Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Постросійська осінь

Блоги, Євген Положій
01 октября 2019 в 12:16
Парубій – На Нари / Дещиця – Приготуватися / Вся Влада – Чесним Олігархам / А Ти Подзвонив у НАБУ?
Як влучно написав колега з Одеси Сергій Братчук, «…виявляється, замало зупинити «російську весну», треба зупинити ще й проросійську осінь». Можливо, пан Сергій занадто круто взяв, але, швидше, лише трохи забіг наперед, десь у листопад 2019 р. Напевне, така його реакція викликана тим фактом, що Державне Бюро Розслідувань відкрило карну справу на екс-спікера Верховної Ради Парубія за… організіцію масових заворушень в Одесі 2 травня 2014 р. Навряд чи комусь потрібно нагадувати, що відбувалося в той день в Південній Пальмірі. Марш проукраїнських сил під прикриттям поліції був розстреляний із вогнепальної зброї прихильниками «руського міра». Через деякий час Будинок профспілок, де, тікаючи від переслідування, укрилися прибічники Кремля, запалав – і сталася жахлива трагедія, всередені загинуло багато людей. Поліція розслідувала цю справу, але, судячи з відгуків незалежних експертів, слідчі зробили все, щоб світ ніколи не дізнався про причини і винуватців. Тепер, здається, «правоохоронці» взяли правильний слід. Думаю, скоро ми дізнаємося про арешти по цій, і не тільки по цій? справі – помста за Майдан буде жорстокою і безжальною. Про ДБР уже давненько говорять, що там працюють на Портнова – найближчу людину до Януковича після його синів. Але громадянам України на все це начхати, правда ж? Враховуючи, скільки людей проголосувало в Сумах за Юрія Чмиря, людину також із найближчого кола до Януковича, активно задіяного в силових подіях навколо Майдану, вже нічому не дивуєшся.

Тим часом Портнов, який після кількарічного російського вигнання, повязаного з карними справами проти нього, почувається в Україні, здається, навіть краще за часів Януковича. Його друг і партнер Андрій Богдан – чи не перша особа в державі, його афільований партнер по юридичній конторі - Пукшин - на днях призначений радником премєр-міністра Гончарука, а сам Портнов міцно тримає ниточки від більшості судів у своїх руках. Смикне за потрібну – і все вирішується. Щонайкращим чином. І це тільки перші його кроки, і це тільки кроки, про які відомо. Під килимами зараз відбувається рух значно активніший, і все котиться до того, що в руках цієї людини, міцно повязаної не тільки з Богданом, але й із Коломойським, Медведчуком, не кажучи вже про «сім'ю» Януковича, буде сконцентровані головні важелі впливу на судову, законодавчу та виконавчу влади країни. А з медіа вони розберуться трохи пізніше, можна не сумніватися.

Якщо підсумувати, то виходить так, що Зеленський і Ко віддали долю людей, що робили Майдан, у руки людини, яка була Майданом вигнана з країни і переслідувалася законом. Чому ж не посадили таких, як Портнов? Не спіймали, не арештували рахунки, не повернули крадені кошти? Бо продажні. Поліція, суди, прокуратура, генеральні прокурори – всі. Майже поголовно.

Так що перший – Андрій Парубій – пішов. Усім іншим – активним учасникам Майданів – приготуватися. Ми скоро ще й не таке побачимо. Принаймні, підвищене фінансування силових структур у проекті бюджету на 2020 р. нам натякає саме на такий розвиток подій.

При цьому Зеленський намагається всіляко впливати на силові структури, у тому числі,й на НАБУ, навіть записав відеоролик, у якому закликає громадян активно повідомляти в НАБУ про найменші факти корупції, з якими громадяни стикаються. Тобто начебто все правильно – президент закликає до «нульової» толерантності співгромадян до цього ганебного явища. Але проблема в тому, що НАБУ займається тільки високопосадовцями, тобто корупцією у великих масштабах – такі функції, згідно законодавству, поклала держава на НАБУ. І якщо громадяни дійсно почнуть масово дзвонити на «пряму лінію» НАБУ і скаржитися на свого дільничого або депутата хуторянської ради, а там їм відповідатимуть, що, вибачте, ви не за адресою, то громадяни, звісно, будуть кричати і вимагати негайнийх дій від НАБУ, бо «…президент так сказав!»
Цікаво інше: президент так сказав, бо просто його помічники не розібралися, що до чого (враховуючи рівень компетентності, таке запросто може бути), чи своїм зверненням він навмисно «перевів стрілки» на НАБУ, яке проводить незалежні розслідування і не бажає танцювати під «Квартал 95»?

Взагалі нічого нового у діяльності цієї української влади не спостерігається. За широтою та глибиною промивання мізків вони схожі на молодого Путіна, за бажанням підім'яти всі важелі у країні під себе – на Януковича зразка 2010-2013 рр. За вмінням обіцяти і говорити одне, розказувати по кретиноскопу інше, а тихо робите те, що потрібно їм ,– на молодого Лукашенка. І щось мені підказує, що «велика домовленність» із Росією (Донбас та газ) включатиме мову, віру та армію, але зовсім в іншому контексті, ніж мали на увазі піарники Порошенка.

Що мається на увазі? Пам'ятаєте, як вчинив Янукович із Асоціацією з Євросоюзом? Обіцяв, розповідав, а потім поїхав до Вільнюса на фінальну зустріч і відмовився підписувати документи. Мовляв, невигідно для України. Як показали економічна і політична практики останніх п'яти років, наспраівді Асоціація з ЄС була невигідна не Україні, а Януковичу та його «сім'ї». «Проєвропейскість» і «прозахідність» Януковича, до речі, піарили на Заході дуже сильно, українські олігархи, у тому числі і Віктор Пінчук – купували рекламні статті в газетах та на сайтах, платили впливомим політикам у відставці, але зараз все випливає нагору через те, що головний піарщик Януковича знаходиться в тюрмі і під слідством ?тому що не задеклеравував купу отриманих від українських політиків грошей і не заплатив із них податків. Це така собі невеличка ілюстрація того, наскільки українським олігархам плювати на Україну та громадян. Їх цікавлять лише власні гешефти: гроші, слава, влада, вплив. Тому розраховувати, що саме зараз вони раптом змінять свої перконання, абсолютно наївно. Точніше, тупо, вибачте за прямоту.

Будьте пильними. До нових захоплюючих зустрічей. Життя прекрасне. Особливо коли прямо перед виходом газети у світ читаєш таку новину: ДБР відкрила карну справу на екс-міністра закордонних справ Андрія Дещицю – за публічну образу чиновника-високопосадовця іншої країни. Коли саме і кого образив? Здогадайтеся самі. Натякаю: памятаєте, біля посольства однієї з країн Дещиця заспівав: «Путін – х…!»? Так що футбольні фанати – готуйтеся. Поспівали пісень – час відповідати.

0
Комментариев
0
Просмотров
1739
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.