Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Гімназисти Сумщини вчились бути демократичними (Фото)

ВС 31 марта 2017 в 15:00
У Сумах аналізували рівень демократичності школи у різних сферах
Можливість навчитися демократичному розвитку школи у Сумській області отримало 4 навчальних заклади: приватна гімназія «Просперітас», Сумська школа №27, Глухівська школа та Конотопська гімназія. Саме ці навчальні заклади було обрано в рамках всеукраїнської програми освіти для демократичного громадянства в Україні «Демократична школа».Протягом двох днів 27 та 28 березня на базі приватної гімназії «Просперітас» викладачі, батьки та учні разом з тренерами Анною ТОВСТУХОЮ та Тетяною МЕЛЕЩЕНКО  аналізували рівень демократичності школи у різних сферах. Наступна зустріч буде у квітні, де тренери, враховуючи дані аналізу, дадуть свої рекомендації, а вже з вересня 2017 р. учасники програми будуть втілювати їх у життя.«Це робочі зустрічі в рамках проекту «Демократична школа», який спрямований на те, щоб школа сама поставила собі оцінку за демократичність у різних сферах, керуючись стандартами та індикаторами. Це все дозволяє проаналізувати рівень демократичності, адже демократична освіта – сучасна необхідність», -  ділиться столичний тренер зустрічі Тетяна Мелещенко.

Про те, чому серед обраних навчальних закладів є і гімназія, розповіла викладач, яка подавала заявку на участь у конкурсі – Наталія СОШКА. «Ми полікультурні: у нас дуже багато різних напрямків, у яких ми можемо себе показати та реалізувати. Також, наша школа завжди впроваджує різні інновації першою і цей проект не став винятком. Ми прийшли до висновку, що хочемо йти в ногу з часом та європейськими стандартами не лише на папері, а й у реальному житті. Дитина має не просто ходити до школи, а відчувати себе рівноправним партнером дорослих і також впливати на навчальний та виховний процес. Тоді й ставлення до навчання буде іншим», - говорить вона.
У перший день на тренінгу було близько 60 людей, тоді прийшли усі охочі, а вже на наступний день для більш ґрунтовної роботи, аби кожен міг висловити свою думку, було обрано 30 найактивніших. Спілкування було у вигляді діалогу до якого активно долучалися викладачі, діти та батьки.«Я вважаю, що дитина має активно долучатися до шкільного життя вже з першого класу. Адже, чим раніше ми почнемо, тим ініціативнішою вона буде. Потрібно впроваджувати принципи демократії для того, щоб та сама ініціатива йшла не лише від вчителів, а й від дітей», -  говорить мама шестикласника Олена ЧЕРНЕНКО.
Дар'я Данілова
9
Комментариев
0
Просмотров
4625
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.