Володимир Ладика: «Міжнародна діяльність – один з пріоритетів СНАУ»

Вища школа, спецпроект
ВС 12 октября 2012 в 11:07
Про останні успіхи СНАУ розповів ректор вишу Володимир Ладика.

r.: Володимире Івановичу, Сумський національний аграрний університет відомий як центр міжнародної співпраці з багатьма закордонними партнерами. Як наразі триває робота по цих напрямках? Які є нові напрацювання?

В.Л.: Розвиток двосторонніх та багатосторонніх міжнародних зв’язків, освітніх та наукових проектів є пріоритетним завданням Сумського НАУ. Співробітництво з зарубіжними партнерами реалізується з використанням різноманітних організаційних форм: від студентської та професорсько-викладацької академічної мобільності та участі в міжнародних конференціях, семінарах, «круглих столах» до реалізації спільних освітніх програм і участі у різних міжнародних наукових та освітніх організаціях.

На даний момент укладено більше 65 договорів про співробітництво з закордонними партнерами з 17 країн. До числа закордонних партнерів СНАУ належать університети прикладних наук Нюртінген та Вайєнштефан (Німеччина), центр практичної підготовки спеціалістів АПК Дойла-Нінбург, екологічне об’єднання “Лого”; спілка фермерів Німеччини, Аграрно-технічна академія в Бидгощі (Польща), Варшавський аграрний університет (Польща), Вармінсько-Мазурський університет в Ольштині, університет землеробства у Відні, чисельні міжнародні організації, які реалізують програми виробничого стажування на кращих підприємствах розвинутих країн світу. Надбанням цього року ми можемо по праву вважати підписання договору про співробітництво в рамках країн Вишеградської четвірки з 24 провідними природничими університетами Європи та отримання міжнародного гранду у співпраці зі Словацьким університетом сільського господарства в Нітрі за напрямком «Сталий розвиток аграрного сектору країн Вишеградської четвірки та партнерських країн».

Першими результатами цієї співпраці стала участь університету у заснуванні міжнародного наукового журналу «Біоекономіка та сталий розвиток», в якому я є членом редакційної колегії, що надає можливість публікації праць наших провідних вчених на міжнародному рівні.

r.: Що робиться у напрямку фахової наукової співпраці?

В.Л.: СНАУ є членом міжнародного професійного об’єднання з аграрного менеджменту та розвитку сільських територій, світової наукової організації птаховиробництва (WPSA-World Poultry Science Associaton), світової організації ветеринарів (World Veterinarian Association), Європейського об’єднання аграрних факультетів (ESAF- European Society of Agricultural Faculties), спілки деканів економічних спеціальностей європейських вишів (Україно-польсько-словацький форум), Міжнародної Мережі Природничих Університетів Центральної та Південно-Східної Європи CASEE.

У рамках членства в асоціації CASEE ми вже другий рік поспіль отримуємо грант на проведення міжнародних літніх шкіл та семінарів з питань євроінтеграції. Міжнародна літня школа у липні 2011 року успішно приймала студентів Болгарії і Польщі, а у вересні 2012 року для студентів та викладачів СНАУ було проведено «Європейські студії» за участю представників трьох провідних природничих університетів-партнерів мережі CASEE.

Серед досягнень у сфері міжнародної діяльності слід зазначити отримання гранту Світової продовольчої організації ФАО на виконання проекту «Підвищення якості молока у особистих підсобних господарствах населення». Метою проекту є підвищення рівня доходів населення, яке проживає в сільській місцевості, та отримання якісної сировини для молокопереробних підприємств регіону.

r.: А що Ви можете сказати про відносини з давнім партнером СНАУ – німецьким університетом прикладних наук Вайєнштефан-Тріздорф?

