Сумські військові були на «Північні фортеці-2018» (Фото)

ВС 26 июня 2018 в 13:00
На Гончарівському полігоні, що на Чернігівщині, тривають перші експериментальні тактичні навчання з територіальної оборони «Північна фортеця-2018»

З ходом маневрів ознайомився начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко та командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-полковник Сергій Попко. Очільник Генштабу оглянув наметове містечко, де проживають учасники навчань, та поспілкувався з військовослужбовцями резерву, вислухавши їхні враження від зборів. Також навчання відвідали іноземні військові спеціалісти.

Під час навчань резервісти відпрацьовують основні завдання підрозділів територіальної оборони. Це, зокрема, прикриття ділянки державного кордону, забезпечення руху військових колон, ізоляція району бойових дій, оборона важливих об’єктів, боротьба з диверсійно-розвідувальними силами противника, ведення бойових дій у місті та лісі.

До тренувань залучено понад 3 000 резервісті. Від Сумської області на Гончарівському полігоні знаходиться з метою надання допомоги в організації проведення навчань група офіцерів Сумського обласного військового комісаріату.

Заступник командувача військ оперативного командування «Північ» з територіальної оборони полковник Олександр Нестеренко, до речі уродженець Сумщини та в минулому викладач, славетного свого часу, Сумського артилерійського ВВНЗ, поінформував присутніх щодо особливостей проведення бригадних навчань та порядку роботи на навчальних місцях.

Зокрема, на полігоні відбулася демонстрація підготовки взводів до ведення бою в місті, охорони важливих об‘єктів, дії взводу під час пошуку і боротьби з диверсійно-розвідувальною групою противника та під час прикриття ділянки державного кордону.

Також під час експериментальних тактичних навчань представники іноземних делегацій побачили як українські резервісти набувають впевненості щодо протидії танкам в справжньому бою.

Зокрема, представники литовської делегації особисто спробували знешкодити ворожу техніку. Литовські офіцери, які взяли участь у виконанні цієї вправи були вражені тим, що резервісти, які беруть участь в експериментальних тактичних навчаннях з бригадою територіальної оборони «Північна фортеця — 2018» тренуються до засвоєння, адже кількість разів для виконання не обмежена.

Під час спілкування з представниками іноземних делегацій командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-полковник Сергій Попко повідомив, що головна особливість цих навчань в тому, що вперше в історії України такі навчання проводяться відразу повним складом бригади територіальної оборони і, що навчання організовано відповідно до підходів та з використанням досвіду застосування військових частин (підрозділів) територіальної оборони країн Балтії, скандинавських та інших країн.

— Назва навчань «Північна фортеця» — символічна. Вірю, що із завершенням створення системи територіальної оборони, її можливості помножені на можливості бойових військових частин Збройних Сил України, дозволять створити справжню фортецю, здатну захистити Україну від будь-якого ворога, — наголосив генерал-полковник Сергій Попко.
 
61
Комментариев
0
Просмотров
12234
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.