VUCA-світ, або чому освітня реформа є життєво необхідною для наших дітей

Блоги, Анна Горпинич
02 ноября 2018 в 16:32
Автор: Марія Куліковська
Чому шкільна програма, яка "виховала космонавтів" може призвести до фатальних наслідків для підростаючого покоління?
Сьогодні у мене радісна подія. Сьогодні я вивчила нове слово. Вірніше словосполучення. VUCA-світ. Коли я спробувала написати жарт у Фб на цю тему, цей пост не отримав відгуку від моїх підписників. Певно, подумали, що Горпинич знову зійшла з розуму і постить якусь фігню. Але, як виявилося, це словосполучення має фундаментальне значення для сучасної людини.

VUCA - це абревіатура з англійської, котра характеризує сучасний світ.

Volatililty - нестабільність
Uncertainty - невизначеність
Сomplexity - складність
Ambyguity - неоднозначність

Любі мої! Це ж еврика! Це прям відповідь на мої питання до Всесвіту. Це причини, через які людина думаюча та аналізуюча (маю нахабство відносити себе до цієї групи) часто відчуває себе розгублено та невпевнено. Ну прямо "горе от ума".

Так от. Нова українська школа має на меті виховати у підростаючого покоління здатність адаптуватись та реалізуватись у такому світі. Не бути розгубленим та невпевненим. 

А тепер у мене питання до зрадофілів і поборників школи, що "виховала космонавтів": чи хочете ви, аби ваші діти/онуки відчували себе впевнено та стабільноу світі, що змінюється? 

Адже світ вже не буде таким, як раніше. 

Думайте, аналізуйте, коментуйте.

Завжди Ваша, #закоханавжиття

28
Комментариев
1
Просмотров
7251
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

Комментарии

Очень бы хотелось, чтобы эта новая образовательная система и вправду несла детям свет, позитив и помогла в дальнейшем становлении их в жизни. Но к моему сожалению, скажу, что чем более модернезированее становится образовательная система, тем больше она таит в себе опасностей для подростающего поколения.