Шість ідей для нестандартних шкільних заходів

СУМСЬКА ОУНБ ВІДДІЛ ПЕРІОДИЧНИХ ВИДАНЬ
СУМСЬКА ОУНБ ВІДДІЛ ПЕРІОДИЧНИХ ВИДАНЬ 30 марта 2021 в 15:35
      Діти йдуть до школи, аби навчатися, але освітній заклад дає учневі значно більше за просто знання. Школа стає другою домівкою, тренувальною моделлю суспільства. Виховання самодостатньої розвиненої особистості потребує поєднання ерудиції, гнучкості мислення, культурного смаку та професіоналізму. Будь-який захід, зокрема освітній, організатори намагаються зробити максимально корисним. І якою б важливою не була тема, наскільки б якісно не був підготовлений матеріал, форма проведення відіграє одну з ключових ролей.
    Класичні лекції й загальні обговорення втрачають ефективність і актуальність. На зміну приходять цікавіші формати, які часто зароджуються в мистецьких колах, але набувають поширення далеко за межами творчих заходів. Шість нестандартних ідей шкільних заходів пропонується на сторінках газети «Завуч».
     1. Акваріум
5 – 8 осіб дискутують на певну тему. Решта аудиторії слухає, проте будь-хто в будь-який момент може долучитися до обговорення. Розрізняють відкриту і закриту форми. За першої залишають кілька порожніх стільців у колі тих, хто дискутує, і просто під час обговорення охочі можуть долучитися. Якщо ж використовують закриту форму, то для групи, яка дискутує, визначено певний час. Потім їхні місця займає нова група.
     2. Конференція
Конференція – зібрання людей, дотичних до теми обговорення, представників різних поглядів. Тут учасники виступають, презентуючи власні погляди на певне явище.
     3. Світове кафе
Передбачається поділ учасників на маленькі групи, проте потребує певних умов у приміщенні. Кожна група сідає за окремий столик та протягом 20 хвилин обговорює поставлене питання. Через 20 хвилин по одному учаснику з кожної групи переходять за наступний стіл і обговорення триває.
     4. PechaKucha
Під цією кумедною назвою «ховається» справді цікавий формат, який допоможе максимально конкретно і швидко викласти суть питання. Ідеться про презентації, що в класичному вигляді створені з 20 слайдів, кожен із яких варто представити за 20 секунд.
     5. Ділова гра
Усі учасники ознайомлюються з певною ситуацією. Після цього об’єднуються в групи і разом намагаються знайти вирішення ситуації, розробити план дій.
     6. Відкритий простір
Формат цілковитої свободи і великої кількості людей. На початку заходу учасникам пропонують самостійно добирати теми для обговорення. Під час обговорень можна абсолютно вільно пересуватися, висловлювати власну думку, вступати в дискусії. Результатом роботи кожної групи може стати мініпрезентація, план, стратегія тощо. В кінці відбувається представлення робіт учасників та загальне обговорення.
     Детальніше дізнатися про ці нестандартні шкільні заходи можна на сторінках газети «Завуч», №5 за 2020 рік, який присвячений темі «Організація виховної роботи в закладі освіти».

Ніна Лугина, провідний бібліотекар  
19
Комментариев
0
Просмотров
3552
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.