Чи варто навчатися на підготовчих курсах?

Вища школа, спецпроект
ВС 12 октября 2012 в 10:21
У сучасних умовах і абітурієнтам, і їх батькам необхідно чітко усвідомити той факт, що вступ до вищого навчального закладу може бути реалізований лише за умови високих результатів зовнішнього незалежного оцінювання.

Методів підготовки до ЗНО декілька, і одним з них є підготовчі курси при вищих навчальних закладах. Головна мета підготовчих курсів – «підтягнути» випускника загальноосвітньої школи до вимог вищого навчального закладу, надати можливість випускникам минулих років поновити, систематизувати свої знання.

Звичайно, підготовчі курси не можуть замінити навчання у школі, але ряд важливих функцій виконати можуть. По-перше, призначення курсів - не стільки надати знання, скільки допомогти їх відновити, повторити. По-друге, інколи багатьом абітурієнтам дуже важко систематизувати підготовку й повторення вивченого раніше матеріалу.

Є три варіанти виходу із цієї ситуації: намагатися працювати самостійно, або з репетитором, або відвідувати підготовчі курси вищого навчального закладу. Який із методів кращий - вирішувати кожному індивідуально.
Звісно, задля якісної підготовки можна використовувати всі названі вище методи. Кожен із них має свої переваги, але без одного елемента не обійтися точно: необхідне тверде, мотивоване бажання абітурієнта вчитися.

Звичайно, можна готуватися до ЗНО самостійно. Така форма підходить тим, хто має дуже високий рівень самоорганізації. У таких абітурієнтів дуже високий рівень мотивації, вони конкретно бачать мету і наполегливо до неї ідуть. Але, на жаль, таких зовсім небагато, особливо серед абітурієнтів шкільного віку, для яких характерними рисами є слабка концентрація уваги, слабкі навички роботи з великими масивами інформації, погане усвідомлення мети навчання, а інколи - банальна втома від великої кількості занять.

Висновок один: без додаткових занять з кваліфікованим викладачем більшості обійтися важко. Вирішити проблему покликані підготовчі курси.

Планомірні заняття на підготовчих курсах в нашому університеті є ефективним способом підготовки до ЗНО. Щоб не говорили скептики, але, навчаючись на курсах, можна ефективно підготуватися до складання іспитів.

Важливий фактор ефективної довузівської підготовки – правильно побудований навчальний процес. Ефективна підготовка в сучасному розумінні – це викладач-професіонал, високий рівень навчально-методичного забезпечення, використання інноваційних технологій і, звичайно, мотивований абітурієнт, учень. Університет не має впливу на останній фактор, а от на перші три ми намагаємося впливати досить активно.

Всі слухачі підготовчих курсів нашого університету забезпечуються друкованими та електронними інформаційними матеріалами. Спеціально для них розроблені зошити з тестовими завданнями до кожної теми дисципліни для самостійної роботи. Ми залучаємо до викладання та консультацій найкращих вчителів загальноосвітніх шкіл та викладачів нашого університету. До цього слід додати і те, що всі рейтингові тестування ми проводимо за аналогічною методикою, яка використовується під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання, в якійсь мірі завдяки цьому Сумський НАУ – сертифікований пункт незалежного тестування Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Важливий фактор – ціна підготовчих курсів. Можна довго пояснювати складові собівартості, але все краще зрозуміти у порівнянні. За 6 повних місяців підготовки ми пропонуємо 120 занять із трьох дисциплін, 6 рейтингових тестувань та 6 додаткових консультацій. У вартість (900 грн.) також входять друковані та електронні навчально-методичні матеріали. У той же час індивідуальні заняття з репетитором з однієї дисципліни двічі на тиждень обійдуться мінімум у 1500 грн. за той же період (6 місяців). Можна при цьому зауважити, що при різних методиках та підходах у викладанні вартість може бути різною, але те, що вартість підготовчих курсів у Сумському НАУ є оптимальною з огляду на пропоновану методику навчання, навряд чи в кого викликатиме сумніви.

Тож, шановні абітурієнти, запрошуємо вас випробувати та поповнити свої знання на підготовчих курсах Сумського національного аграрного університету! Сподіваємось, що навчання у нас на курсах у поєднанні з вашою наполегливістю допоможе краще підготуватися до зовнішнього незалежного тестування, а здобуті знання стануть міцним фундаментом для здобуття вищої освіти.

Підготовка ведеться з таких дисциплін: українська мова, історія України, біологія, математика, фізика, хімія, географія.

Щоб стати слухачем підготовчих курсів Сумського НАУ, потрібно:
- подати заяву на ім’я ректора;
- заповнити анкету;
- сплатити кошти за навчання.
Прийом заяв на підготовчі курси проводиться щодня (крім суботи та неділі) з 8.00 до 16.00.

Наша адреса: м. Суми, вул. Кірова, 160, корпус інституту економіки та менеджменту, кімната 207.
Контактний телефон: 62-88-59.


2
Комментариев
0
Просмотров
2709
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.