Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Чеські тижні продовжуються у Сумах

Наташа Акулова 02 февраля 2017 в 17:00
Книгарня “Є” та Чеський Центр у Києві запрошують на відкриття другого сезону Чеських четвергів
Книгарня “Є” та Чеський Центр у Києві запрошують на відкриття другого сезону Чеських четвергів, на яких буде показано найкращі зразки чеського кінематографу мовою оригіналу з українськими субтитрами.

На першому показі пропонуємо глядачам фільм “Коля” (реж. Ян Сверак; 1996; 111 хв). Захід відбудеться 2 лютого. Початок — о 18.00.

Протягом першого півріччя 2016 року відвідувачі книгарень “Є” уже мали змогу ознайомитися з певними зразками чеського кінематографу, і це переважно були документальні фільми.

У першому півріччі 2017 року Чеський Центр у Києві та мережа книгарень “Є” представлять усім зацікавленим найкращі зразки ігрового кіно Чехословаччини та, після 1992 року, — Чехії.Чеські четверги відбуватимуться у книгарнях “Є” з 2 лютого по 27 квітня що два тижні, а з 4 травня по 29 червня — щотижня. “Фільми, як і література, здатні точно відобразити стан суспільства у певну епоху, — зауважує директорка Чеського Центру в Києві Луція Ржеґоржікова. — П’ятдесят років із життя країни, розташованої в самому серці Європи, можна буде побачити у дзеркалі веселих, зворушливих, повчальних історій на срібному полотні. Усі чеські кіночетверги ми поділили на чотири частини, в кожній із яких по чотири фільми, отже, загалом вам буде показано шістнадцять представників елітного чеського кіно”.

Арт-директорка мережі книгарень “Є” Анастасія Левкова зазначає: "Чеські четверги" можуть бути цікавими не лише любителям кіно, а й тим, хто вивчає чеську мову, адже одним із найкращих способів вивчення іноземної мови є перегляд фільмів, де жива мова звучить із різних уст, де можна чути конструкції, що вживають у різних життєвих ситуаціях, а в нашому випадку ще й наявні субтитри українською мовою”.

Перші чотири фільми, покази яких відбудуться 2 та 16 лютого, а потім 2 та 16 березня, є переможцями Оскара, відомої нагороди американської Академії кіномистецтв і наук: «Коля» (реж. Ян Сверак, 1996 р.), «Потяги особливого призначення» (реж. Їржі Мензел, 1966 р.); «Магазин на площі» (реж. Елмар Кадар, 1965 р.); “Амадей” (реж. Мілош Форман, 1984 р.).

“Коля” (реж. Ян Сверак; 1996; 111 хв) 
У Франтішека вже посивіли вуса. Коля ще не досяг шкільного віку, вони зустрілися завдяки трагікомічній життєвій ситуації. Зрештою ці двоє залишилися самі. Старий молодчик і хлопчик, які один одного не розуміють у всіх значеннях цього слова. На них чекає довгий і складний шлях за усмішкою і любов’ю. Фільм отримав Оскара за найкращий іноземний фільм у 1996 році.

Адреса Книгарні «Є»:
м. Суми вул. Соборна, 44.
Тел.: (054) 270 19 04.
Вхід вільний.

 
2
Комментариев
0
Просмотров
7991
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.