Реклама на сайте Всі Суми: (0542) 77-04-78 vsisumy@gmail.com

Бізнес пішов на Раду з відрами

Дайджест 06 ноября 2010 в 13:00
У четвер тисячі підприємців зачинили свої кіоски і прийшли до Верховної ради

"Намагаєтеся підробити на мітингу?" - поцікавилася "Економічна правда" в однієї з учасниць пікету, яка була загорнута у синьо-жовтий прапор. "Ні. Намагаюся домогтися, щоб мені дали заробляти", - миттю відповіла вона.

У четвер тисячі підприємців зачинили свої кіоски і прийшли до Верховної ради. Малий та середній бізнес невдоволений урядовим проектом податкового кодексу.
Схоже, можна довго обговорювати законопроекти у парламентських комітетах, в Кабміні та у рамках експертних груп, а в результаті - отримати документ, який буде провокувати масові мітинги і невдоволення громадян з усіх куточків країни.
Справді, під стінами парламенту зібралися підприємці з Дніпропетровщини, Полтавщини, Київщини, Житомирщини, Львівщини і, звісно, із самої столиці.
Демонстрантів не цікавили результати виборів, і вони не чекали вечора, щоб у першому безлюдному провулку отримати винагороду за участь у пікеті.
Впадала у вічі надмірна кількість правоохоронців. Втім, з приходом нової влади це вже закономірність. Зазвичай за купкою мітингуючих спостерігає група із сотні міліціонерів. В МВС такі заходи називають "забезпеченням громадського спокою".
"Ми живемо в смішний країні. Внутрішніх військ більше, ніж армії, яка повинна захищати нас від зовнішнього ворога", - поділився думкою з "Економічною правдою" один з протестуючих підприємців.

Втім, цього разу співвідношення учасників акції з охоронцями порядку було зовсім не на користь останніх. Тільки на початку дня біля будівлі парламенту на вулиці Грушевського зібралося більше тисячі людей і протягом дня їх кількість зростала.
До того ж, незадоволені бізнесмени ще й були озброєні - металевими відрами.

За допомогою такої амуніції вони хотіли звернути на себе увагу парламентарів, які в цей момент затверджували кандидатуру нового генпрокурора. Демонстранти стукали у відра і скандували "Ганьба!". Вони вимагали накласти мораторій на розгляд урядового проекту податкового кодексу.
За словами учасників мітингу, їх не влаштовують норми документа щодо скасування спрощеної системи оподаткування та введення касових апаратів. Також дрібний бізнес стурбований обмеженнями з найму співробітників.
За словами представників профспілкових організацій, які ініціювали акцію, підприємці не зможуть виконати такі вимоги проекту кодексу.
Однак у багатьох бізнесменів були й інші причини, щоб прийти під стіни парламенту.
- Що ви тут робите? Намагаєтеся підробити на мітингу? - поцікавилася "Економічна правда" в однієї з учасниць пікету, яка була загорнута у синьо-жовтий прапор.
- Ні. Намагаюся домогтися, щоб мені дали заробляти, - миттю відповіла вона.
Як виявилося, під національним символом "ховалася" власниця одного з львівських магазинів "з продажу аудіовізуальних товарів".
Приїхати до Києва і приєднатися до протестуючих її змусила ситуація з торговими патентами. За словами підприємниці, витрати на їх отримання завдяки новому податковому кодексу зростуть майже удесятеро.

При цьому в самому Львові в четвер відбулася аналогічна демонстрація. Близько трьох тисяч львів'ян зібралося під стінами облдержадміністрації з тією ж вимогою. У день розгляду проекту кодексу у другому читанні львівські бізнесмени готові поповнити ряди столичної безстрокової акції.
Організатори розраховують, що в мітингу під парламентом можуть взяти участь 20 тисяч осіб. Значну їх частину становитимуть підприємці з ринків.
- Ми хочемо відстояти своє право на працю. Якщо кодекс приймуть у другому читанні, це нас розорить, - запевнила власниця торгівельного пункту з продажу дитячих іграшок на ринку в Дніпродзержинську.
- Чому ви так у цьому впевнені? - допитувалася "Економічна правда".
- А ми хіба не рахували, чого нам коштуватиме їх реформа? З новими ринковими зборами і всякими відрахуваннями, наприклад, в єдиний соціальний фонд, ми не зможемо заробляти, треба буде шукати нову роботу, - відповів за свою колегу інший торговець з того ж ринку.
Втім, серед учасників акції виявилися і ті, хто вже почав освоювати нову діяльність. Так, екс-підприємець з Кременчука, який раніше займався переробкою сільськогосподарських продуктів, зізнався, що підробляє масажистом.
- А вам навіщо пікетувати Раду?
- Щоб підтримати їх вимоги. Реально заробляють сьогодні тільки бюрократи, адже в кожному чиновницькому кабінеті доводиться залишати хабар", - розповів про свої мотиви колишній бізнесмен.
На питання, як цю проблему може вирішити мораторій на прийняття податкового кодексу, він не відповів.
Своє невдоволення, але вже з іншого приводу, висловлювали і представники МВС, які спостерігали за мітингом з лавок у Маріїнському парку.

- Ти чуєш, що вони кричать? Це вже не мирне зібрання, це схоже на провокацію! - оцінював дії демонстрантів один з міліціонерів, не припиняючи лузати насіння.
Втім, правоохоронним органам доведеться попрацювати ще не раз. За словами підприємців, вони мають намір стояти під стінами парламенту до розгляду документа у другому читанні.
Схоже, мітингуючі отримали першу невеличку перемогу: розгляд проекту кодексу депутати перенесли на 16 листопада.
 

0
Комментариев
3
Просмотров
3550
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

Комментарии

Почему в статье нет информации о том, что Сумская область тоже стояла под Верховной радой? Да и в Сумах была акция протеста.И это тока начало.

Читая такие статьи понимаю почему 4 ноября,у стен ВР предприниматели кричали-прессе ГАНЬБА, нет даже намека на понимание ситуации!!!Уникальность предпринимательских акций состоит в том,что они не политические и партии только мечтают о том,что-бы мы стали их локомотивом.Разве представители Економичной правды не заметили,что не было ни одного флага партий а только были флаги общественных организаций предпринимателей? Да были требования отставки Кабмина и Азарова,а чего они хотели после настолько наглого игнорирования мнения 6 млн граждан Украины? А то что 4 ноября на встрече с Хомутинником нам удалось отстоять 90%наших требований и вернуть единый налог частным бухгалтерам,автоперевозчикам,которых " всего 100 тыс." в Украине,и юрлица смогут сохранить единый налог и много чего другого,мы митингуем и будем митинговать,потому что нам не куда идти, призрачных фабрик Азарова в природе нет!и кусок хлеба нашим семьям никто не даст кроме нас самих!!
координатор акции 4.11.2010 по Сумской области Иченская Светлана.

это что б люди устали стоять. А "Экономична правда" видно с луны люди приехали митинговать за деньги собранные для их поездки среди торгующих.Нельзя быть такими отрванными от людей. Это за регионы голосуют за деньги а здесь люди за себя борятся и за свои средства.