у дещо видозміненому автором вигляді. Цікавим було також почути, що спільноту «Емаус» у місті Ла Шо-де-Фон складають у більшості чоловіки, які займаються сортуванням і утилізацією сміття та іншою суспільно корисною працею і за власний рахунок утримують будинок. Під час презентації письменниця розповіла історію, яка не стосується самої книги, але болем озвалась у серці кожного присутнього.  Один з мешканців спільноти приїхав разом з нею до Львову. На площі він долучився до роздачі безкоштовної їжі, яка складалася з невеличкого пластикового стаканчику супу і  окрайця хліба безхатченкам, які мешкають у цьому місці, що з жадібністю хапали її. Цей факт настільки вразив іноземного гостя, що він не стримував сліз на очах. Як зазначила письменниця у спільноті «Емаус» в Швейцарії їжі завжди вдосталь та іноді навіть трапляються випадки, коли вона псується і її доводиться викидати. Ця історія доводить той факт, що презентована книга є необхідним соціальним і суспільно важливим для нашої країни проектом.

Під час презентації письменниця також зазначила, що візуальну частину книги втілив художник – ілюстратор Сергій Костишин. Він оформив її малюнками у формі коміксу, створивши у такий спосіб додатковий ілюстративний рівень видання. Зі слів авторки, малюнки у книзі такі реалістичні, що подруга письменниці Оділь, яка побачила їх, дуже  здивувалась, оскільки художник жодного разу не бачив на власні очі ані людей, ані приміщення, в яких вони мешкають. Проте, він малював їх з фотографій, які надала письменниця. Наприкінці зустрічі авторка розповіла, що в теперішній час відправляється на річне навчання у Швецію, щоб набратися сил і завершити згодом ще один роман, який вона розпочала так само у 2012 році про Другу світову війну, а також про війну на Донбасі.

В цілому презентація пройшла у цікавій, інтерактивній формі діалогу письменниці з присутніми на заході, під час якого кожен мав можливість  поставити їй питання та отримати змістовну відповідь,  а також придбати книгу з її автографом.

Довідка 

Євгенія Сенік – письменниця з Луганська, авторка книжок «Przepraszam, навчи мене мовчати», «Письмовий стіл», «Країна У, або казки чужим дітям», «Будинок із сірників, узятих із різних коробок». Учасниця мистецьких резиденцій і літературних заходів у Швейцарії та Франції. У своїх творах приділяє багато уваги соціальним темам та пошукам відповідей на екзистенційні питання.

Євгенія Сенік, письменниця, авторка книги «Будинок із сірників»:
«Лейтмотивом даної книги є філософське розуміння будинку як нашого внутрішнього дому, який ми постійно шукаємо. Тобто це не якесь конкретне місце, але це стан душі. Роман має назву «Будинок із сірників», тому що кожний із безпритульних, про яких я розповідаю, для мене є окремою частиною, окремою складовою, які і створюють цілий будинок. Історія цієї книги почалася з швейцарської спільноти для безпритульних, у якій я тривалий час жила і працювала, а також спілкувалась з її мешканцями та на основі їх розповідей, у вільний від роботи час записувала матеріал, який і став її головною темою. На написання роману мене надихнула моя робота у спільноті, життя цих людей, а також бажання зрозуміти, чому люди втрачають дім. До того ж під час роботи над книгою запам’ятався мій власний життєвий досвід, який я отримала, працюючи у будинку для безпритульних. Але я думаю, що варто її просто прочитати і тоді ви все зрозумієте. У першу чергу  вона буде цікава для людей, які відкриті до нових тем та які готові виходити за певні рамки у своєму мисленні, приймати не лише людей у суспільстві, до якого ми звикли, а й дізнаватись про бездомних, на яких ми заплющуємо очі, про яких ми не дуже хочемо знати чи говорити. Крім того, у книзі піднімається багато філософських, а також екологічних питань, серед яких одним із важливим є сортування сміття та recycling, тому вона буде цікава для різних читачів. У виданні роману мені допомогли мої рідні, друзі та знайомі, тому що я тривалий час не могла знайти видавництво, адже тема роману не є надто популярною. Таким чином, ця книга була надрукована у «Видавництві 21» і стала четвертою з виданих мною. Її можна придбати у Книгарні «Є» у Сумах, на сайті видавництва або ж в інших книжкових магазинах. Презентація цієї книги вже відбулася у Берні в Швейцарії, а в нашій країні презентації відбулися у Харкові, Сумах, Львові, Тернополі та Києві. У планах на майбутнє – вчитися, розвиватися і писати нові романи.»
0
Комментариев
0
Просмотров
12816
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.