Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Найбільші пандемії світу

СУМСЬКА ОУНБ ВІДДІЛ ПЕРІОДИЧНИХ ВИДАНЬ
СУМСЬКА ОУНБ ВІДДІЛ ПЕРІОДИЧНИХ ВИДАНЬ 18 сентября 2020 в 10:27
     Насправді в історії людства було не так багато по-справжньому масштабних пандемій, але кожна з них змінила суспільство як у суспільно-політичному, так і в науково-медичному плані. Причиною поширення таких епідемій, як правило, був стрімкий розвиток. Зі зростанням міст, пожвавленням торгівлі створювались нові можливості для взаємодії людей і тварин, що часто підвищувало ризик виникнення пандемії. Малярія, проказа, грип, віспа та інші недуги відомі людству з давніх часів.

     Пандемія коронавірусу нагадала всім, що незважаючи на суттєвий розвиток медицини, ми все ще можемо бути незахищеними від великих епідемій. Як саме вплине на людство Covid-19 передбачити важко.  Якщо озирнутись назад і розглянути світові пандемії минулого, то можна побачити, що кожна з них була по- своєму унікальною та мала різні наслідки.


  • Чума Антоніна 165 – 180 роки до н. е.
Вважається першою глобальною епідемією чуми, яка суттєво вплинула на життя в Європі. Вона вбила чверть інфікованих – кількість жертв сягнула близько 5 мільйонів.

  •  Чума Юстиніана 541 – 750 роки н. е.  
Ця чума буквально звела нанівець спроби Візантії реставрувати Римську імперію і перетворила її на другорядну країну. Жертвами епідемії стали від 25 до 50 мільйонів людей.

  •  Чорна смерть 1347 – 1353 роки
Найбільш відома та найбільш смертоносна пандемія чуми  в історії людства. Вона мала значні демографічні, соціальні, економічні, культурні та релігійні наслідки. Загальна кількість смертей оцінюється від 75 до 200 мільйонів осіб.

  •  Сім пандемій холери 1817 – 1970 роки
З початку ХIХ  і до кінця ХХ століть холера спричинила 7 пандемій, які стали поштовхом повного переосмислення підходів до лікування інфекційних хвороб.

  •  Іспанський грип 1918 –1920 роки

     Розвитку пандемії  сприяли наслідки  Першої світової війни – антисанітарія, погане харчування, скупченість військових таборів та таборів біженців. «Іспанка » забрала до 100 мільйонів людських життів.

      Докладніше про це читайте в газеті «Історія України» № 6, за 2020 рік.

Лугина Ніна, пров. бібліотекар


 
2
Комментариев
0
Просмотров
1834
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.