Хто з відомих сумських і українських спортсменів пішов у депутати

Блоги, Александр Гринка
28 октября 2020 в 19:09
Хто з відомих сумських і українських спортсменів пішов у депутати
Спортсмени - теж люди і вони теж ходять на вибори. І не тільки як виборці, а й як кандидати в депутати. Ось і на останніх виборах багато відомих осіб рвонули в народні обранці, однак, успіхи їх виявилися не такими приголомшливими як у спорті.
Наприклад, срібний призер олімпійських ігор Денис Силантьєв в 2014 р став депутатом Верховної Ради за списками Радикальної партії Ляшко. Зараз Силантьєв пішов на вибори до київської міськраду від партії «За майбутнє», але пролетів як і вся його партія. Колишнього боксера і любителя усіляких телешоу В'ячеслава Узєлкова на крісло мера Вінниці висунула «Опозиційна платформа - За життя». Але там він приголомшливо пролетів теж, а його партія ледве здолала прохідний бар’єр до міськради.
Більше пощастило Олександру Шовковському, колишньому воротареві київського «Динамо» і нинішньому тренеру національної збірної. Він зробив правильний вибір - партію «Удар» Віталія Кличка і не прогадав, - політсила нинішнього мера сьогодні впевнено зайшла до міськради. Є непогані шанси пройти до Київради , але вже від партії «Голос», і у відомого в минулому баскетболіста Станіслава Медведенка.
Один з кращих в історії України біатлоністів Андрій Дериземля після початку російської окупації став волонтером. На минулих виборах уродженець Сумщини пройшов до чернігівської міськради за списками «Блоку Петра Порошенка», де обіймав посаду начальника управління у справах сім'ї, молоді та спорту. Нині ж пішов на вибори до міськради від партії «Рідний дім» і має великі шанси туди потрапити.

А що ж наша Сумщина? Як показав не глибокий аналіз, сумські політичні сили теж зробили вагомий акцент на людей зі спорту, але, здебільшого, не на діючих спортсменів, а на спортивних функціонерів. Найбільш «спортивною» партією на теренах області виявилась «Опозиційна платформа -За життя». Вона висунула доволі багато кандидатів в ради різних рівнів, навіть воодночас в кілька рад одних і тих же людей, що, звісно, дозволено законодавством. Деякі пішли в депутати навіть родинами, як то родина Стрельченків. Зокрема, Олександр Стрельченко, один з обласних партійних керманичів, депутат облради і директор обласного ліцей-інтернату спортивного профілю «Барса» та його дружина Наталя, нині в.о. заступника голови Сумської територіальної організації Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства "Колос". Також від «ОПЗЖ» захотіли отримати депутатського мандата директор обласної школи вищої спортивної майстерності Вячеслав Бєршов та тренер з дзюдо Охтирської ДЮСШ Юрій Меєрович, які були депутатами облради попереднього скликання від партії «Відродження». Також хоче стати депутатом від цієї політичної сили керівник Федерації біатлону Сумщини Анатолій Лінник, відомий український і сумський альпініст Володимир Рошко, тренер з греко - римської боротьби Конотопської ДЮСШ Віктор Гайдук, в.о. директора Сумської кінної ДЮСШ Євген Зюзь, бухгалтер ДЮСШ «Спартаківець» Олена Дворник… Хто з них займе місце депутата, остаточно сказати важко до оголошення кінцевих результатів. Але враховуючи який процент набрали опезежисти, не виключаю, що дехто з них обовязково отримає посвідчення депутата.
Стосовно інших політичних сил, то у них «спортивне» представництво значно менше. Приміром, провладних «Слуг народу» для трампліна до депутатського крісла в Сумській райраді обрали два тренери КДЮСШ «Суми» Анна Корнієнко і Марина Фуртат, директор ФК «Суми» Геннадій Демяненко, тренер КДЮСШ «Барса» Лідія Матвієнко, тренер обласної ДЮСШ Володимир Гордієнко…
А ось директор футбольного центру «Барса» Анатолій Гордієнко виявив бажання потрапити до Сумської облради від партії «Батьківщина». Як до речі і його колега – доцент кафедри Інституту фізкультури Сумського педуніверситету Оксана Дубинська. Через цю ж «Батьківщину» до Сумської міськради захотів увійти і голова Федерації гандболу Сумщини, заступник проректора зі спортивної роботи з іноземними студентами Сумського держуніверситету Роман Галенін.
Директор комунального закладу Сумської обласної ради Сумський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Олександр Гриценюк обрав партію «Пропозиція» для проходження до облради, а директор міської дитячо-юнацької спортивної школи обласного товариства "Колос" Володимир Штейнінгер пробував зайти до райради від патії «Сила і честь».
З нині діючих спортсменів ще можна згадати Володимира Касьяненка, призера чемпіонатів світу і Європи з армрестлінгу серед осіб з інвалідністю. Він мав бажання увійти в депутатський корпус Тростянецької ОТГ від партії «За майбутнє», але вона не набрала 5 відсотків виборців.
49
Комментариев
0
Просмотров
34424
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.