Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Сумчан запрошують на фестиваль

Наташа Акулова 21 апреля 2016 в 17:00
Спів Природи і Природа Співу,або Нотатки напередодні обласного фестивалю хорових колективів сільських шкіл "Співаймо разом!"
Анатолій МОКРЕНКО,
народний артист України


Як і в попередні 13 років, знову закликаю шанованих моїх земляків: підтримаймо черговий, уже 14-й фестиваль-конкурс хорових колективів сільських дітей Сумщини "Співаймо разом!", який, як і раніше, прагнемо провести у моєму рідному селі Терни на Недригайлівщині у другій половині травня!

Часу лишилося небагато, реакція обласного керівництва позитивна, на місцях, зрозуміло, треба активізуватися і постаратися зробити світле свято для дітвори, підтримати зусилля сільських шкіл у вихованні нашої зміни навіть у цей непростий час випробувань для України.

Не хотів би агітувати тих, кого агітувати не треба, - з огляду на їхню солідарність у цих питаннях. Хочу лише подякувати за розуміння проблеми та успіхи минулих років, що зробили наш фестиваль відомим в Україні, таким, що має своїх прихильників в інших областях.

Село. Природа. Спів. Не випадково підкреслюю цей ряд.
Кортить мені поділитися одним давнім своїм раптовим прозрінням, коли після восьми років роботи інженером-геологом та паралельним навчанням в Київській консерваторії на вечірньому відділі вокального факультету (уявіть собі, як це було непросто) мене запросили до штату солістів Національної опери України.

Фестиваль хорових колективів "Співаймо разом!" відбудеться 15 травня об 11.00 в селищі Терни

На той час на колектив із 1300 людей було 65 солістів та солісток опери. Звісно, я почав знайомитися зі своїми колегами-співаками і, на моє превелике здивування, зрозумів: 90% серед них - це колишні сільські хлопці та дівчата! Тобто наш знаменитий оперний співає в основному голосом ... нашого українського села.А не так давно, в розпал моїх спостережень, користуючись об'ємним фоліантом "Мистецтво України", я ще раз вирішив перевірити свою колишню статистику вже в державному масштабі. Так ось: серед близько сотні співаків-народних артистів України знову ж таки близько 90% виявилися вихованцями села.

От що таке скромне сільське життя на вічному тлі великої Природи! Отже, село наше мало і має і свої великі переваги. І де? Саме в культурі нашого народу.

Я зачудований і здивований до сьогодні. Хай пишаються цим фактом усі наші великі і маленькі співаки!
І хай живе фестиваль "Співаймо разом!"


 
68
Комментариев
0
Просмотров
2488
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.