Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Відкрита Європа: Як сумчани відзначали День Європи (Фото)

ВС 23 мая 2018 в 16:00
19 травня у сквері ім. Т.Г. Шевченка відбулося десяте ювілейне святкування Днів Європи у Сумах
День Європи – щорічне свято миру та єдності в країнах Європейського союзу, Ради Європи. День Європи для українців – день проголошення підтримки спільних цінностей, знайомства з історією, економікою і культурою різних країн Європейського союзу.

По обіді у сквері ім. Т. Г. Шевченка розгорнулось європейське містечко, де кожен міг знайти для себе щось цікаве. На відвідувачів заходу, який організували Center for Euroinitiatives спільно з євроклубами Сумщини, ERASMUS+ Youth, інформаційним центром в Україні та СМР, чекали розваги та корисна інформація про освіту, волонтерство, безвіз, програми ЄС, ERASMUS +, дозвілля та туризм, різноманітні лайфхаки, живе спілкування з волонтерами і чудовий настрій.

Цьогорічне святкування Дня Європи вирішили присвятити отриманню Україною безвізу. Тому містечко "Європейські ініціативи у Сумах: дізнайся про свої можливості" розповідало учасникам заходу про можливості, які Європа може запропонувати українцям. Усього було 12 унікальних просторів, що представляли різні напрямки. Кожен з цих просторів – це зона відповідальності окремого євроклубу, які діють при школах міста і області. Тут розмістились локації: «Артпростір»; «Erasmus+youth»; «Науковий простір»; «Освітній простір»; «Туристичний простір»; «Мовні та культурні майстерні»; «ВНЗ простір»; «Парк дейтінг»; «Екопростір»; «Дозвілля та оздоровлення»; «Виставка хенд-мейд сувенірів «Суми креативні».За європейський напрямок розвитку м. Суми отримало 2 нагороди від Ради Європи: у 2013 р. – диплом Європи, у 2016 – прапор Честі

На вході до Євромістечка кожен бажаючий міг отримати мапу містечка Євроініціатив і паспорт учасника Дня Європи у Сумах, за допомогою якого можна було подорожувати містечком, відповівши на завдання волонтера того чи іншого простору і правильно його виконавши, отримати позначку у паспорті. На тих, хто зібрав усі 12 відміток, чекали приємні сюрпризи.Усі, хто зібрався того дня у центрі Сум, мали змогу не лише порозважатися, а й отримати корисну інформацію з багатьох напрямків. Кожен знаходив собі те, що йому до душі, що йому більше цікаво.
Своїми враженнями ділиться волонерка заходу Дар'я Качуровська: "Я вирішила спробувати себе в ролі волонтера, бо в мене є мрія - допомагати людям. Коли я ходила по Сотні і роздавала буклети, запрошувала людей до нашого ЕКО-Простору, дуже хвилювалася. Але ближче до кінця заходу мені було дуже легко спілкуватися з перехожими, можна навіть було побачити, хто відкритий до спілкування, а хто поспішає. Я зрозуміла, що люди дослухаються до впевнених та щирих. Це я і буду використовувати у житті. На заході сподобалося усе від початку і до кінця. Веселі люди, насичена концертна програма, яка дала можливість виступити усім охочим, смачна їжа, яскраві костюми, які милували очі. Також було багато корисної інформації про різні країни і, звичайно ж, про Україну."Сумські Євроклуби
Сьогодні на Сумщині працює 136 молодіжних Євроклубів при різних навчальних закладах області. Це найбільша мережа по Україні

А історія їх почалася 7 лютого 2007 р., коли за ініціативи Центру європейської інформації та за участі  молодих представників різних навчальних закладів та організацій був створений Молодіжний євроклуб міста Суми.

Відтоді мережа почала ширитися і розвиватися.

УЖЕ 9 РОКІВ при КУ ССШ № 17 працює євроклуб "Вектор", а вже 5 років координує його роботу Олена Олександрівна СОВЕНКО.
"Наш клуб, як і інші клуби міста, співпрацюють з Центром євроініціатив, - коментує пані Олена. – А це дає нам можливість працювати з волонтерами з різних країн Європи. Це і Туреччина, і Македонія, і Греція, і Польща, і інші країни. Вона розповідають з перших вуст про побут, культуру, звичаї, устрій своїх країн. Як ви розумієте, спілкування з волонтерами відбувається англійською мовою, а це дуже гарна мовна практика. Також діти вчаться бути волонтерами. Якщо вони мають таке бажання, то їм надається можливість бути волонтерами спочатку на місцевих проектах, а потім на всеукраїнських і навіть міжнародних.Поділюся успіхами наших колег. Так євроклуб школи №5 у цьому році зосередився на проектах щодо енергоефективності. Вони захищали свої розробки на рівні України і їздили до Німеччини. А це дало можливість не лише побувати у мовному німецькому середовищі, а й можливість поглибити свої знання саме з цієї "профільної" теми, завести нові знайомства".

16 травня в рамках Днів Європи у Сумах проходив День кар'єри. В рамках цього дня шкільні команди євроклубів брали участь у брейн-рингу на європейську тематику. "Вектор" отримав перемогу, за що його учасники отримали окрім визнання і досвіду ще й флеш-накоплювачі.ПРИ ССШ №10 працює євроклуб "Євроміст". Створений він доволі дано, а його теперішній керівник Ірина Володимирівна ТАРАНІНА опікується клубом вже майже три роки. Вона дуже вдячна своїм попередникам за те, що зібрали основну частину необхідних для успішної роботи клубу матеріалів: "Чим же дітей так приваблює участь у євроклубі? Що вони можуть винести для себе? Мій досвід говорить про те, що сьогодні діти дуже активно реагують на те, що відбуваються в житті країни: як політичному, так і економічному. У нас при клубі є Мовне кафе, де ми у живій, неформальній, невимушеній обстановці спілкуємося з волонтерами, розширюємо свій кругозір, проводимо так звані європейські балачки. Це дає можливість перестати боятися використовувати мову, застосовувати на практиці отримані раніше знання і отримувати нові. На сьогоднішній день наші клуби спілкувалися з волонтерами з Італії, Нідерландів, Португалії, Англії, Туреччини. Спектр – різноманітний, кожна з цих країн – особлива по-своєму, і діти дізнаються про неї від її громадян безпосередньо, без коректури і цензури. А ще – діти не лише вчаться у волонтерів, а й самі їх дечому навчають. Напередодні Великодня у нас була волонтерка з Італії Клаудіа. Наші клубів ці навчили її розписувати писанки и готувати великодні страви.

Головною метою євроклуба я вважаю не навчання, а здобуття нашими членами впевненості у собі, у своїх силах, у тому, що ми, українці, європейська нація, що ми гідні бути європейцями не лише юридично і географічно, а й фактично".

Проект “Відкрита Європа” фінансується Європейським Союзом. Підтримку у реалізації проекту надає громадська організація “Інститут економічних досліджень та політичних консультацій” та "Європейська правда". Матеріали в рамках даного блоку підготовлені в рамках проекту “Просування реформ в регіони” за сприяння Європейського союзу (http://ec.europa.eu/europeaid). Зміст публікацій є виключно відповідальністю їх авторів та жодним чином не відображає точку зору Європейського союзу.
 
0
Комментариев
0
Просмотров
1039
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.