Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Флеш-моб у синьому пройшов у Сумах (Фото)

Наташа Акулова 03 апреля 2018 в 13:00
Містяни зібрались на підтримку аутистів
З метою залучення уваги до проблем аутизму в Україні  низьким рівнем поінформованості батьків дітей дошкільного віку про ранні прояви аутизму Сумський обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів за підтримки колективу Соціального гуртожитку для дітей-сиріт та дітей , позбавлених батьківського піклування організував 2 квітня 2018 року у центрі міста Суми, біля Альтанки масштабний флеш-моб «Суми в синьому».

У листопаді 2007 року Генеральна Асамблея ООН оголосила  2 квітня Всесвітнім днем поширення інформації про проблеми аутизму, висловивши глибоку стурбованість неухильним збільшенням чисельності дітей, які страждають розладами аутичного спектру, у всіх регіонах світу. Асамблея рекомендувала державам-членам ООН вживати заходів щодо підвищення інформованості всіх верств суспільства про проблеми таких дітей.Символом цього дня вважається синій колір, бо це колір Всесвітньої організації аутизму Autism Speaks. Саме ця організація в 2005 році вперше організувала акцію на підтримку даної теми – акція називалася «Запали синім» (Light It Up Blue).

У світі є люди, про яких ми мало що знаємо. Вони називають себе нейроатипіками, кажуть «ми не хворі, ми просто маємо інший тип нервової системи, інший спосіб дивитися на цей світ. Але ми є такі і хочемо, щоб нас сприймали». Тому завданням Сумського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів є створення простору, в якому діти з розладами аутичного спектру будуть почуватися комфортно, стануть частиною нашої спільноти.Аутизм (від грец. autos – «сам»).
Аутичність – це коли людина цілковито заглиблюється в себе, поринає у створений нею власний світ. У дітей з аутизмом відбувається постійне порушення розвитку, яке проявляється протягом перших трьох років життя і може значно погіршити розвиток мовлення, соціальної взаємодії, спілкування і поведінки. Такі діти ігнорують чиюсь присутність та  почуття інших людей, не діляться своїми проблемами, не повторюють міміку та жести інших.  В народі їх ще називають «Діти дощу» - дощ, як символ особливості. Тож, такі особливі дітки мають відвідувати реабілітаційні установи, яких психолого-педагогічна діяльність  направлена на корекцію їх поведінки, навичок спілкування, забезпечення  навчання батьків.Спеціалісти Центру у своєму робочому арсеналі мають великий методичний інструментарій спеціальних методик та найновітніших технологій. Зокрема на заняттях використовується метод альтернативної комунікації РЕСS, метод АВА терапії, створюються різні методи альтернативного спілкування. Використовуються методики глобального читання та система засвоєння математичних знань «Нумікон». Також в роботі застосовуються найпрогресивніші методи сенсорної інтеграції, а найголовніше, навколо дитини створюється комфортне середовище, яке сприяє появі відчуття безпеки та довіри.