ВИДАТНИЙ АРХІТЕКТОР СУМЩИНИ

Art ЖИТТЯ СУМЩИНА
Art ЖИТТЯ СУМЩИНА 20 мая 2025 в 16:28
Заслужений архітектор України, член Національної спілки архітекторів України Анатолій Іванович ДЕЙНЕКА народився
20 травня 1930 року.
Прабатьківщина Анатолія Івановича – село Рясне мальовничого Краснопільського району. З дитинства любив малювати, але в голодному 1947 році закінчивши школу-семирічку в рідному селі та пішов навчатися до технікуму цукрової промисловості. «Професію обирав не я, її за мене обрав голодний 1947-й…», – згадував Анатолій Іванович.
З 1950-х в країні почалася післявоєнна відбудова, масштаби якої вражали. Приглушена голодом і нестатками мрія творити перемогла. Далі пішов навчатись на архітектурний факультет Київського інженерно-будівельного інституту.
В 1957 році, після закінчення вишу з молодою дружиною Маргаритою Борисівною Ткаченко, яка теж була архітектором, приїхали по розподілу до міста Суми. Наше місто для них стало найріднішим.
Анатолій Іванович Дейнека все подальше життя працював архітектором. Пройшов шлях від молодшого спеціаліста до посади головного архітектора міста, а згодом і Сумської області; виховав цілу плеяду сумських архітекторів; є автором низки містобудівних проєктів, пам’ятників та меморіалів, відбудов храмів. Так на Сумщині з’явились «Дзвони скорботи» у селі Нова Слобода Путивльського району, монумент танкістам у пам’ять битви під Штепівкою в 1943 р. Він є співавтором монументу «Слава Героям Сумщини», церкви у с. Гребениківка, займався відновленням Надбрамної Покровської церкви Софроніївського монастиря.
Путівник «Пам’ятки архітектури Сумщини», автором якого є Дейнека А. І. викликає неабияку цікавість у користувачів книгозбірні. Він містить детальний опис архітектурних споруд Сумської області, історичні факти та основні транспортні маршрути через міста і населені пункти Сумщини.
Анатолій Іванович Дейнека – архітектор, талант якого високо цінували і поважали на Сумщині та далеко за її межами, помер 14 грудня 2018 року.
На фасаді будинку № 4 на вул. Кооперативній, у якому працював архітектор, сумчани встановили іменну меморіальну дошку.


 
0
Комментариев
0
Просмотров
121
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.