В.Л.: У Сумському НАУ успішно розвивається міжнародний магістерський курс «Адміністративний менеджмент», впроваджується спільний проект Німецької служби академічного обміну ДААД «Підтримка німецькомовних навчальних курсів». У 2011 році за даним проектом пройшли виробниче стажування у Німеччині 10 студентів СНАУ, навчаються в університеті Вайєнштефан 12 студентів та на спільному міжнародному магістерському курсі «Адміністративний менеджмент» в СНАУ - 50 студентів. За кошти проекту ДААД в університет було закуплено оргтехніку та фахову німецькомовну літературу для бібліотечного фонду СНАУ. Також було організовано ділову поїздку деканів більшості факультетів СНАУ до Німеччини з метою ознайомлення з університетом Вайєнштефан та відвідання міжнародної виставки «Агротехніка 2011». За результатами роботи в даному проекті у 2011 році та на основі підготовленої і поданої заявки на отримання гранту у сфері освітньої діяльності СНАУ отримав позитивне рішення з боку ДААД про фінансування проекту у 2012 році.

Окрім того, з метою покращення рівня забезпеченості аграрної освіти України фаховою літературою, яка відповідає за змістом і виконанням найкращим світовим стандартам, СНАУ розпочав у співпраці з університетом Вайєнштефан-Тріздорф проект з перекладу та наукової адаптації двотомника «Сільське господарство», розробленого колективом відомих німецьких вчених. На даний момент перекладені та готуються до друку обидва томи.

r.: Ми знаємо, що у Сумському національному аграрному університеті тепер навчаються й іноземці…

В.Л.: Так, з 2011 року СНАУ можна назвати інтернаціональним, адже віднедавна у нас навчаються іноземні студенти із дальнього та ближнього зарубіжжя. Ми отримали ліцензію на підготовку іноземних студентів за всіма акредитованими напрямками за рівнями «Бакалавр» та «Магістр» та ліценцію по підготовці іноземних студентів до навчання у ВНЗ України. У 2011 навчальному році до СНАУ прибули на навчання 162 студенти з таких країн, як Ірак, Нігерія, Туркменістан, Сенегал, Конго, Камерун, Сирія, Гана, Туніс, Ліван, Туреччина, Азербайджан, Гвінея, Великобританія, Нідерланди, Латвія. В університеті для іноземних студентів також відкрито підготовче відділення.

r.: Чи існують програми стажування для підвищення фахового рівня викладачів університету та студентів?

В.Л.: У системі міжнародних зв’язків важливе місце посідає організація виробничого та наукового стажування за кордоном. Протягом 2011 року пройшли виробниче стажування на сільськогосподарських підприємствах Данії, Голландії, Німеччини, Польщі, Австрії, Швейцарії, Швеції, Фінляндії, США та Австралії 283 студенти СНАУ та взяли участь у науково-практичних стажуваннях 44 науково-педагогічних працівники нашого університету. Окрім того, фахівці відділу міжнародного співробітництва займаються організацією фахових стажувань та навчання студентів із Польщі та Німеччини у СНАУ.

Сумський НАУ активно співпрацює з підприємствами-партнерами та університетами із США, Канади та Австралії. Студенти СНАУ щорічно мають унікальну можливість пройти виробничу практику у фермерських господарствах цих країн, а також тривалі академічні курси. Виробнича практика може бути у сфері рослинництва, тваринництва чи механізації, а також на змішаних фермах. Академічні курси в США пропонуються в Університеті Мінесоти та Державному університеті Огайо за напрямками «Захист навколишнього середовища», «Агрономія та генетика рослин», «Тваринництво», «Прикладна економіка», «Біопродукти та інженерні біосистеми» та ін.

Активну участь в розвитку міжнародної мобільності бере і професорсько-викладацький склад Сумського НАУ. Так, викладачі щорічно проходять стажування у провідних університетах Сполучених Штатів Америки за програмою міністерства сільського господарства США.

Сумський національний аграрний університет постійно веде роботу по налагодженню партнерських відносин з Консорціумом університетів Західної Канади, до складу якого входять факультети аграрних наук університетів Саскатчеван, Альберта, Монітоба та Грант МакЕван, за такими напрямками: «обмін професорсько-викладацьким складом та студентами» і «організація спільної дослідницької діяльності».

0
Комментариев
0
Просмотров
2702
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.