Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Патріотична виставка «Слава козацька» Віталія Горбенка відкрилася у Сумах

ВС 09 ноября 2018 в 13:14
6 листопада у Агенції промоції «Суми» відбулося відкриття першої персональної  виставки  Віталія Горбенка, який представив добірку робіт на історичну тематику, під патріотичною назвою «Слава козацька». Серія картин присвячена історії козацтва 16-17 століття та створена на протязі останніх 10-15 років. Представлена колекція відображає мужність, героїзм, нестримність, силу, відчайдушність, незламність і звитяги українського козацтва. На картинах яскраво зображено обладунки, зброя, одяг, бої та морські походи,  пейзажі і портрети відомих історичних постатей та дуже добре промальована кожна деталь. Це прослідковується і в назвах самих робіт «Нічна атака», «Руїна», «Запорізькі козаки над Царьградом», «Морській похід», «Битва під Корсунем». Серед даної серії картин слід особливо виділити полотно під назвою «Битва за Крим». Воно є досить символічним та актуальним, оскільки закликає відстоювати свою незалежність та територіальну цілісність. Яскраво змальовує художник і портрети видатних українських  історичних постатей.  Зокрема, Івана Богуна, який постає на коні колоритним і мужнім козаком. За словами автора, його надихають на створення портретів колоритні й суперечливі постаті Сагайдачного, Хмельницького, Виговського, Мазепи і інших,  їх гіркі  поразки та славні перемоги. Знахідкою для кожного глядача стане особливість техніки митця, яка полягає у передачі емоції та характеру кожного козака,  а також  їх внутрішнього стану  під час та після бою та коли вони, потрапивши у шторм, потерпають від  стихії. Загалом кожна картина передає героїзм і романтизм козацтва і відтворює панораму минулого. Роботи представлені в стилі реалізм, в техніці живопису і графіки,  розміщені на дерев’яних полотнах та в більшості  середніх розмірів  в чорно- білій та кольоровій гамі.  Яскравим доповненням  даного вернісажу стала патріотична музика. Наприкінці вечора художник анонсував плани проілюструвати своїми картинами історичну книгу. Презентація виставки пройшла в урочистій атмосфері, зібравши вдячну аудиторію. Ряд робіт Віталія Горбенка знаходиться у приватних і корпоративних колекціях України, Росії, Польщі, Канади. Виставка триватиме до 25 листопада включно. Вхід вільний.

Нам вдалося поспілкуватися з автором картин  Віталієм Горбенко та взяти у нього інтерв’ю.

Яка головна мета та ідея даної виставки?
В.Г.: 
Мета та ідея показати світ нашої драматичної історії та як розвивалися події  в часи козацтва і відтворити їх за допомогою мистецької складової.

Чому виставка має назву  «Слава козацька»?
В.Г.:
Дуже хотілося вже самою назвою донести її зміст, який відтворює славне козацьке минуле.Чому Вам подобається створювати роботи, присвячені саме історичній тематиці?
В. Г.:
Я працюю в різних жанрах, просто картин, присвячених цій тематиці  у мене більше.

Чим Вас захоплює козацька тематика?
В.Г.:
17 століття – ми  всі вийшли з нього,  саме тоді формувався наш народ і наші  пращури українці.

Як створювалися дані роботи, чи використовувалися історичні джерела при їх створені?
В.Г.:
Звичайно мною використовувалися історичні джерела при створенні робіт, з цією метою я працюю з архівами та  істориками.За  який період створені представлені на виставці роботи?
В.Г.:
За останні 10 – 15 років.

Як довго йшла підготовка до виставки?
В.Г.:
Я навіть не очікував на те, що відбудеться виставка моїх робіт, мені  просто подзвонили з агенції промоції «Суми» і запропонували її провести.

Що Вас надихає на створення картин?
В.Г.: 
На створення картин мене надихає любов до української історії.

З чого розпочалася Ваша творчість, як з’являлися перші картини?
В.Г.:
Творчість розпочалася з дитинства, потім я вступив і закінчив Харківське художнє училище,  а після нього  Харківську академію  дизайну та  мистецтва.На що робився акцент при створені даної виставки?
В.Г.:
Акцент просто показати людям свою творчість.

За допомогою яких технік і матеріалів створювалися дані роботи?
В.Г.:
Живопис і графіка.

Яка кількість картин представлена на даній виставці?
В.Г.:
На даній виставці представлено 24 картини.

В якому художньому стилі створенні дані роботи?
В.Г.:
Це реалізм, фактичний реалізм. На моїй виставці немає абстрактних робіт.

Чи буде представлена дана виставка і в інших містах, окрім Сум?
В.Г.:
Поки що дана виставка буде представлена тільки у Сумах.

На  яку аудиторію розраховані дані  картини?
В.Г.:
Картини розраховані на різну аудиторію.

Яка з картин Вам запам’яталася при її створені, яка є вашою улюбленою?
В.Г.:
Морські походи, я люблю море з дитинства, тому  морська тематика, піратська тема є моєю улюбленою.Чи були складності при створені даної виставки і які?
В.Г.:
Ні, складностей ніяких не було, оскільки  для мене мистецтво – це  свято.

Хто з відомих художників Вам подобається,  хто є для  Вас прикладом в мистецтві?
В.Г.:
  Їх, чесно кажучи, дуже багато. Це  наші класики, серед яких  Михайло   Дерегус та інші, а із сумських художників – пейзажистів мені дуже подобається  колорист Олександр Чередниченко.

Над чим Ви працюєте зараз, які плани на майбутнє?
В.Г.:
Просто працювати та створювати картини.

Підготувала: Анастасія Літвіненко
41
Комментариев
0
Просмотров
5964
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.