Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Письмо премьеру: сумчанине пожаловались на «Сумыжилье»

ВС 25 января 2012 в 17:00
Азарову нажаловались на Минаева и «Сумыжилье»
Представители домовых комитетов г. Сумы написали письмо премьер-министру Украины Николаю Азарову на его лично странице в Facebook:


Шановний Миколо Яновичу!

I. Змушені звертатись до Вас у пошуках справедливості, за відсутності , на нашу думку, як такої при встановленні тарифів на житлово-комунальні послуги владою міста Суми на чолі із мером - паном Мінаєвим Г.М.

Так, cтворивши всупереч бажанням громади міста, Комунальне підприємство "Сумижитло" при Сумській міській раді, яке зайшло на ринок надання житлово-комунальних послуг з 1 липня 2011р. не маючи у своєму штаті жодного спеціаліста робочої профільної спеціальності (є суто адміністративно-управлінською структурою), міські високопосадовці фактично провели перерозподіл ринку надання житлово-комунальних послуг на користь нових приватних підприємств - клонів КП "Сумижитло", які стрімко почали з`являтись останнім часом. Як результат, за особистої ініціативи мера в місті створене псевдо- комунальне підприємство, яке "несе золоті яйця" новим приватним фірмам, замість поповнення місцевого бюджету.

Тарифи, встановлені для КП "Сумижитло" 25.06.11р. рішенням виконавчого комітету Сумської міської ради № 418, не розраховані для кожного будинку окремо з огляду на технічний стан будинків, не пройшли громадські слухання, містять в собі складові, які заздалегідь сплановані під їх невиконання. При цьому, тарифи вищі за попередні (для старих житлово-експлуатаційних підприємств) -на 18%, а по окремим будинкам - майже вдвічі.

Сумським територіальним відділенням антимонопольного комітету України, за заявами мешканців багатоквартирних будинків, у жовтні 2011р. були відкриті 2 справи за ознаками порушення виконавчим комітетом Сумської міської ради законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді вчинення дій,спрямованих на створення умов Комунальному підприємству "Сумижитло" для зловживання монопольним становищем на ринку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Прийнятими 28.12.2011р.по цим справам рішеннями, Сумське обласне територіальне відділення АМК України визнало дії виконавчого комітету Сумської міської ради при встановленні тарифів для ТОВ "Сумижитло" такими, що порушують чинне законодавство, сприяють приведенню на ринок надання житлово-комунальних послуг монополіста, який ущемлює інтереси споживачів, користуючись незаконними тарифами, розрахованими із порушенням порядку їх формування.

Не зважаючи на це, виконавчий комітет Сумської міської ради 27грудня 2011р. (днем раніше) прийняв нове рішення № 840, яким замість усунення недоліків, відзначених обласним тервідділенням АМК, встановив КП "Сумижитло" нові тарифи на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій для житлового фонду комунальної власності, які ще вищі за встановлені у червні 2011р.(до 20%). Наприклад,така містка складова тарифу як "прибирання прибудинкової території" за останніми тарифами розрахована на загальну житлову площу квартир у житловому будинку без урахування нежитлових приміщень, які в окремих будинках займають офіси, магазини тощо. Сплачувати за цю складову змушені лише мешканці житлових квартир.Тариф на цю складову встановлений із розрахунку середньомісячної заробітної плати з необхідними нарахуваннями, але кількість виходів двірника при цьому передбачена 1-3 рази на тиждень (тобто без будь-яких коригувань на витрачений час роботи) . Прибудинкова територія для кожного будинку переважно не підтверджена технічною документацією. Відсутня інформація по ній і в БТІ. Тому, здебільшого прибудинкова територія багатоквартирних будинків у м.Суми завищена.

Враховуючи те, що КП "Сумижитло": - не надає мешканцям міста послуги з утримання будинків споруд та прибудинкових територій у необхідних обсягах та необхідної якості;

- не уклало до цього часу, в порушення Закону України "Про житлово-комунальні послуги", повноцінні договори із споживачами;

- не виконало розрахунки тарифу у відповідності до Порядку, визначеного постановами Кабінету Міністрів України від 20.05.09 №529 та від 01.06.2011р. № 869.;

- займається переважно збором з населення коштів на своє утримання та на користь новостворених сумнівних приватних фірм-сателітів,

а місцева влада лише спонукає на беззаконні дії, встановлюючі завищені тарифи для КП "Сумижитло",

просимо Вашими повноваженнями зобов`язати:
1. Відповідні державні органи (міністерства. установи) взяти під контроль дії органів самоврядування у м. Суми по встановленню тарифів на житлово-комунальні послуги. .

