Чоловіча справа і гідна зарплата: жителів Сумщини запрошують на контракту службу до лав ЗСУ

Татьяна Голуб 19 января 2016 в 12:00
Верховний Головнокомандувач та український Уряд нарешті згадали про контракту армію, а відтак наголошують на необхідності створення належних умов для комплектування Збройних Сил контрактниками, підвищення рівня державних соціальних гарантій та інших мотивацій для цих військовослужбовців. І от з початком року - у межах ухваленого Держбюджету - планується вдвічі підвищити грошове забезпечення для військовослужбовців-контрактників. Для прикладу: механік-водій самохідної пускової установки, мінімальний посадовий оклад для якого ще донедавна був встановлений у розмірі 685 грн., та якому в грудні 2015 р. до видачі були нараховані 3600 грн., вже з січня 2016-го отримуватиме 7900 грн.. Також для контрактників сформована низка привабливих пропозицій та соціальних пільг, яка, на думку високоврядників, має суттєво вмотивувати громадян до військової служби. Із конкретними запитанням стосовно нових преференцій для військовослужбовців-контрактників ми звернулися до співробітника Сумського облвійськкомату підполковника Ігоря СКІБЧИКА. 

«r»: То кого ж братимуть «на контракт» і які критерії відбору?
І. С.:
На військову службу за контрактом приймаються громадяни, які пройшли професійно-психологічний відбір та відповідають установленим вимогам. На контракт для осіб рядового складу можуть стати: особи рядового складу, які проходять строкову військову службу або військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період; громадяни призовного віку, які мають вищу, професійно-технічну, повну або базову загальну середню освіту; військовозобов’язані, резервісти, які не мають військових звань сержантського, старшинського і офіцерського складу; жінки з відповідною освітою віком від 18 до 40 років. На військову службу за контрактом осіб сержантського і старшинського складу можуть претендувати: військовослужбовці, які проходять строкову військову службу або військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період; особи рядового складу, які проходять військову службу за контрактом; громадяни призовного віку, які мають вищу, професійно-технічну або повну загальну середню освіту; військовозобов’язані, резервісти, які не мають військових звань офіцерського складу; жінки з відповідною освітою та спеціальною підготовкою віком від 18 до 40 років».

«r»: На які строки укладатимуться контракти?
І. С.:
Для громадян України, які приймаються на військову службу за контрактом та призначаються на посади, установлюються такі строки військової служби в календарному обчислені: для осіб рядового складу - 3 роки; для осіб сержантського та старшинського складу – 3-5 років. Щоправда є суттєва деталь: для громадян, які приймаються на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення правового режиму воєнного стану та призначаються на посади, строк військової служби в календарному обчисленні встановлюється до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію.

А от для військовослужбовців строкової військової служби та військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізацій на особливий період, які під час дії особливого періоду вислужили не менше 11 місяців, осіб, звільнених з військової служби під час дії особливого періоду, які приймаються на військову службу за контрактом у період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану (настання воєнного часу) або оголошення рішення про демобілізацію, строк військової служби в календарному обчисленні встановлюється шість місяців. Строк проходження військової служби для таких військовослужбовців може бути продовжено за новими контрактами на строк шість місяців. У разі закінчення особливого періоду або оголошення рішення про демобілізацію дія таких контрактів припиняється достроково.

«r»: У разі, якщо людина на період воєнного часу йде «на контракт», чи зберігається за нею робоче місце на попередньому місці роботи?
І. С.:
За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності” зберігається і місце роботи, і займана посада, а також із бюджету компенсується середній заробіток. (Згідно ст. 119 “Кодексу законів про працю України”)

«r»: Під час Другої світової війни найбільш тямущих солдатів і сержантів відправляли на навчання до військових училищ, який стан справ нині?..
І. С.:
Особи рядового складу, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом та продовжили строк військової служби за новим контрактом, отримують право навчатися без відриву від військової служби у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів тощо.

Тому після завершення першого контракту (у тому числі 6-місячного контракту), військовослужбовці, які продовжили строк військової служби за новим контрактом, можуть безкоштовно отримати вищу освіту (спеціальність). (Згідно п. 172 «Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України»).

«r»: Чи зберігається за контрактником право на пенсію?
І. С.:
Пенсіонерам з числа військовослужбовців та осіб, які отримають пенсію у разі призову їх на військову службу під час часткової чи загальної мобілізації, на особливий період, або прийняття на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію до Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, органів та підрозділів цивільного захисту, виплата пенсій на час такої служби не припиняється. Після звільнення з військової служби цих осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років від часу повторного прийняття їх на службу до дня демобілізації або звільнення.
(Згідно ст. 2 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»).

«r»: Чи правда, що за підписання контракту впроваджено додатковий бонус?
І. С.:
Справді, військовослужбовцям, які призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, у разі їх прийняття на військову службу за контрактом виплачується одноразова грошова допомога в таких розмірах: особам рядового складу - вісім мінімальних заробітних плат (це 11 тис. грн.); особам сержантського і старшинського складу - дев’ять мінімальних заробітних плат (12,4 тис. грн.); особам офіцерського складу - десять мінімальних заробітних плат (майже 13,8 тис. грн.) (Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 14.05.2015 № 406).
65
Комментариев
0
Просмотров
21557
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.