Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

«Інтелектуальні пліткарки» відбулися у Сумах

Анастасія Літвіненко 22 апреля 2019 в 15:00
13  березня у Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці у рамках клубу «Родинне коло» відбувся цікавий та креативний захід- дівчачий квест під назвою «Інтелектуальні пліткарки», присвячений український прозі. У ньому взяли участь письменниці та літературознавці, які плекають українське слово та вболівають за молодь, оскільки вона стала значно менше читати книжки. Серед них: вчителька української мови і літератури Сумської гімназії № 15 Світлана Гончаренко;  дитяча письменниця Анна Коршунова, автор книги «Комп і компанія»; Богдана Олександровська (Людмила Говійна), письменниця і драматург, чиї п’єси успішно йдуть на сценах професійних і аматорських театрів; Олена Чернова, композитор та письменниця; Тетяна Лісненко, поетеса і громадський діяч; Марина Реух, письменниця, а також Тая Ніка, письменниця-початківець. Захід проходив у вигляді квесту. На його початку учасниці та запрошені гості витягували з кошику  записки з висловами відомих жінок світу, які вони повинні були зачитати та прокоментувати. Після цього кожна із запрошених до дискусії пліткарок ділилася з присутніми своїми творчими здобутками та баченням проблемних питань в українській прозі.

Так, вчителька Сумської гімназії  №15 Світлана Гончаренко наголосила на тому, що більшість сучасних підлітків мало цікавляться українською літературою, а також книжками українських письменників і лише деякі  можуть назвати їх твори. Для вирішення цієї проблеми та з метою популяризації української літератури у зазначеній гімназії створений і діє музей письменників, де екскурсоводами виступають безпосередньо самі  учні. Крім того вона зазначила, що шкільна програма в цьому сенсі також є дещо застарілою, оскільки передбачає у своїй більшості вивчення творів українських класиків, а не сучасних українських письменників,  тому її наразі потрібно змінювати. До цієї дискусії долучилась інша учасниця Богдана Олександровська, яка наголосила на тому, що молоде покоління необхідно креативно залучати до вивчення української літератури, мови та історії. Так у школі, в якій вона викладає, за її ініціативи створено гурток «Літературна діяльність», де учні долучаються не тільки до творів українських письменників, а й самі безпосередньо створюють власні твори, і навіть  наукові. Цьому активно сприяє діючий при навчальному закладі музей Голодомору, який не тільки знайомить молоде покоління з трагічними сторінками історії, а й в ході їх вивчення учні власними руками випікають хліб, з тих інгредієнтів, з яких його пекли українські селяни у ті жахливі для нашої країни часи.Долучилася до даної бесіди і письменниця Анна Коршунова, яка зазначила, що у Сумській обласній гімназії для талановитих творчо обдарованих дітей, викладачем якої є, вона ділиться з учнями враженнями від творів сучасних українських письменників, які сама прочитала та навіть дає їм можливість прочитати книжки з власної бібліотеки. А ще вона є відомим дитячим письменником і на сторінках власних книжок,  за допомогою казкових персонажів у цікавій, ігровій формі знайомить маленьких читачів із пам’ятками нашого міста, а також історіями  створення солодощів. При цьому кожна з її книг написана українською та з дитячих років прививає малечі любов до рідної мови.  До того ж всі вони яскраво оформлені сумською художницею Світланою Кочуровською. Її персонажі  можна побачити на сторінках книжок Ганни Коршунової «Казкове  місто Суми», «Солодка подорож», « Комп і компанія».  До речі остання книжка принесла письменниці перемогу у «Коронації слова», ще одним лауреатом якої є також учасниця цієї дискусії Богдана Олександровська. Ще одним цікавим фактом стало те, що деякі з глав книжки «Казкове місто Суми» написані учнями гімназії, в якій  викладає Анна Коршунова, і які стали її співавторами. Це також свідчить про те, що у молоді є велике бажання не тільки читати, а й писати українською. Крім того письменниця поділилася з присутніми ще одним своїм захопленням – виготовленням ляльок і навіть на зустріч принесла панночку-письменницю  з пером у руці, а також зазначила, що видала книжечку інструкцію з малюнками, як самостійно пошити невеличку ляльку-засинайлика.

У цей вечір також порадувала своїми музичними композиціями не менш талановита творча особистість Олена Чернова, яка акомпануючи на фортепіано проспівала іронічну пісню на слова сумської поетеси Надії Фурзенко  про розмову зі скульптурою Антона Павловича Чехова у міському парку, створивши при цьому міні – спектакль з перевтіленням  у образ панянки тих років,  а також виконала філософську, життєву композицію на слова ще однієї сумської поетеси. Слід наголосити, що Олена Чернова є також талановитою письменницею, у добірці якої є детективні історії, а також проза, що включає літературні анекдоти. Крім того, на зустрічі вона представила  добірку своїх картин, серед яких яскраві пейзажі і портретний живопис, що стали окрасою зали, в  якій відбувалася інтелектуальна дискусія.

До неї також долучилася поетеса з міста Ромни Тетьяна Лісненко, яка зазначила, що за роки творчої діяльності нею було видано 10 книг,  а також прочитала декілька своїх віршів. Один з них, присвячений  пам’яті її мами, яка нещодавно померла, сповнив серця присутніх світлим смутком. Долучилася до обговорення теми заходу і письменниця - початківець Тая Ніка, яка зазначила, що головним є те, щоб кожен читач знайшов свого письменника,  творчість якого йому близька і до душі,  і щоб вони таким чином співпали. А ініціатор квесту Ольга Нестеренко (Марина Реух) познайомила усіх присутніх із збіркою, в яку увійшли твори багатьох сумських письменників. Загалом вечір пройшов у теплій  і душевній атмосфері, долучивши  до дискусії  присутніх у залі поета, барда і журналіста Ігоря Касьяненка, поетесу Олену Макарчук  та  інших. Вони наголосили на актуальності і необхідності заходів у такому форматі. Крім того затишності атмосфері  додавала і чарівна ведуча вечора Людмила Яценко. Вона наголосила на тому,що такі зустрічі стануть відтепер постійними, а на інтелектуальні пліткарки завітають нові гості – відомі особистості: художники, поети, люди, які стали майстрами своєї справи та запросила до групи однодумців усіх бажаючих. Тож будемо з нетерпінням чекати на нову зустріч з неординарними, творчими особистостями, які обов’язково поділяться історіями свого успіху та баченням проблем сьогодення.

1
Комментариев
0
Просмотров
2246
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.