2. Провести планові (позапланові) перевірки законності приймаємих органами місцевого самоврядування м. Суми рішень по встановленню тарифів на житлово-комунальні послуги, зокрема: - на послугу з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій та на послугу з централізованого опалення, постачання холодної і гарячої води, централізованого водовідведення.

Так, виконавчим комітетом Сумської міськради рішеннями від 22.09.09 №484 та від 20.05.2011р. № 322 незаконно визнані виконавцями послуги з централізованого опалення, постачання холодної і гарячої води, централізованого водовідведення, підприємства-виробники теплової енергії та питної води у м. Суми (ТОВ "Сумитеплоенерго", КП "Міськводоканал" та Дирекція котельної Північного промвузла СНВО ім. Фрунзе), які не в змозі у законний спосіб виконувати ч.2 ст. 21 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", тобто виконувати зобов`язання виконавців житлово-комунальних послуг, про що наголошено у постанові Харківського апеляційного адміністративного суду від 17.05.11р.

Не зважаючі на протести прокурора міста та рішення суду, виконавчий комітет Сумської міської ради продовжує ганебну практику порушенння норм чинного законодавства у житлово-комунальній сфері, зокрема у тарифній політиці. Міським високопосадовцям байдуже, що м.Суми займає передостанні місця в Україні по рівню середньої заробітної плати, іншим показникам життєвого рівня населення. Прикриваючись окремими положеннями Закону України "Про місцеве самовядування", місцевою владою ігнорується думка громади.

II. Шановний Миколо Яновичу! Просимо Вас також звернути особливу увагу на те, що за ініціативою мерів міст України ( як повідомило нам Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України) постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011р. №869 скасовані громадські слухання по обговоренню тарифів на послугу з утримання будинків, споруд і прибудинкових територій для кожного будинку окремо/ По цей час Мінрегіоном не затверджений обіцяний цією постановою порядок доведення до відому споживачів інформації про перелік послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, їх вартість, структуру тарифу, його зміну з обгрунтуванням її необхідності. Все це, вочевидь, дає можливість місцевим органам самоврядування приймати незаконні тарифи без попереднього їх узгодження із споживачами.

Вважаємо, що громадські слухання по кожному будинку окремо, які передбачала скасована постанова КМУ від 20.05.09р. №529 треба обов`язково повернути до виконання, як і відновити роботу житлово-комунальних інспекцій, раніше підпорядкованих Кабінету Міністрів України, які до квітня 2011р.контролювали на місцях роботу житлово-комунальних підприємств, дієво допомагали споживачам у всіх питаннях, пов`язаних з проблемами отримання якісних послуг. Державний ахітектурно-будівельний комітет (ДАБК), якому передані функції житлово-комунальної інспекції, насьогодня не справляється з вирішенням житлово-комунальних проблем населення, більше того, взагалі не займається цими питаннями.
Заздалегідь вдячні за порозуміння. З повагою.

Представники будинкових комітетів міста Суми:
1.Бондаренко Ніна Григорівна, мешкає: м.Суми, вул.Малиновського 2,кв.51
2.Кочура Любов Михайлівна м.Суми, вул.Кірова 148, кв. 84
3.Хоменко Лідія Василівна м.Суми, вул.Кірова 35, кв.24
4.Кириченко Анатолій Борисович м.Суми, вул.Шишкарівська 15, кв.133
5.Квашнін Володимир Іванович м.Суми, вул.Петропавлівська 109, кв.10
6. Ващенко Микола Григорович м.Суми, вул.Кірова 118, кв.41
7. Бивалын Павло Федорович м.Суми, вул.Кірова 4,кв.56
8.Якимець Наталія Іванівна м.Суми, вул.Харківська 5, кв. 19
4
Комментариев
0
Просмотров
46100
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.