Земля аж стогне від насильства

Сумська обласна універсальна наукова бібліотека
Сумська обласна універсальна наукова бібліотека 10 марта 2023 в 16:46
(до Дня землевпорядника)

В Україні землевпорядники завжди були шанованими людьми. Від їх професіоналізму залежить, в якому стані земля – безцінний скарб країни – буде передана дітям і онукам та наскільки раціонально і ефективно вона буде використовуватись.

На жаль, два останні роки змінили мирну спеціальність землевпорядників. Воєнні дії росії зруйнували людські долі та життя. Українська земля перетворилася на жахливий полігон для випробування різних видів озброєння. Кожний вибух – це крок до деградації грунтів, удар по екології та сільськогосподарському потенціалу держави. У місцях бойових дій важкі метали подекуди перевищують фонові значення у 30 разів. Ці речовини попадають до грунту, мігрують до грунтових вод  і в результаті потрапляють до харчових ланцюгів, впливаючи  на тварин і  людей. Ще один негатив від військової техніки – це ущільнення грунтів, яке погіршує характеристики земель.

За цих обставин українські землевпорядники фіксують понівечені площі, шукають шляхи їх оздоровлення. Фахівцями розробляються проєкти комплексних планів відновлення та розвитку землекористування на територіях, що зазнали прямої шкоди внаслідок бойових дій. Відновлення, як свідчить світова практика, займе десятки  років. А на мирних територіях держави фахівцями-землевпорядниками продовжується ефективна діяльність по організації раціонального використання земель та запровадженню нормативних актів.

Цікавим та інформативним для спеціалістів землевпорядної галузі та всіх, хто піклується про родючість землі, стане розгорнутий у відділі документів з природничих і аграрних наук відкритий перегляд літератури «Земля аж стогне від насильства»,  матеріали якого містять поради по відновленню, охороні грунтів та підвищенню їх ефективності за допомогою енергетичних рослин і мікроорганізмів, а також рекомендації вчених  щодо оцінки завданої шкоди грунтовому покриву внаслідок бойових дій. Актуальні статті за цією темою надруковані в журналах «Землевпорядний вісник», «Пропозиція», «Вісник аграрної науки». Відвідувачів зацікавлять статті «Особливості землеустрою та оцінки нанесеної шкоди на територіях, що зазнали воєнних дій в Україні», «Дешеве екопаливо та відновлення родючості грунтів, які постраждали внаслідок війни росії проти України», книга «Основи моніторингу та прогнозування використання земель» та інші видання.

 
10
Комментариев
0
Просмотров
1232
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.