Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

У Сумах починають працювати "муніципальні няні"

Елена Шевченко 05 марта 2019 в 17:40
5 березня відбувся брифінг щодо впровадження урядового проекту «муніципальна няня». Ця послуга охоплює  лише сім'ї, де виховується малеча до трьох років.

Директор департаменту соціального захисту населення Тетяна МАСІК повідомила, що до їх установи вже починають звертатися сум'яни для відшкодування коштів витрачених на няню. Спікер додала: “В разі користування послугами муніципальної няні декретні виплати не будуть скасовуватись. Відповідно до програми, держава щомісячно відшкодовуватиме матері, батьку або опікуну плату за послуги догляду за дитиною до 3 років у розмірі прожиткового мінімуму. З 1 січня 2019 року такий прожитковий мінімум становитиме 1626 грн, а вже наприкінці 2019 року – 1779 грн».

Також Тетяна Масік повідомило, що для того, щоб отримати гроші від держави, батьки мають самі обрати няню, укласти з нею угоду про офіційне працевлаштування та впродовж місяця подати заяву до місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення разом низкою документів (заяву про надання компенсації послуги «муніципальна няня», заяву про перерахування коштів для компенсації послуги «муніципальна няня» із зазначенням рахунка в установі банку, копію угоди/договору про здійснення догляду за дитиною до трьох років між отримувачем послуги та муніципальною нянею, підтверджувальні документи щодо оплати муніципальній няні послуги з догляду за дитиною до трьох років (чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка).

До цих заяв необхідно додати копії:
- свідоцтва про народження дитини;
сторінки паспорта отримувача компенсації послуги «муніципальна няня» з даними про прізвище, ім’я та по батькові, дату його видачі та місце реєстрації;
- документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу та мають про це відмітку в паспорті) отримувача компенсації послуги «муніципальна няня». .

Усі документи для отримання компенсації за послуги муніципальної няні треба подавати до департаменту соціального захисту населення до 5 числа місяця, а нараховуються гроші — після 10 числа.

Варто зазначити, що у нашому місті ринок послуг з догляду за дітьми поки що малорозвинутий. Багато людей працюють неофіційно, можливо урядова ініціатива дасть поштовх до більш прозорої діяльності нянь та інших платних помічників мам та домашніх господарок.

40
Комментариев
0
Просмотров
1859
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.